BU UTANÇ NOT EDİLDİ

Son bir aydır Türkiye’nin maruz bırakıldığı siyasi fırtına, bu utanca sebep olanları değil belki ama aklı selim her dünya vatandaşını derinden yaraladı.
Sözde değil özde vicdan sahipleri 21. Yüzyılda, AB kapısındaki bir ülkede yaşananları hayretle izliyor.
Gün geçmiyor ki ‘’Yaşananlara inanamıyorum’’ feryadı buruk kalplerden dudaklara dökülmesin. Neresinden tutsak elimizde kalıyor. Neyi anlatsak nasıl feryad etsek, kime anlatsak derdimizi bilemiyoruz Yaşanan can sıkıcı ve yaralayıcı sürecin teknik analizini yapmaya lüzum yok. ‘’367 numaralı rezillik’’, yada ‘’muhtıranın nur topu gibi 367’si’’ adlarıyla tarih sayfalarına kaydedilecek olan utanç, herkesin gözlerinin ve vicdanlarının önünde yaşandı, notlar düşüldü.
Anayasa kimliğinde demokrasi yazan bir ülke düşünün ki seçilmişler atanmışlara yem edilsin..Anayasa kimliğinde demokrasi yazan bir ülke düşünü ki kendilerine aydın diyen onlarca karanlık kafa darbe olsun, hak ve özgürlükler kısıtlansın diye insanüstü bir gayret göstersin.. Anayasa kimliğinde demokrasi yazan bir ülke düşünün ki insanlar kafalarının içindeki ve dışındaki nedeniyle ideolojik darağaçlarında sallandırılsın..
Anayasa kimliğinde demokrasi yazan bir ülke düşününki kalabalıklar kendileri gibi düşünmeyen milyonlarca insana demokratik hak adı altında meydanlardan hakaret etsin.
Anayasa Kimliğinde ‘’demokrasiyle yönetilir yazan’’ bir ülke düşünün ki o ülkede demokrasinin en temel olgusu olan seçimlerin hiçbir anlamı olmasın.
Evet Artık kimse kimseyi kandırmasın. Bu iş bitmiştir.. Bu ülkede seçimlerin hiçbir anlamı kalmamıştır. Yüzde 35 oyla Meclis çoğunluğunu sağlayarak iktidara gelen bir parti ve ona oy veren 11,5 milyon insanın hiçe sayılması ‘’Bu ülkede demokrasi var mı acaba’’ sorusuyla akıllara giren şüphenin ispatı olmuştur.
Kendisini vatanın sahibi gibi gören, siyasi hayatı boyunca bu ülkeye krizden ve kaostan başka zerre kadar getirisi olmayan CHP, ülkeyi gelecek kuşakları bile etkileyecek kadar büyük bir girdabın içine atmaktan çekinmemiştir.
Artık 5 yaşındaki çocuğun bile siyasallaştığından şüphe duymadığı Anayasa mahkemesi, Fanatik bir siyasal parti gibi davranmaktan çekinmeyen YÖK, öğrenciler mitinglere katılsın diye sınavları iptal eden üniversite rektörleri, kendilerine oy veren asıl irade sahibi millete ihanet ederek meclis sıralarından kaçan sözde demokrat parti liderleri ve iradesi ipotekli milletvekilleri, nalıncı keserli gazeteciler, çıkarlarını milletin menfaatinden üstün tutan ilişkileri karanlık televizyon ve gazete patronları,muhtıralarla bu ülkenin demokrasisini komaya sokmaktan çekinmeyen zinde güçler, demokratik hak adı altında ülkedeki kutuplaşmayı arttıran mitingleri tertip eden sözüm ona cumhuriyetçiler ve ulusalcılar ve bu utanç tablosunda bir şekilde yer alanlar! Bu ülkeye nasıl bir kötülük yaptığınızın farkında bile değilsiniz. Farkında olsanız da umurunuzda değil zaten. 1 gecede kaybedilen ve tüyü bitmemiş bebelerin sütüne kan doğrayan 8 milyar doların telafisi belki olur. Ama vatanın ruhunda sebep olduğunuz travma belki yüzyıllar boyunca yok olmayacak hasarlara sebep oldu. Siz bu değerli vatanın bam teline dokunmakla kalmadınız o teli kopardınız. Siz halkın demokrasi umutlarını yaralamakla kalmadınız onu öldürüp gömdünüz.. Siz onca yıldır zorluklarla teşkil edilmeye çalışılan toplumsal barışı baltalamakla kalmayıp onu dinamitlediniz. Yazıklar olsun.. Vicdanı temiz bu millet ve akli selim dünya göz göre göre gerçekleştirdiğiniz demokratik kıyımı tarih önünde not etti. Onlar ve bu notlara bir gün içleri burkularak göz atacak olan gelecek kuşaklar sizleri asla affetmeyecek.!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir