ABD BAŞKANI OBAMA MI NABİ ŞENSOY’UN MERKEZE ALINMASINI İSTEDİ?

OBAMA MI NABİ ŞENSOY’UN MERKEZE ALINMASINI İSTEDİ?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama ile görüşmesinin ilk ETKİ DALGASI Türkiye Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy’un apar-topar merkeze alınması kararnamesi oldu.

ETKİ DALGASI’NIN Bu kadar güçlü ve hızlı olması ilginç.

Medyamıza göre ABD Başkanı Barack Obama ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında gerçekleşecek / gerçekleşen ikili görüşmeler 1 + 1 düzeneğinde olmadığı için Bakan ve Büyükelçi arasındaki gergin görüşme Büyükelçi Nabi Şensoy’un merkeze alınması ile sonuçlandı.

Yaş haddinden emekliliğine sayılı günler kalmış Washington Büyükelçisi’nin merkeze alınması bu kadar hızlı oluyor ise bu sadece Dışişler Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun ikili görüşmede yer alma ricasının muhataplarına iletilmemiş olmasından kaynaklanıyor olabilir mi?

Eğer durum böyle ise e kapsısnda omuz sürtüşmenin amlamı ne…

Yok Barack Obama Büyükelçiyi emekliliği öncesinde dinlendiriverseydiniz dedi ise…

ETKİ DALGASI çok hızlı geldi.

Mearkla izlemeye devam edeceğim

ÖZGEÇMİŞİ
1945’te İstanbul’de doğan Şensoy, İngiliz Erkek Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Dışişleri Bakanlığı’na 1970’te adım attı. Çeşitli kademelerde çalıştı. 1988’de Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü de oldu. 1990’da Madrid Büyükelçisi olarak atandı. 1995’te Siyaset Planlama Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür, 1997’de Müsteşar yardımcısı görevine getirildi. 1998’de Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi olan Şensoy, 2002’de merkeze dönerek Müsteşar Yardımcılığı görevini üstelndi. Ocak 2006’da Türkiye’nin Washington Büyükelçisi oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir