AKŞEMSETTİN HZ HUZURUNDA BİR SABAH

Şeytanların bağlandıgı ay olan Ramazan ayı tüm okurlarımıza mübarek olsun ilk önce. Bu ayların kıymetini bilen vakit nakittir hesabı ile hep işe başlıyor.


Bizde bir gece Göynük’te meftum olan İstanbul’un manevi komutanı Akşemsettin Hz türbesini ziyaret ederek Ramazanın başlangıçını burada yapmamız bilinçi ile orada olduk Türbede olmamız gerektiği hissini aldık bir kere ya ne yapıp edip gitmemiz gerek.


Çok şükür yatsı namazında ulaştık.Göynük’e


Türbenin önünde selam verdik Mübarek’e. Yol uzun ve mesakketli idi ama mükafta ve gönül insanlarını bulmak nimetti bizim için.


Türbenin dışında dua eden mübarekler ile tanıştık. Kendilerine görev bilen insanlarla türbe içinde tanıştık. 30 Agustos sabah namazını kıldıktan sonra türbede kendini manevi olarak vazifelendiren Şevket amca ve arkadaşı ile tanıştık.


Biz aldı evine götürdü o karanlıkta. Sabah ışıkları agarırken Göynük’ün sokaklarında Şevket amca ile hem maddi hem mana aleminde dolaştık. Bizi anahtarcılık yaptıgı dükkanına götürerek Piri İdris Peygambere dua ederek kapısını açtı.


Daha sonra bize manevi emanet olarak adlandırdıgı emanetlerinden bahsetti. Şevket amcada yok yok. Binlerce kişiyi türbenin himmeti ile evinde misafir eden 80 yaşındaki ihtiyar delikanlı amcamızı Türkiye’den ve Dünyadan binlerce kişi ziyaret etmiş.Ziyaretçiler düşüncelerini defterlere aktarmışlar.


Yine yetkililerden aldıgımız bilgiye göre Ankara’daki siyasilerinde sık sık ziyaret ettiği mekan olan Akşemsettin Hazretlerinin türbesi himmet arayanlara da çare oluyor. Geçen hafta Anayasa mahkemesi Haşim Kılıç ile ondan öncede Abdüllatif Şener ve Bülent Arınç ziyaret etmişler. Bunlar şu an aklıma gelenler.


Akşemsettin Hz türbesinde’de hattat Yusuf Çoşkun Benefse’nin eserleride duvarlardan bize çok şey anlatıyordu.Yusuf bey’i buradan tekrar tebrik ediyorum.


Birde mana ehli olup kendini gizleyen bir çok kişi var. Sizde bir sabah namazı sonrasında Türbeye el açıp dua edenler kervanına katılırsanız bilin ki bereket sofraları açılıyor.


Allah bu ayın şerefine el açıp amin diyen kullarının duasını kabul etmiyor mu?


Sizde vakit ayırın gidin bu mübareklere.


Ben sırt çantası ile gelen ve türbenin dışında sabahlayan kişilerle görüşüp konusunca anladım durumu.Hazine dagıtılıyor bu ay gidip sadece isteyin bize de dua edin. Sizde yazın bizimle paylaşın bizde dua edelim bilgileri getirip bizimle paylaşanlaraUnutmadan birde ,


Bıçakçı diye anılan Hacı Bayram veli Hz ögrencisini ziyaret edin. Mübarek’i yaşadıgı dönemde kimse sabah namazında görmezmiş. Çünkü Bursadaki Eskici baba gibi namazlarını Kabe’de eda edermiş mübarek


Mana ehlinin işlerine akıl erdirmek zor.


Anadolu toprakları boş değil. Aç olan insanlara….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir