AK PARTİ BÜTÜN BU OLACAKLARI BİLİYOR MUYDU?

AK PARTİ BÜTÜN BU OLACAKLARI BİLİYOR MUYDU?

Adalet ve Kalkınma Partisi, diğer bir deyişle İstanbul İl İstanbul İl Başkanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun vurgulaması ile AK Parti, muhalif medya mensuplarının soru yönlendirirken kullandıkları AKP bütün bu olanları biliyor muydu?

AK Parti başına gelecekleri biliyordu da yazılan senaryonun oynanmasına mı izin verdi. Bu soruları sormamın nedeni hafta sonunda Nargile sohbetinde kulak misafiri olduğum bir konuşma.

Bir sohbette şahit oldum. Bilgiyi ilk veren kişiye ulaşma imkanım olmadığı için aktaracaklarım rivayetten ibaret. Laf nargile sohbetinde yan masada dolaştığı için konuşanı tanımıyorum. Söyledikleri özetle şu: AK Parti’de MKYK – Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi bir arkadaşım Başbakan Recep Tayyip Erdoğan erken seçim lafı telaffuz edenleri haşladığı sıralarda ”Seçimlerler beklenenden çok önce yapılacak bak gör” tüyosunu verdi.

Bundan tam 8 ay önce AK Partili Belediye Başkanı dostum da seçimlerin gününü ve tarihini çok önceden söylemiş ama sadece ay hesabı olarak 1 ay yanılmıştı.

Hele AK Parti ile herhangi bir organik – inorganik bağı bulunmayan bir bilim adamı arkadaşım seçimlerin erkene alınacağını ve temmuz ayında yapılacağını söyleyince olmayan bıyıklarımın altından gülümseyivermiştim.

Çünkü ben seçimlerin yapılacağını çok önceden biliyordum.

Evet bu aralar Beyazıt’ta Çorlulu medresesinde fokurdayan nargilelerin dumanına siyaset kulisleri karışıyor.

AK Parti’nin ilgili kurulları da herhalde ki bunu biliyordu.

Peki o zaman bu yaşananlar nedir?

Dışişleri Bakanı Sn. Prof. Dr. Abdullah Gül Beyefendi gazetecilerin güven meselesi konusundaki sorusuna o zaman neden son derece içtenlikli ama bir o kadar da alınmışlıklı bir şekilde “Türkiye’deki en gizli bilgilere, belgelere ben vakıfım, onları ben koruyorum. Benim imzam var o belgelerin altında” tarzında bir cevap verme ihtiyacı hissediyor (Cümlelerin akışı tam bu şekilde değil ama Sayın Gül’ün açıklamaları bu anlamda)

Ayrıca Belediye Başkanlığı adeta elinden alınan Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı mazbatası oyundaki haylaz çocuk tarafından uzanamasın diye biraz ileriye itilen Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül’un durumu bir birine benzemiyor mu?

Belki Nargilecileri ile meşhur Tophane’de daha farklı kulisler cereyan ediyordur. Onu da bir başka hafta sonuna saklayalım. (İstanbul’da Galata Köprüsüne 1 km mesafede bulunan bir bölge)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir