ABD 2007`de Yok Olacak İddiası

Filistinli din alimi Silvadi,Pasifik Okyanuslarında oluşacak tsunaminin 2007`de ABD`yi yerle bir edeceğini iddia etti.

Filistinli din alimi Ziyad Silvadi, Atlas ve Pasifik Okyanuslarında oluşacak tsunaminin 2007`de ABD`yi yerle bir edeceğini iddia etti. Silvadi, ABD`nin işlediği günahların izini Kuran`da sürerek bu sonuçlara vardığı öne sürdü.

İsrail`de yayınlanan Jerussalem Post gazetesinin görüşlerine yer verdiği Filistinli alim, Kızılderilileri öldüren, sonra da zencileri köleleştiren Amerikalıları, Kuran`da sık sık sözü edilen `firavun`a benzetti. Silvadi, iddiasına kanıt olarak Ankebut ve Kasas surelerini gösteriyor. Silvadi`ye göre Ankebut suresinin 40`ıncı ayeti bunu açık açık anlatıyor: `Nitekim onlardan her birini günahı sebebiyle cezalandırdık. Kiminin üzerine taşlar savuran rüzgarlar gönderdik, kimini korkunç bir ses yakaladı, kimini yerin dibine geçirdik, kimini de suda boğduk. Allah onlara zulmetmiyor, asıl onlar kendilerine zulmediyorlardı.`

Silvadi, Kasas suresinde anlatılan firavunun tutumuyla ABD`nin tutumunun benzeştiğini söylüyor.

Kasas, 38: `Firavun: `Ey ileri gelenler! Sizin için benden başka bir ilah tanımıyorum. Ey Haman, haydi benim için çamur üzerine ateş yak (ve tuğla imal et), bana bir kule yap ki, Musa`nın ilahına çıkayım; ama sanıyorum, o mutlaka yalan söyleyenlerdendir` dedi.`

Kasas, 39: `O ve askerleri, yeryüzünde haksız yere büyüklük tasladılar ve gerçekten bize döndürülmeyeceklerini sandılar.`

Kasas, 40: `Biz de onu ve askerlerini yakalayıp denize atıverdik. Bir bak, zalimlerin sonu nice oldu!`

Günahları saydı

Silvadi, bu surelerdeki ipuçlarına dikkat çekmenin yanı sıra, süper gücün `günah` olarak tanımladığı icraatlarında de dikkati çekiyor. ABD`nin günahlarının geçtiği sureleri sayarak, önce bu ülkenin kuruluş tarihi olan 1776`ya, sonra da 231 sayısına ulaştığını söyleyen Silvani, bunun Amerika`nın 231 yıl varlık göstereceğine işaret ettiğini söylüyor. Bu yokoluşun tarihi ise 2007.

Silvadi, ayrıca Kuran`ın başlangıcından sonraki 1776`ncı ayeti olan İbrahim suresinin 26`ncı ayetine dikkat çekiyor: `Kötü sözün durumu da, yerden koparılmış, kökü olmayan kötü bir ağaca benzer`. Alime göre bu kökü olmayan ağaç ABD`de başka bir şey değil. Silvadi`ye göre ABD büyük suçlar işledi. İlk kez nükleer silah kullanan ülke oldu ve yıllarca siyahlara ve Kızılderililer`e zulm etti.

ABD gibi bir süpergücün ortadan yok olmasının dünyadaki dengeleri değiştireceğine dikkat çeken Silvadi, bundan dünya ekonomisinin olumsuz etkileneceğini vurguladı.

DIŞ HABERLER

——————————————————————————–

NASA DAHA ÖNCE UYARMIŞTI

NASA, geçen şubat ayında 1800 yılından bu yana yaşanan en yüksek sıcaklık değerlerinin 2005 yazında oluşacağı tahmininde bulunmuştu. Bu öngörüye göre sıcaklık artışının yanı sıra aşırı yağış ve su baskınları da yaşanacak. Yapılan bilgisayar simülasyonlarına göre, deniz seviyesi bugüne kadar yükseldiğinden daha fazla yükselecek, kuraklıklar, fırtınalar ve sıcak hava dalgaları daha sert hale gelecek. Isınma sonucunda Grönland`daki buz kütlesi tamamen eriyecek ve deniz seviyesi yedi metre yükselecek. Antarktika`nın batısındaki buz kütlesinin erimesi durumunda ise deniz beş metre yükselecek ve Florida ile Manhattan gibi bölgelerin büyük bölümü sular altıda kalacak.

——————————————————————————–

BEN DE FELAKET BEKLİYORUM-Şevket Eygi (Gazeteci-Yazar)

Son yıllarda yaşanan tüm alametler 2005, 2006 ya da 2007 yıllarında yaşanacak büyük felakete işaret ediyor. Manevi yönü yükselmiş bazı kişiler, cifir denilen gelecekten haber veren ilim aracılığıyla çeşitli öngörülerde bulunabiliyor. Bazı alamatler perşembenin gelişini çarşambadan belli ediyor. Şu an biz çarşambayı yaşıyoruz. Dünyanın gelecek yıllarda büyük felaketlere uğrayacağı çok açık.

Tahminlerin İslam`da yeri yok-Prof. Dr. Agah Çubukçu (İlahiyatçı)

Kuran`dan bazı ayetler dayanak gösterilerek geleceğe yönelik tahminlerde bulunmanın dinde yeri yok. Bu tür faaliyette bulunanlar büyü, sihir gibi işlerle uğraşanlarla aynı sınıfta. İnsanlar gelecekten haber vermek için Ortaçağ` da çeşitli batıl yöntemler geliştiriyordu. Günümüzde de bazıları bu tür işlerle uğraşıyor. Kuran ve Hz. Muhammed, kıyamet günü ile gaybın bilinemeyeceğini söylüyor. Fizik kanunlarıyla din kanunları birbirine karıştırılmamalı.

Bilal TURHAL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir