Bulgar Muhalefeti Ataka’nın Derdi Türkler

Bulgaristan’ın ulusal bayramı olan 3 Mart nedeniyle Ataka Partisi´nin düzenlediği mitingde konuşan Genel Başkan Volen Siderov, Türklere hakaret yağdırdı.

Bulgaristan´ın özgür ülke olmadığını iddia eden Siderov, Türk esareti altında olduklarını iddia etti.
Siderov, Sofya’daki Aleksandır Nevski Meydanı’nda toplanan binlerce kişi önünde yaptığı konuşmada, “Bugün Bulgaristan’ın düşman Türk esaretinden kurtulduğu gündür. Milli kahramanlarımız önünde başımızı eğmeliyiz” dedi.
Mitinge Bulgaristan´ın değişik yerlerinden gelen bölge teşkilatlarına “Ataka” diye bağırmaları için çağrı yapan Siderov, “Bugün burada özgürlük günündeyiz. Kimse bizi durduramaz, ne başbakan, ne de cumhurbaşkanı” diye konuştu.
Bu arada Ataka yandaşları tarafından “Yeniçeriler istifa!”, “Bulgaristan’ı geri alalım” pankartları açıldı.
Cumhurbaşkanı Georgi Pırvanov´a da yüklenen Siderov, “Ataka ile başa çıkacağını söyleyen Pırvanov gelsin… Ama Türklerin Doğan’ı bu kuklasını gizlemiş… Çünkü Bulgar halkından korkuyor. Pırvanov’un hükümeti DPS’ye vermesinden sonra Bulgaristan´da tahammül edilemez bir durum oluştu. Bulgaristan’ı Bulgar asıllı olmayanlar yönetiyor… Onlar; Sergey Stanişev, Simeon Sakskoburggotski ve Ahmet Doğan’dır” dedi.
Siderov, hakaretlerine şöyle devam etti:
“Pırvanov, Ahmet Doğan gibi en büyük mafyaya hükümet görevini verdikten sonra cumhurbaşkanı olmaya hakkı yoktur? Çalınanları geri çevirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Amaçlarımızı yerine getirmek için parlamento önünde durmaya hazır olmalıyız. Bu koalisyon Bulgaristan için bir tümördür. Pırvanov, Türklerin oylarına bağlı. Ama biz Bulgarların oylarının gücünü göstereceğiz. Ataka’nın gücünün ne olduğunu onlar da bilecek. Bu devlet yönetimi, Bulgar halkıyla oynuyor.”

http://www.ataka.bg/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir