Bu Terime Dikkat!!! “JUDASOFYA”

Sitemiz editörlerin Halk Bilimci Yazar Hakan Yılmaz Çebi’nin geçtiğimiz Temmuz ayından beri bu işe yoğunlaşarak hazırladığı “JUDASOFYA” kitabı okurlarıyla buluştu. “Judasofya” Ayasofya ve Patrikhane Üzerinden Oynanan Gizli Oyunlar isimli eserle; 1967 yılından bu yana Türkiye topraklarında start alan Büyük Ortadoğu Projesi kapsamındaki İsrail planlarının “Kilise Harekatı “ UZMANLARIN (Aytunç Altındal, Sevgi Erenerol) katkılarıyla ele alınıyor.

Dünya’da bir çok kurum ve kuruluş tek merkezden emir almış gibi Ayasofya ile ilgili kararlar alıp imza kampanyaları başlatıyor. Papa 16. Benediktus bir anda Türkiye ziyaretinde bulunmak istiyor, Amerikan Dışışleri Bakanlığı, Fener’in Rum Papazı’nın ekümenikliğini tanıdıklarını açıklıyor. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyesi Rumen Comeliu ve Vadim Tudor Ayasofya Camii’nin Hıristiyanların ibadetine açılması (haliyle tekrar kilise olması için) Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ne (AKPM) ye sunulmak üzere teklif hazırlayıp verirken, Kıbrıs Rum kesiminde yayınlanan Fileleftheros gazetesi de bu amaçla 1 MİLYON imza kampanyası başlatıldığını duyuruyor, aynı kampanyayı İtalya’da bir internet sitesi de başlatıyor ve kampanya organizatörleri, AB’nin, Ayasofya’nın ibadet yeri olarak tesis edilmesini Türkiye’nin önüne ön şart olarak koymasını istiyor.
Kitap, 1967 yılında Papa VI. Paul’un, Amerikan vatandaşı Papaz Athanegoras’ı Fatih’in İstanbulu aldığı Salı gününe nisbet yaparcasına ziyaret ettiği 25. 7. 1967 yılında başlayan trafik bugün, Ayasofya’nın Siyonist (Judaist) Hıristiyanlığın merkezi aşamasına geldiğini ispatlıyor. Yazar bu trafiği yaptığı arşiv çalışmasıyla o günkü resimlerle vererek okuyucuya görsel malzeme de sunuyor. Yazarın, Araştırmacı Yazar Aytunç Altındal’la Ağustos ayında yaptığı ve Ekim ayında neşredilen “Ayasofya’yı Vatikanlaştırma Projesi “ isimli röportajı ulusal bir gazete de sürmanşet olarak iki gün yer verilirken, Anadolu’da da bir çok gazetenin gündemine taşınmasıyla Papa 16. Benediktus’un bu planlar dahilinde gerçekleştirilecek rolünün önününe geçilmeye çalışıldı. Nitekim kamuoyu mevzuyu çok iyi kavrarken Cumhurbaşkanımız Ahmet Sezer de bu çalışmadan bir hafta sonra Papa’nın ziyaretini 2006’ya erteledi.
Büyük İsrail Planları içinde bulunan Kilise Operasyonları’nın önünü kesmek amacıyla hazırlanan eserde, Türk milli Ortodoks Kilisesi Sözcüsü Sevgi Ererenerol’un “HALİÇ VE ETRAFINDA OYNANAN GİZLİ OYUNLAR”la ilgili özel bir yazısı da bulunuyor. Gizli Kilise evlerin bir kez daha ifşa edildiği eser; Pegasus Yayınları tarafından “Araştırma-İnceleme” dizisinin ilk eseri olarak yayınlandı.

KİLİSEDEN CAMİYE, CAMİDEN MÜZÜYE, MÜZEDEN..?
JUDASOFYA’YA!
“Patrikhane açılışından önce Yunanistan’dan gelen Rumlar heyetler halinde önce Ayasofya’yı ziyaret eder ve birlikte dua ederler. Sonra heyetten Atina Üniversitesi Rektörü Statopulus’a:

“Neden önce Ayasofya’yı ziyaret ettiniz?” diye sorulur.
Rektör- Bir Yunanlı için Ayasofya, Patrikhane’den daha önemlidir!

– Burası bir müzedir. Müslümanlar dahi burada ibadet yapamıyor. Siz rahatlıkla yapıyorsunuz ama kanunlar buna izin vermiyor. Yani ibadet etmek yasak. Siz nasıl yapıyorsunuz?

Rektör: Ayasofya sizin için müze olarak kullanılıyor olabilir ama bizim için sonsuza kadar kilisedir…”
******

İstanbul Fener Rum Patrikhanesi, Mondros mütarekesinden sonra İtilaf kuvvetlerine hitap eden bir beyanname yayınlayarak, Türk vatanın işgal edilmesini istemişti. 1 Eylül 1918’de yayınladığı bir başka beyanname ile Yunan Ordusu’nun Türklere karşı kazandığı zaferlerini överek, yerli Rumların filen Yunan ordusuna katılmasını emretmiştir. Mütareke yıllarında Patrikhane, aldığı bir kararla Türk topraklarındaki Rum okullarında Türkçe ders okutulmasını yasaklamıştır.

*********
Amerika Dışişleri Bakanlığı, Patrik Bartholomeos’u küresel çapta bir dini lider olarak gördüğünü açıkladı. Bakanlığı’nın 2005 Aralık ayında yaptığı basın toplantısında bir gazeteci, ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsüne, Amerika’nın İstanbul’daki Fener Rum Patriği’yle ilgili politikasını sordu. Bakanlık tarafından daha sonra yapılan yazılı açıklamada, Amerika’nın Türkiye’de din özgürlüğünü çok ciddiye aldığı belirtiliyor ve bu yılki Uluslararası Din Özgürlüğü raporunun Türkiye bölümünde bazı sorunlara değinildiği hatırlatılıyor. Yazılı açıklamada, sorunlar arasında Heybeliada Ruhban Okulu ve dini azınlıklarla ilgili konuların da bulunduğuna dikkat çekiliyor.

Ayrıca kitap ta yer alan özel bölümde;

* Ayasofya “BÜYÜK İSRAİL” planı içinde mi?
* İstanbul niye bu kadar önemli?
* “KUDÜS ZİRVESİ”nin 4. Ayağı İstanbul mu?
•İsrail’in Şifresi hangi ülkeleri kapsıyor” gibi onlarca soruya sansürsüz cevaplar bulacaksınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir