Amerika, Türk Atomunu Patlattı

The Independent,SIPRI adlı ABD enstitüsüne dayandırdığı haberinde Türkiye“nin istediği an atom bombasını yapabileceğini yazdı.

İngiliz gazetesi The Independent, SIPRI adlı ABD enstitüsüne dayandırdığı haberinde Türkiye“nin istediği an atom bombası üretecek güce sahip olduğunu yazdı.Haber, ABD“nin İran“a Türkiye etmeye hazırlandığı şeklinde yorumlandı.

33 ülke arasında.

THE Independent, Türkiye“yi nükleer bomba yapımı için gerekli nükleer reaktörlere ve bu teknolojiyi yürütecek bilimadamları ile teknisyenlere sahip olan 33 ülke arasında gösterdi.

Beyin gücü.

TÜRKİYE nükleer enerji teknolojisiyle 1960“lı yıllarda tanıştı.Bir yandan nükleer reaktörlerle enerji açığını kapatma planları yapan disiplinli bir biçimde eğitim faaliyetlerini devam ettirdi.

Bir işaret yeter.

SON yıllarda Türkiye, istendiği an, her türlü güçte nükleer bomba üretebileceği iki atom reaktörü ve donanımlı, tecrübeli araştırmacı, mühendis ve teknisyene sahip oldu.
Türkiye`yi yakından izleyen uzmanlar, Türk ordusunun ve bilim adamlarının her an bir bombayı rahatlıkla yapabileceklerini aktaran haberler sonrasında akla ABD`nin Irak`a saldırma sebebi olarak gündeme getirdiği `kimyasal silahları var iddiasını` hatırlattı. Bilindiği gibi ABD bu söylemler ile saldırganlığını Dünya kamuoyunda meşrulaştırmaya çalışmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir