Batman, Ladin’e Karşı

11 Eylül’le başlayan medeniyetler savaşına çizgi roman kahramanı Batman de katıldı. ’Yarasa Adam’ gelecek yıl yayımlanacak macerasında, Gotham şehrine saldıran Bin Ladin’le çarpışıyor.

ABD’nin, Suudi kökenli uluslararası terörist Bin Ladin’e karşı verdiği mücadeleye, ünlü çizgi roman kahramanı Batman de katılıyor! “Yarasa Adam”ın gelecek yıl yayımlanacak “Batman: Kutsal Terörün İçinde” adlı macerasında, Usame Bin Ladin’le çarpışacağı belirtiliyor. 11 Eylül saldırısıyla suçlanan Bin Ladin, bu çizgi romanda, Batman’ın yaşadığı Gotham şehrini alt üst ediyor. Bin Ladin’e saldırılarında, El Kaide’yi anımsatan bir terör örgütü yardım ediyor.

HIRİSTİYAN PROPAGANDASI

GRAFİK romanların ünlü ismi Frank Miller’in çizdiği öykü, daha önce Batman çizgi romanlarında görülmeyen Hıristiyan unsurlarla dikkat çekiyor. Örneğin ABD bayrağındaki yıldızların yerine, haçlar kullanılıyor. Batman’ın bir katedrali anımsatan evinin duvarlarını ise, İncil’den alınmış sahneler süslüyor. Çizer Miller bu durum için, “Zamanında Süpermen de Hitler’i yumruklamıştı. Şimdi Batman aynı şeyi yapıyor” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir