AK PARTİNİN YENİ BAKANLARI KİM? ABDÜLLATİF ŞENER YÖK BAŞKANI MI OLACAK

AK PARTİNİN YENİ BAKANLARI KİM
ABDÜLLATİF ŞENER YÖK BAŞKANI MI OLACAK

Seçimlere birkaç gün kaldı.

22 Temmuz sonrasında mecliste yer alacak muhtemel yeni bakanlar konusunda ilginç isimler ortaya atılıyor.

Bunların arasında Prof. Dr. Edibe Sözen ilk sırada yer alıyor. Kimilerine göre Edibe Hanım’ın Devlet Bakanı olmasına kesin gözü ile bakılıyor.

Bize göre de yakışır. Aile geleneğinden konulara vakıf. İletişim uzmanı. Hem Prof. Dr. Nurettin Sözen Beyefendi’nin akrabası, hem de Emekli Orgeneral Dr. Edib Başer’in hısmı.

Peki Edibe Hanım kimin yerine mi bakan olacak?… Bu da kulis bilgisi olduğu için bir sonraki yazımıza saklayalım.

Diğer bir bakan adayı ise Ertuğrul Günay. Dindarlıkta ve mutteki olma sıfatı ile Diyanet İşlerinden bile sorumlu Devlet Bakanı olarak Prof. Dr. Mehmet Aydın’ın yerine getirebilecek evsafta olduğu dillendiriliyor.

Onunda Devlet Bakanı sıfatı ile taltif edilmesi hiç ama hiç uzak bir ihtimal değil.

Gelelim İstanbul İl eski Başkanı Uzman Dr. Mehmet Müezzinoğlu Beyefendi’ye.

Balkan göçmeni olması, zarif ses tonu, ince ve sık dokuma alışkanlığı içeren iş takibi stratejisi, İstanbul gibi bir kaleyi iyi korumuş olması, siyasetçi kimliği.,

Bu açılardan bakıldığında Sayın Mehmet Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanı olabileceği akla geliyor ise de kendisinin bir hastane sahibi olması bu konuda en önemli engel olarak zikrediliyor.

Bu kapsamda şayet Murat Başeskioğlu ikna edilebilirse Çalışma Bakanı olabilir. Çalışkanlığı ile Müezzinoğlu’nun bu bakanlığın yükünün üstesinde geleceğine hiç kuşkumuz yok.

Hükümette Sayın Abdüllatif Şener’in yerine kimin bakan olacağı ise ayrı bir senaryo konusu. Kulislerde Doç. Dr. Abdüllatif Şener için dillendirilen 5 değişik senaryo var.

1) YÖK Başkanı yapılacak
2) Cumhurbaşkanlığı’na aday gösterilecek
3) AK Parti kapatılır ise yeni bir parti kurarak başına geçecek
4) Türkiye’nin Terörle Mücadele Koordinatörü olacak
5) 2 yıl sonra yapılacak baskın erken seçim için aday olmadı. Pazarlık gücünü kullanıyor. Kendi ekibi ile gelecek.(Sn Şener’in GÜRCÜ olduğunu unutmamalı)

Bu arada televizyonları izlerken milletvekili adayları gözüme çarpıyor.

AK Parti İstanbul Milletvekili adaylarından Canan Kalsın hanımefendi Okan Bayülgen’in programında son derece göz dolduran bir performans sergiledi.

Programda duruşu ve zarif üslubu ile Okan Bayülgen’in dominantlığından kendisini tecrit etmeyi başardı.

Doğrusu benzer bir başarıyı İbrahim Tatlıses de gerçekleştirdi. Özellikle Cumhurbaşkanı seçilmesi konusunda yaptığı değerlendirme Sayın Cem Uzan’a olan inancını ifadesi etkileyici idi. (Bu arada İbrahim Tatlıses’e Sayın demedim. Çünkü onu çok ama çok halktan, içimizden buluyorum. Belki de onun için)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir