Ayakkabı Markaları BİRADERLERİ ele veriyor

Ayakkabı deyip geçmeyin. Kimi restoranlar ve bazı mağazalar, müdavimlerini hemen eleviriyor. Özellikle ayakkabı markaları “Biraderlerin” çok önemli bir simgesi. Hangi ülkeden ayakkabı aldığınız burada çok önemli. Ve kaç liralık modeli tercih ettiğiniz. Tanesinin 2 bin İngiliz Sterlini`nden başladığı düşünüldüğünde, “Vay Be ” diyenleriniz çıkacaktır. Lakin biraderler kıdem ve derecelerine göre ayakkabı tercih ettikleri için olsa gerek rakamlar 4 – 6 bin Pound`a kadar çıkabiliyor.

Bu da ne demek şimdi demeyin. Mesela yakamıza taktığımız rozetler vardır. Değişik kuruluşların simgesini taşıyan. Rotary Kulüp mensuplarının rozetlerini ve diğer kullanım eşyalarını öyle her isteyen promosyon ve hediyelik eşya firması üretemez. Bu konuda yetkilendirilmiş olması gerekmektedir.

Konuya aşina olanlar muhatabının kullandığı eşyalara ve renklere dikkat ettiğinde karşısındakinin hangi derecede olduğunu bile anlayabilir. Basit ve sade gibi görünen eşyalar aslında çok önemli nişanelerdir.

Kıyafet stilleri de öyle…

Bundan yola çıkarak dünyadaki holding patronları ve CEO`ların “Biraderler” arasındaki klasmanı nı da belirleyebilirsiniz.

Dost başa, düşman ayağa bakar tabiri ne kadar haklıdır bilinmez. Ama siz “üstad” olması muhtemel kişilerin ayakkabılalırını ve şahsi eşyalarını gözden kaçırmayın…

Başka ipucu mu istiyorsunuz?

İlk yazı için bu kadar yeter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir