22 TEMMUZ HALK DARBESİ

Haftalardır sonucu merakla beklenen bir seçim sürecini daha kazasız belasız atlattık. Klasik bir söylemle ‘’vatana millete hayırlı olsun’’ demeyi ihmal etmeyelim. Etmeyelim de bazı gerçekleri görmeden de geçmeyelim. Bu ülkenin gerçek sahiplerinin verdiği mesaj taşlarını ‘’anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az’’ babından gediğine bir koyalım.
Ortada yüzde 47 gibi müthiş ağır bir gerçek duruyor.
Tabi bu ağır gerçek altında ezilenler var.
Köşelerinden kin kusan, mitinglerle halkı kutuplara ayırmak için çabalayan, darbe çığırtkanlığı yapan bu demokrasi ezikleri, şu günlerde pek üzgün, pek sessiz, pek mahsun.
Olanlara anlam veremeyen demokrasi özürlülerinin ve çatır çatır çatlayanların sözcülüğünü yapan CHP’li Onur Öymen diyor ki; ‘’Bu durum mantıkla açıklanamaz’’. Doğru ama sizin mantığınızla açıklanamaz sayın Öymen. Demokrasiyi idrak etmiş, halkın mesajını kavramış kişilker için bir mantık sorunu söz konusu değil. Onur Öymen’in moda tabirle ‘’Halk Muhtırası’’nı mantıklı bulmaması normal. Zira dedik ya önce sayın Öymen’in mensubu olduğu partinin böyle bir mantığı kavrayacak kabiliyeti ve isteği yok onların anladığı muhtırayı herkes biliyor zaten.
Onur Öymen’in durumu mantıksız bulmasının bir başka açıklaması daha var. Gelin başta CHP lideri Baykal olmak üzere onun parti kurmayları ve onların dümen suyuna girerek ülkeyi kaosa sürüklemekten kaçınmayanların adına sesli düşünelim:
’’Ulan biz bu adamların yolunu kesmek adına her türlü alavere dalavereyi denedik. Arkamıza başta Anayasa mahkemesi ve YÖK olmak üzere bir sürü kurumu aldık. Bazı medya kuruluşları da sağolsun arkamızda kale gibi durdu. Ülkeyi kutuplaştırmak adına yüzbinlerce kişinin katıldığı cumhuriyet mitingleri (Cumhuriyet onların babasının malı ya) düzenledik E üstüne 27 Nisan e-muhtırası da şerbet gibi geldi. Biz tüm bu argümanları kullanarak ülkeyi gerim gerim gerdik. Yeri geldi Ak Partiye ve onun üzerinden inanlara iftira da attık Peki ne oldu da bu parti bu kadar oy aldı. Bu işin mantığı yok’’
İşte sevgili netpano okuyucuları CHP’lilerin bu halk bildirisini ve halk dersini mantık dışı bulmalarının en önemli sebebi bu!. Şimdi demokrasiyi ve ülke bütünlüğünü sevenlerin bayram yapması gereken günleri yaşıyoruz A partisinin kazanması B partisinin kaybetmesi değil bizler için önemli olan. Türk halkının gerçekleri görebilme ve demokrasiden barıştan uzlaşmadan yana olabilme olgunluğunun artık geliştiğini görebilmektir bizlerin mutluluğu.
Her türlü antidemokratik tutuma rağmen sağduyu sahibi Türk halkının sezarın hakkını sezara teslim edebilme mertliğini göstermesidir bizim mutluluğumuz. Şimdi evlerine kapanan, siyahlara bürünen darbecilere ve kutuplaştırma sevdalılarına ve olanları algılamakta güçlük çekenlere şöyle seslenelim hep birlikte.
Demek ki neymiş? Bu ülke Tandoğan’dan, Çağlayan’dan ibaret değilmiş.
Demek ki neymiş? Öyle bin bir türlü kışkırtmayla yüzbinleri sokağa döküp istediğinizi yaptırtamazmışsınız. Gerçek er meydanı sandıklarmış.
Demek ki neymiş? Artık darbe çığırtkanlığı yaparak muhtıralar verdirerek bu halkı korkutup sindiremezmişsiniz. Türk halkı demokrasiyi kavramış, eski onurunu geri almıştır.
Demek ki neymiş? sizin her türlü kampanyalarınıza ve kutuplaştırma politikalarınıza rağmen halkın laiklik gibi bir problemi yokmuş.
Demek ki neymiş? Gerginlik politikasını şiar edinenlerin dümen suyuna girip Meclisten kaçanlara halk o meclisi zehir edermiş.
Demek ki neymiş? Bu vatan, bu cumhuriyet sizlerin babasının malı değilmiş. Bu ülkenin gerçek sahipleri kadirşinas, sağduyulu ve rüştünü ispatlamış Türk halkıymış

Şimdi! Mesajlar bu kadar açıkken bazı şeyleri hala anlamamakta direnenler varsa onlara Sayın Baykal’la Rodos yolunda hayırlı yüzmeler dileriz. Ancak kendilerine gelirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir