CIA Kokulu Suikastler

Son günlerdeki cinayetlerin arkasında kim var?

Medya kralına mesaj
KIBRIS Rum kesiminin medya devi DIAS’ın sahibinin oğlu Andis Hacikostis, önceki gece karanlık bir cinayete kurban gitti. DİAS, Annan Planı aleyhindeki ‘OHİ’ (hayır) kampanyasına güçlü destek vermişti.
İran’da yeni tezgah!
BATI destekli ‘reformcu’lara yakın bir isim olan nükleer fizikçi Prof. Dr. Muhammedi bombalı saldırıda öldürüldü. Ülkenin istikrarsızlaştırılmak istendiğini belirten Tahran, suikastten ABD ve İsrail’i sorumlu tuttu.


CIA’dan bir tezgah daha!
İran’da Batı destekli ‘reformcu’lara yakın bir isim olan nükleer fizikçi Muhammedi bombalı saldırıda öldürüldü. Ülkenin istikrarsızlaştırılmak istendiğini belirten Tahran, suikastten ABD’yi sorumlu tuttu
Muhammedi’nin evinin önünde bir motosiklete yerleştirilen bomba sabah saatlerinde patlatıldı. Patlamanın etkisiyle ortalık savaş alanına döndü.
İran’da 12 Haziran’da yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından ABD ve AB ülkelerinin eliyle yürütülen ’sivil darbe’ oyunlarına bir yenisi eklendi. Başkent Tahran’da Batı destekli ’reformcu’lara yakın bir isim olan nükleer fizikçi Prof. Dr. Mesud Ali Muhammedi bombalı saldırıda öldürüldü. Muhammedi’nin evinin önünde bir motosiklete yerleştirilen bomba sabah saatlerinde patlatıldı. Patlamanın etkisiyle ortalık savaş alanına döndü. İran polisi, bölgede yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Elimizde ipuçları var
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, Muhammedi’nin öldürülmesinin arkasında ABD ve İsrail’in bulunduğuna dair ipuçları olduğunu söyledi. Saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirten Mihmanperest, “Nükleer uzmanlarının bu tür terör saldırılarıyla ortadan kaldırılması, bilim ve teknolojideki gelişmeyi durduramayacak. Yeni nesil, ilim ve kültür ateşinin sönmesine izin vermeyecek” dedi. Tahran Genel Savcısı Abbas Caferi Devletabadi, Muhammedi’nin, Tahran Üniversitesi ve Malik Eşter Üniversitesi’nde öğretim üyesi olduğunu açıkladı. Devletabadi, “Muhammedi, nükleer enerji uzmanıydı. Saldırıyı gerçekleştirenler ya da herhangi bir zanlı henüz yakalanmış değil” dedi.

Bombayı ajanlar koydu
İran medyası, Mesud Muhammedi’nin evinin önüne bomba koyanların Siyonist-Amerikan ajanları olduğunu kaydetti. Devlet televizyonunun haberinde, profesörün ’kibirli güçler’tarafından öldürüldüğü yorumu yapıldı. Muhammedi’nin ismi, Haziran ayında yapılan devlet başkanı seçiminden önce ’reformcu’ aday Mir Hüseyin Musevi’ye destek veren 240 üniversite öğretim üyesinin arasında yer alıyordu.
Nida Sultani’nin karanlık ölümü
Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası çıkan olaylarda ölen ve Ahmedinecad karşıtlarının simgesi haline gelen Nida Sultani’nin CIA tarafından öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. İran dini lideri Ayetullah Hamaney, “Nida Batılılar tarafından öldürüldü” demişti. Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad ise cinayetin araştırılması talimatını vermişti. İran’ın Meksika Büyükelçisi de, “Gösterilerin yoğun olmadığı bir noktada, kameraların önünde öldürülmesi ilginç bir durum. CIA’in bir oyunu” ifadesini kulanmıştı.Annan planına muhalif medya patronuna infaz
43 yaşındaki Andi Hacıkostis, evinin önünde vücuduna isabet eden iki kurşunla hayatını kaybetti.
Güney Kıbrıs dün akşam, DİAS adlı ülkenin en büyük medya kuruluşunun Yönetim Kurulu Başkanı Andi Hacıkostis’in, silahlı bir saldırı sonucunda hayatını kaybetmesiyle sarsıldı. Annan Planı’na karşı çıkışlarıyla tanınan DİAS’ın patronu ünlü işadamı Kostas Hacıkostis’in 43 yaşındaki oğlu Andi Hacıkostis’in motosikletli iki kişi tarafından vurularak öldürüldüğü bildirildi. Bünyesinde, günlük Simerini gazetesi, SİGMA TV, Radyo Prodo ve 25 dergiyi barındıran DİAS Medya Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Andi Hacıkostis’in, dün akşam 20.30 sıralarında, işyerinden ayrılarak evine hareket ettiği bildirildi.

Paralı katil iddiası
Güney Lefkoşa’daki Amerikan elçiliğine çok yakın mesafedeki evine geldikten sonra aracından inerken, motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğrayan Andi Hacıkostis, olay yerinde can verdi. Hacıkostis’in vücuduna iki merminin isabet ettiği öğrenildi. KIBRIS’ın, Rum kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre, paralı katil olduğuna inanılan saldırganlar, cinayeti işledikten sonra süratle ayrıldılar. Rum polisi, olay bölgesinde yaptığı incelemede sadece motosikletten kopan küçük bir plastik parça ele geçirdi. Cinayetin duyulması sonrasında Rum güvenlik güçleri üst düzeyde alarma geçirildi.

Motosikletliler aranıyor
Güney Kıbrıs’ın tüm bölgelerinde geniş çaplı arama başlatan Rum polisi, saldırganları yakalamaya çalışıyor. DİAS Medya Grubu patronu, ünlü Rum işadamı Kostas Hacıkostis, eski Güney Kıbrıs lideri Tassos Papadopulos’a yakınlığı ve Annan Planı aleyhindeki ’OHİ’ kampanyasına güçlü destek vermesiyle tanınıyor. Kostas Hacıkostis, oğlunun öldürüldüğünü, Atina’da bulunduğu bir sırada öğrendi. Acı haberi alır almaz, Kıbrıs’a döndüğü bildirildi. Silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden Andi Hacıkostis, evli ve iki çocuk babasıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir