CHP’NİN CENAZE NAMAZI VE 9 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN KILIÇDAROĞLU YORUMU

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 7. Genel Kongresi muhteşemdi. Medya tek yürek, bir bilek olmuş, köşelerine sığdıramadıkları iltifatları yaza bitiremediler.


Cenaze namazında buluşanlar misali. Musalla taşında yatan merhum için cenaze namazında biri çıkıp da “kötü biliriz” dememiştir bu güne kadar. Demez de. Herkes bir aradadır. Bir birini çekemeyen damat – kaynana bile. Cenaze töreninde bir birlik, bir bütünlük, demeyin gitsin.


Ağlayanlar, hasret giderenler, ha bak Kamer Genç, Rahşan Ecevit bile geldi diyenler… Sanki taziyelerini sunmaya geliyorlar…


Betona gömdüler sanki merhumu…


Değişimi öngöremeyen gazeteler zerre ayrıntı gözden kaçmasın, kim kaç santim topuklu ayakkabı giymiş bilgisini bile atlamak istemedi.


Kemal Kılıçdaroğlu ise CHP’nin genel eski Başkanı Deniz Baykal’dan benimle çatışıyor görün, yoluna şöyle devam et icazeti almışçasına kurultayda seçileceklerin listesini belirlemiş olabilir mi?


Bilinmez…


Görünen o ki medya desteği ile CHP, cenaze namazının kılındığını anlayamadı. “Er kişi niyetine” çağrısı, selamlaşmalar, buluşmalar, kim ne giymiş bakışmaları, parfüm kokuları arasında kaynayıp gitti.


Biri söylese mi acaba? Bu sizin bayramınız değildi! Diyerekten?


Belki anlarlar o zaman, neler olduğunu… Çok fena bir dolmuşa bindiriliyor şimdi güzelim parti…


Hem solu toparlayacak, hem alevi kardeşlerimizin oylarını top yekün alacak, hem Güneydoğu’da aktif, bağımsız adaylarla mecliste temsili bulunan parti ile olan diyalog “Seçim Barajı düşürülecek” çağrısı ile güçlendirilecek, hem de kimi kanaat önderlerinin işaretleri ile bu grupların oyları devşirilecek…


Birde Seyyid nesebli Mevlevi meşrep bir yapıdan gelme Kureyşan – Kemal Kılıçdaroğlu modeli var karşımızda…


Sizce de biraz karmaşık değil mi?


Bunu daha bir sade göz ile görenlerin anlatımı ile ele alalım, 9 yaşındaki bir çocuğun değerlendirmesi ile.,


Dün gazeteleri karıştırırken Yaren’de nargile eşliğinde oğlum geldi yanıma haberlerde ne var ne yok diye..


“CHP Başkanı’nı değiştirmiş dedim” “Haa” dedi. “Kimmiş? Sorusuna karşıık Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hürriyet Gazetesi’nde yer alan kasketli, kravatsız fotoğrafını gösterdim…


Evde ne AK Parti’yi ne de CHP’yi konuşuruz…


Oğlumun ağzından şu cümleler dökülüverdi “Çok sıradan biri”


CHP’nin yeni Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu istediği mütevazi görüntüyü verebilmiş, bravo doğrusu diye içimden geçirirken “Bakkallık yapsın. Bu resimdeki amcadan iyi bakkal olur. Bir de Kur’an okusun. Emekli oldu ya artık. Dedem gibi. Genç biri olmalıydı. O yapamaz baba bunu. Sen niye söylemedin bu amcaya. Şimdi çok yorulacak. Başaramazsa da çok üzülecek”


Şimde ben Kemal Kılıçdaroğlu’na ne diyeceğim?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir