Amerikalıların Bir Bildiğimi Var ?

Türkiye’deki Kuş giribine bizim yetkililerimiz son anda tedbir almaya çalışırken. Okyanusun ötesinden bir mesaj geldi. Yıllardır virüsleri bir silah olarak kullanma çalışmaları yapan ABD Türkiyedeki virüs hakkında bizi uyardı.Amerikalılara göre Türkiye’de kuş gribinin İnsandan İnsana Bulaşma Riski Çok Yüksek. Bu haberi nasıl okumalı karar sizin.

ABD’den sağlık uzmanları, Asya’da 70’ten fazla kişinin ölmesine neden olan kuş gribinin, Türkiye’de insanlara bulaşmasının beklenmeyen bir durum olmadığını bildirdi.

Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Başkanı Tony Fauci, Güneydoğu Asya’daki gelişmelerin aynısının Türkiye’de görüldüğünü belirtti.

Fauci, çocukların, hastalıklı hayvanlarla oyun oynadığı bir ortamda, virüsün bulaşmasının önlenemeyeceğini kaydetti.
Tavukların, evin dışında beslenmesi durumunda da hastalıktan korunulamayacağını, evlerin çevresinde oyun oynayan çocukların, virüsü evin içine taşımasının normal olduğunu belirtti.

Bir ailenin tüm üyelerinin hastalanmasının şaşırtıcı bir durum olmadığını kaydeden Fauci, hastalıklı kuşların çok büyük miktarlarda virüs yayabileceğini ifade etti.

Fauci, ’’Bir ülkede kuşlarda hastalığın görülmesinden sonra, hastalık er ya da geç insanlara da bulaşacaktır’’ dedi.
Tony Fauci, virüsün insandan insana bulaşmaya başladığının en önemli belirtisinin, herhangi bir hayvansal virüs kaynağına temas etmeyen insanlarda hastalık görülmesi olacağını da kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir