ABD, `Son Savaşta` Hangi Safta Olacak?

Evajelist yazar Evans Bush`a soruyor: ABD kehanette gösterilen son savaşta Tanrı’nın tarafını mı seçecek yoksa Tanrı’ya karşı mı savaşacak? İşte İncil ayetlerine dayandırılan Amerikan Kehanetleri:

Michael D. Evans`ın Hıristiyn ve Yahudi dünyasında büyük yankı uyandıran kitabı pek yakında Türkçe yayınlanıyor. Israil Eski Başbakanı Benjamin Netanyahu`nun “İsrail`i coşkuyla destekleyen on milyonlarca Hıristiyan sizin tutku dolu ve sadık sesinizi duydukları için şanslılar, siz onlar bir ve tek olan İsrail devletinin yüz yüze olduğu kritik sorunları anlamasına yardım ediyorsunuz.” diye övdüğü Evanjelist yazar İlkbiz Yayınevi`nin Amerikan Kehanetleri adıyla yayınlayacağı eser bir kıyamet senaryosu niteliğinde.

“11 EYLÜL İSRAİL`İ DESTEKLEMEMENİN CEZASI”

Amerikan Kehanetleri (The American Prophecies) Ortadoğu`nun başındaki büyük belanın gelecekte nasıl şekillendirilmek istendiğinin tüm ipuçlarını içeriyor. Dünya siyasetindeki kirli emelleri için kutsal kitaplarını dahi politik bir yıkım aracı olarak kullanmaktan çekinmeyen bir zihniyetin ürünü olan Amerikan Kehanetleri, İncil ayetlerinde gizlendiği iddia edilen kehanetleri koz olarak kullanıp Amerika`nın şu ana dek İsrail için yaptıklarını yetersiz buluyor.

Kutsal kitapların bir fal aracı gibi kullanıldığı kitapta Amerika İsrail`in yolunu kesmekle dahi suçlanıyor. Michael D. Evans, Tanrı`nın öfkesinin kanıtı olarak, Amerika`nın 11 Eylül de dahil pek çok sorununu, İsrail`in tam olarak desteklenmemesi sonucu olarak ortaya koyuyor.

“SON SAVAŞ VURGUSU”

`Amerikan Kehanetleri: Ulusumuzun Geleceği, Kutsal Kitaplarla Açığa Çıkıyor adlı kitabın yazarına göre İncil`de ABD`nin kaderini Ortadoğu`daki `Son Savaşta` kimin yanında olacağı belirleyeceği öngörülüyor.

İşte bu noktaya özellikle dikkat etmek gerekiyor. Çünkü İslam Dünyası`nda hatta Türkiye`de de Ortadoğu üzerine düşünce üreten ve üstü kapalı senaryolar çizen bazı kesimlerin tezleri bu kitapta açığa çıkan Evangelist beklentilerle örtüşüyor. Dikkatli okunduğunda Ortadoğu`da İslam Dünyasını belli bir tarihte belli bir beklentiye koşullandırmak istenlerin aslında bu beklentilere zemin oluştumaktan başka bir şey yapmakdıkları da apaçık ortaya çıkıyor. Son Savaş`ın Mesih`in önderliğinde Müslümanlara karşı yapılacağı iddiası ile söz konusu düşünürlerin tezlerinin örtüşmesi sizce İlahi bir hikmet mi, yoksa bile bile lades olmak mı? Kararı siz verin.

KİM BU EVANS?

Michael Evans`ın `Beyond Iraq` adlı kitabı da çok satanlar listesinde yer almış ve o kitapta da Ortadoğu taksimatı konusunda ilginç tezler yer almıştı. Yazarın, Wall Street Journal ve Jerusalem Post`da çeşitli aralıklarla makaleleri yayınlanmaktadır. 20 yılı aşkın süredir İsrailli liderlerle yakın ilişki içinde olan yazar, Orta Doğu barışı için binlerce kişinin örgütlendiği, Amaçları her gün 1 milyon kişinin ve her hafta 100 bin ibadethanenin, barış ve Yahudilerin korunması için dua etmesi olan Kudüs Dua Grubu`nun da kurucusu. Evanjelist bir yazar olarak ün yapmış olan Evans`ın Kudüs Dua Grubu`nun diğer bir misyonu ise kurtarıcıları Zion`a gelene kadar, Yahudi halkını korumak ve savunmaktır. Destekçileri arasında Pat Robertson ve Tim LaHaye de vardır. Pat Robertson, Amerikan dinci sağının önde gelen figürlerinden, televangelist, `Hristiyan Birliği` isimli topluluğun lideridir. Geçenlerde, İslam`ın barışçı bir din olmadığını söylediği için tepki toplamıştı. Geçmişte, Cumhuriyetçi Parti`den başkan aday adayı olmuşluğu da var. Bu kitabın temel tezlerinden biri de Müslümanların potansiyel birer terörist olduğu..

Şimdi sizlere ilerleyen günlerde daha çok tartışma konusu olacak bu kitaptan çok özel bir bölüm sunuyoruz. Yayınevinden özel izinle yayınlanan ve Haber7 farkıyla okuyacağınız bu bölüm, Ortadoğu üzerindeki İsrail hesaplarını bakın nasıl gözler önüne seriyor:

Amerika için Sorular

Bu kitabı Amerika ve Ortadoğu’da hazırlarken, Amerika’nınkehanetlerdeki yerine dair göz açıcı deneyimler yaşadım.
Aşağıda, bu kitabı yazarken cevabını bulduğum bazı sorular var:

> Amerika neden Ku Klux Klan’dan daha ırkçı ve nüfusuna terör kaynağı ideolojiler öğreten İslami rejimleri beslemeyi sürdürüyor?

> Amerika neden, diplomatlar da dâhil sayısız Amerikalıyı öldürmüş olan, kütüphanesinde Hitler’in en sevdiği kitabı “Siyon Büyüklerinin Protokolleri”ni bulunduran ve gururla ona göndermeler yapan katil bir teröristi tutuklamaktan çekiniyor?

> Amerika neden İsrail’in teröre karşı, bizim Afganistan ve Irak’ta yaptığımız gibi gerçek bir savaşı vermesine izin vermiyor?

> Dış İşleri Bakanlığı neden FBI’yı, 11 Eylül’den 7,5 ay sonra, Texas Crawford’daki Bush görüşmesine giden Suudi kafilesine mensup 3 teröristi tutuklamaktan alıkoydu?

> Neden hem Clinton hem de Bush ABD Ulusal Güvenlik Sekreteri’nin sunduğu raporu göz ardı etti: ‘Amerikalılar kendi topraklarında kitlesel olarak öldürülecekler’, gördük ki 11 Eylül saldırısı bu raporu doğrular niteliktedir.

> Neden kimse eski Sovyetler Birliği’nden kalma kayıp nükleer başlıklardan söz etmiyor, ya da Saddam’ın Suriye yoluyla Özgürlük Operasyonu öncesi Irak’tan çıkardığı kitle imha silahlarından? Bunlar kimin elinde ve bunlarla ne yapmayı planlıyorlar?

>Neden dünya ulusları Irkçılığa Karşı 2001 Konferansı’nı toplayıp Yahudilere karşı intikam için seferber oldular? Neden ABD ve İsrail bu konferansı 11 Eylül’den sadece 7 gün önce protesto ederek terk etti?

> Hitler’in ölümünden 50 yıl sonra, “Kavgam” kitabı Müslüman ülkelerde neden çok satan kitaplar listesinde? Ve neden Ortadoğu’daki Müslüman okullarında başucu kitabı olarak kullanılıyor?

> Hitler neden Yahudileri Almanya dışına çıkarmak istedi ve neden Amerika gücünü 6 milyonu ölene kadar Yahudileri orada tutmak için kullandı?

> Soykırımın eşiğindeyken, neden dünyanın geri kalanı Yahudilere kapılarını kapadı?

> Neden Roosevelt iş işten geçene kadar toplama kamplarında neler olduğunu göremedi? Savaşın son ayları boyunca bağlaşık uçakları her gün o bölgelere rutin uçuşlar yapmasına rağmen, kamuoyu önünde kitlesel katliamları mahkûm ettikten sonra bile Roosevelt gaz odalarını bombalamayı reddetti?

> Neden savaşın bitimine doğru Nazilere yardım etmiş olan iki kardeş, sonrasında Eisenhower başkanlığında dış işleri bakanı ve CIA direktörü oldular?

> Neden bir terörist, 6 Gün Savaşları’nın yıldönümünde ve Martin Luther King Jr. suikastının 2 hafta sonrasında bir başkan adayını öldürdü? Neden başka bir terörist, başkan bu suikastın zanlısını salıvermediği için 6 Amerikan diplomatını rehin aldı ve öldürdü? Bu ikinci terörist neden tutuklanmak yerine, daha sonra diplomat statüsüne getirildi ve Nobel Barış ödülüyle ödüllendirildi?

> Neden Mogadişu’da kendi helikopterlerimizi vurup düşüren teröristleri besliyor, silahlandırıyor ve eğitiyoruz?

> Kehanet, Kudüs’ü bölenleri lanetlerken neden Amerika şehrin yarısında terörist bir rejime söz veriyor ?

> Amerika zamanla yeni bir İran olmayı garanti eden %62’lik Şii nüfusuna rağmen, neden kadim Babil’i yeniden yapılandırmak için milyarlarca dolar harcıyor? Kadim Babil (Irak), dünya üzerindeki hiçbir ülkenin olmadığı kadar büyük bir lanetin muhatabıdır. Amerika Tanrı’nın lanetlediğini kutsuyor mu?

Ulusumuzun kaderi, son bir denemeyle sınanıyor. Amerika’nın 21.yy.daki ilk savaşı, Irak Savaşı, tarihteki en esrarengiz olayla nihayete erene kadar sürecek mi? Bu akla, sinirleri geren bir soru getiriyor. Amerika kehanette gösterilen bu savaşta Tanrı’nın tarafını mı seçecek yoksa Tanrı’ya karşı mı savaşacak? Amerika eğer ikincisini seçerse, tarihin sonu bir kül yığını olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir