Bulgaristan’da MOSSAD eğitti mi?

Doğu Perinçek’ten, Danıştaya saldırıyı gerçekleştiren Alparslan Arslan ve ekibi ile ilgili bombo gibi bir iddia: “Arslan, Bulgaristan’da MOSSAD destekli özel eğitim gördü”

İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, ”Danıştaya yapılan saldırıyı gerçekleştiren Alparslan Arslan ve ekibi, Bulgaristan’da MOSSAD destekli Alpiras adlı firma tesislerinde özel eğitim gördü” dedi.

Perinçek, partisinin İstanbul İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Danıştaya silahlı bir eylem yapılacağının hükümete önceden bildirildiğini, buna rağmen hükümetin herhangi bir önlem almayarak olayın gerçekleşmesini beklediğini ileri sürdü.

Eldeki istihbarat verilerine göre iki devlet kurumuna daha saldırı yapılmasının planlandığını iddia eden Perinçek, hükümetin de bu konuda bilgisi olduğunu savundu.

Perinçek, “Danıştaya yapılan saldırıyı gerçekleştiren Alparslan Arslan ve ekibi, Bulgaristan’da MOSSAD destekli Alpiras adlı firma tesislerinde özel eğitim gördü. Bunların bazıları hala yakalanamadı” dedi. MOSSAD’ın eğittiği ekibin Türkiye’de “Gonca Bahar” adlı kimlik taşıyan bir kadınla ilişkili olduklarının tespit edildiğini savunan Perinçek, bu ekibin Türk bankalarındaki hesaplarına 4 milyon YTL yatırıldığının bilindiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir