CIA Türkiye’den 400 kişiyi kaçırdı

1999’dan bu yana CIA’nın Türkiye gelen birçok Arap vatandaşı sorgusuz sualsiz uçakla kaçırdığını iddia eden Osman Karahan, kaçırılanların arasında Türklerin de olduğunu belirtip yakında bunları kamuoyuna çıkartacağını belirtiyor.

Kahramanmaraş dağlarında çobanlık yaparken Hukuk fakültesini kazanan Avukat Osman Karahan, eski mesleğini Celepci(Hayvan satıcısı) olarak belirtiyor.Şimdiki mesleği ise örgütlü suçlar Avukatlığı.


BAKİ GÜNAY


Örgütlü suçlar uzmanı olmak nerden geldi aklınıza?


Üniversite 3’üncü sınıftan sonra örgütlü suçlar ve İslami davalar üzerine uzmanlaşmaya başladım. Öğrenciliğim dönemlerimde de aktif olarak öğrenci olaylarında yer aldım.Daha sonra insan hakları dalında birçok araştırmalar yaptım.Şimdi İnsan hukukunu koruma derneği kurdum.


Diğer insan hakları derneklerinden farkı ne ?


İslami kamuoyunun kurduğu dernekler maalesef zaman içinde istenilen hizmeti veremediler.Biz batının bize dayattığı insan hakları tanımını kabul etmiyoruz. Bu kavramlar kendi emperyalist politikalarının bir güdümüdür. Bu sebeple biz İslami ve kendi medeniyetimize göre yeni bir insan hakları tanımı yaptık.


Düşüncenizi paylaşmayan kişilerinin haklarını da savunuyor musunuz ?


İslam inancına aykırı ise yapmayız. İslam’da mazluma dini sorulmaz ilkesi ile hareket ediyoruz.


CIA’nın işkence uçakları sizin için yeni mi ?


Ben 1998 yılından bu yana CIA’nin kaçırdığı kişilerin avukatlığını yapıyorum. Savcılara 1999’dan bu yana da adam kaçırma olayları oluyor diye suç duyurusunda bulunuyorum


Neden İstanbul’da oluyor bu olaylar


Dünyanın birçok yerinde savaşan İslami görüşlü direnişçilerin İstanbul’u Avrupa’ya gitmek için bir üs olarak görmesinden kaynaklanıyor. Bu yüzden CİA’ da İstanbul’u üs haline getirmiş. İstanbul’dan şimdiye kadar 400 kişi CİA tarafından kaçırılmış durumda.


Türkiye’den 400 kişiyi kaçırdılar


CIA nerelerden adam kaçırıyor.


Bizim tespitlerimize göre Ağrı Gürbulak, Doğubayazıt, Van, Hatay Cilvegözü, İskenderun, Edirne Kapıkule ve Meriç nehrinin boylarında oluyor. Bunları da CIA operasyonlarından kıl payı kurtulmuş kişilerin anlatımlarında öğreniyoruz. Hatta Meriç nehrinden salla geçerken yakalanıp sorguya alınanlar dahi var.


Sorgulama merkezleri neresi peki ?


Diyarbakır’da bir askeri üste sorguluyorlar. Gaziantep de küçük bir hücre şeklinde adresleri var.İncirlikte kaçırdıkları kişileri aktarma yapıyorlar.İstanbul’da ağaçlık geniş bir yer tarifleri var.Ben bunları yakında bir basın toplantısı ile mağdurları dinlettirip açıklayacağım zaten.İstanbul’da kaçırılanların bir çoğunun ifadeleri hep sahilden giderek sirkeci ve Karaköy’den gidip 20 dakika sonra bir yere çıktık ifadeleri var.Bu beyanları Bakırköy başsavcılığa verdim.


Peki nasıl eminsiniz bu yerlere gittiklerinden


Şimdi ben kaçırılanların ifadelerini söylüyorum Kaçırılanların tariflerine göre söylüyorlar. Bunlar devletin kolayca bulabileceği yerler.Bu operasyonları ve işbirliğini kimse inkar edemez.Benim görevim yasadışı yol ile silahlı bir şekilde gasp edilen kişilerin haklarını aramaktır.Bunun hesabının sorulması gerekmektedir.


Resmi makamlar da bu işin içinde mi diyorsunuz ?


Tabii bu işlerin desteksiz olmadığını herkes kabul ediyor.


Kaçırılanlar arasında Türk vatandaşı var mı ?


Türk vatandaşları da var ama onları sorgulayıp bırakıyorlar.Türk vatandaşların buradan dışarıya götürmüyorlar


Yakaladıklarını Guantanamoya mı götürüyorlar


Hayır oraya daha çok ABD’den aldıklarını ve çok önemsiz kişileri götürüyorlar. Kesinlikle bunu dünya kamuoyu bilmiyor.Guantanamo bir vitrindir ve ABD cezaevlerinin en iyisidir.Oraya götürülenler arasında Afganistan cihat için mi yoksa iş yapmak mi geldiği belirsiz olanlar götürülmüşlerdir


Önemli gördüklerini nerede tutuyorlar?


En önemli gördükleri kişileri İsrail açıklarında dolaşan denizaltında tutmaktalar. İbn El Şeyh El Libi, Amerikan gözetiminde tutulan en yüksek rütbeli El Kaide lideri şu an.Bize bunu ifade eden Filistinliler var.Bu kişin teşhis etmek için Ürdün’den götürülenlerin beyanına göre 1 sene boyunca denizaltı da tutulmuş.


Başka nerde bu tür hapishaneler var.


Pakistan peşaverde hücre şeklinde yüzlerce işkence yerleri var.Ayrıca Fas ve doğu bloğu ülkerinde de var


Sakka’nın iddiaları oldu nedir bu iddialar.


Kendisi Antalya’da bombalama hazırlığı yaparken yangın çıkması üzerine yakalanmıştır.Yangından sonra herşey açığa çıktı.Fakat kendisi şu an CIA’nın kontrol ettiği bir cezaevinde tutulmaktadır.


Kandıra cezaevi CIA’nın kontrolü altında


Hangi cezaevi bu ?


Kandıra cezaevi


Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz.


Sakka Antalya’da yakalandığı halde CIA’nın kontrol ettiği Kandıra F tipi cezaevine getirilmiştir.Dikkat edin yakalanmasının ardından aynı gün apar topar İstanbul’a getirilip Kandıraya götürülmüştür.Aksi taktirde bir kişi 800 kilo patlayıcı ile yakalanacak yüzlerce tanık delil ve kanıt Antalya bölgesinde olacak bu kişi bir gün bile bölgede tutulmadan Kandıraya getirilmesi anormal değil mi ? Sakka’nın İstanbul saldırılarındaki bir duyum üzerine ilgisi olabilir diye anında Kandıraya getirilmesi normal bir olay değildir.Bunu nasıl açıklayacaklar.


Kandıra cezaevi CİA’nın bir üssü mü?


Tabii Sakka’nın hiç bir delil toplamadan apar topar getirilmesi, Zekeriye sabbah adlı kişinin beni CİA ve Mossad ajanları kaçırdı iddiası,Yine Bursa’da Alparslan Toprak 1.5 yıl önce beni bursa emniyetinden CİA ajanları tarafından kaçırılması.bunu gösteriyor


Bu iddialarınıza Adalet Bakanlığı bir cevap vermedi mi?


Adalet bakanlığı bana cevap vereceği yerde bana hakaret ediyor. Yalan söylüyor diye.Ben bana konuşan müvekkilimin söylemlerini aktarıyorum kamuoyuna. Bakanlık Ekim ayında Sakka’nın Hariri suikastı dolayı ile ilgili açıklamamamızı da yalanlayamadı.Onu yalanlayamadılar çünkü o zaman CİA elemanları 4 tane Türk görevlinin kimlikleri ile Cezaevine girmişlerdi. Ama CİA ajanlarını girdiği tarihte böyle bir kılıf hazırlanmadığı için Adalet bakanlığı bunu yalanlamaktadır.


Sakka eylemi Antalya’da mı yapacaktı ?


Hayır bana söylediğine göre eylemi Güney Kıbrıs’ın açığında yapacağını bildirdi. Sakka Irakta savaşan ABD’li askerlerin hava değişimi ve eğlenmeleri için Kıbrıs’a getirildiğini öğrendiği için böyle bir eylem tasarlamış.Hatta askerler belli olması diye sivil yolcuların içine askerleri karıştırdıklarını söyledi.1500 yolcunun 1300’ünün ABD askeri olduğunu öğrenmiş Sakka. ’Ben bunu yakalayıp sorguladığım ABD askerlerinden öğrendim’ diyor.


Peki Türk şoförlerinin öldürülmesi olayına karıştığı doğru değil mi ?


Türk vatandaşlarını kesinlikle hedef almadıklarını söyledi bana.


Sakka’nın gayri-islamı bir yaşantısı olduğu söylendi. Bu bir tezat değil mi?


Bunların hepsi yalan olduğuna dair basın açıklaması yaptı Sakka’nın.İçki içmesi filan da yalandır.Bana aktardığına göre Sakka çocukluğundan bu yana namazını bırakmamış bir kişi.


Sakka Türkiye’de iken CİA neden kaçırmadı peki?


Sakka Gaziantep’ten Diyarbakır’a giderken Sakkayı CİA izlemeye almış.Onların takibinden şüphelendiği için kendisini Diyarbakır havalimanına atmış.Ya uçağa binip kaçayım diyor ya da Türk polisine yakalanayım diyor.Aslında asıl niyeti karayolu ile Erzurum’a giderek oradan yurtdışına çıkmak.Peşimdeki kişilerden çekindiğim için bu yolu seçtim diyor.Kendisi istiyor yakalanmayı.


Sakka kendisi mi teslim oldu


Evet operasyon filan olmadı. Bunun tutanakları da var bende.Diyarbakır havalimanında kimlik kontrolü yapıldığı esnada bir polisin dikkatini çekiyor.Polisin elinde de Sakka’nın Antalya’da ki evinde 5 tane sahte yeşil pasaporttaki resmi var. Polisin, fotoğrafa benziyorsunuz ’Siz bir çay için bizde kontrol edelim’ derken Sakka kontrol etmenize gerek yok aradığınız kişi benim deyip teslim oluyor.Ben soruyorum havalimanında hangi güvenlik ekibi gelmiştir açıklasınlar.Sakkayı kesinlikle cihazın başında oturan polis teslim almıştır.


İstanbul saldırıları hakkında kendisi ile konuştunuz mu ?


Evet Türkiye’deki bir saldırıyı tasvip etmediğini söyledi Kendisinin İsrail ve ABD’liler ile bir problemi olduğunu aktardı.Hatta kendisinin söylediğine göre Antalya’da birçok defa bir otobüs dolusu İsrailliyi kıstırmış olmasına rağmen Bir Türk’ün burnu kanamasın diye Türkiye de böyle bir eylem yapmadığını söyledi.


Evde yangın çıktıktan sonra olay açığa çıktı


Bu tamamen yalandır.İsrail istihbaratının operasyon ile öğrendiği filanda yalandır. Bedavaya konmaktır.Abdullah Gül’de nitekim biz haber ettik sonradan geminin yolunu çevirdiler demiştir.İsrail her zaman Mossad’ı çok güçlü göstermeye gayret eder. Buradaki aldatma şöyledir.İsrail’in geminin yönünü değiştirme açıklaması Sakka’nın yakalanışından sonradır.Önceye dayanan bir bilgi söz konusu değil.Yani Sakka yakalanmadan Mossad haber aldı haberleri yalandır. Türk polisi gece ikide olayı çözüyor.İsrail ise sabah 10’da açıklama yapıyor.Demek ki kendileri doğru dürüst iş yapmıyorlar.


Derin devlet beni öldürmeye çalıştı


Derin devlet siz ile uğraşıyor mu ?


Kesinlikle uğraşıyor.


Nasıl uğraştı sizle derin devlet


Benim iki defa arabamın bijonları söküldü.Tekerlekler yerinden fırladı.Hızlı gitseydik kesin ölmüştük.Bunlar savcılıkta soruşturuluyor şimdi. Bizim bunlardan korkmamız söz konusu olmaz. Biz Müslüman insanlarız Allah’a tevekkül etmiş kişileriz. Ben bunlardan çekinip bir adım geri atmam mümkün değildir.Büromu ve arabamı takip ediyorlar.Derin devlet kendi yaptıklarından korksun. Biz açık toplumuz. Millet için ve hukuk için uğraşıyoruz biz.Ben derin devletlerin her zaman insanlığa karşı suç işleyen suçlar çetesi olduğuna inanıyorum.Derin devletin ne inancı ne devleti olmaz zaten.Kesinlikle her şeyi satarlar.Tamamen şahsiyetsiz kişilerdir.


Sizce 11 Eylül’ü El kaide mi yaptı.


Evet 11 Eylül’ü El kaide işlemiştir.Bazılarının dediği gibi 11 eylül ABD derin devletinin bir iç hesaplaşması değildir.Bunları yapanlar kökeni Arap olan ABD ve Avrupa’da yaşayan çok iyi eğitimli kişilerdir.Hatta o gün birçok Yahudi’nin işyerine gitmediği yalanları ortaya atıldı.ABD bir kere hiç bir Yahudi’nin o gün işe gitmemesi diye bir olay olmamıştır.4000 Yahudi’nin işe gitmemesini niye bir Hıristiyan duymuyor ki.Bunlar tamamen Mossad’ın uydurmalarıdır.Bu tür açıklamaları yapanlar ABD’nin vurulmasını hazmedemeyenlerin açıklamalarıdır.ABD’yi bu şekilde haşa ilahlaştırmak ve rap şekline sokmak istiyorlar.


El kaide benzeri örgütlerde CİA elemanları olabilir mi?


10 yıl boyunca Afganistan’ın dağlarından her gün sabah namazı kılarak, günde 10 saat eğitim yapacak bir CİA elemanı düşünemiyorum.Onlar buna bir gün bile dayanamazlar.


ABD Türkiye’ye de saldırabilir mi?


Kesinlikle bir 50 yıl içinde ABD Türkiye için aynen Bosna savaşı gibi bir katliam yapacaktır.Bizi komşu ülkelerimiz ile bir savaşa sokmak’a kadar her şey yapabilirler. Türkiye, direkt ABD veya NATO ile de itilafa düşerek kıskaca alına bilinir. Bosna gibi Türkiye’yi tamamen yok etmek isteyeceklerdir.Bundan emin olun. Suudiler bile işgal altında. Tüm İslam şehirleri vurulmuş durumda.


Çok karamsar bir tablo çizmediniz mi ?


Hayır bu karamsarlık değil.Bu gidilen yoldur. Şu anda vurulmayan tek İslam kenti Mekke ve İstanbul kalmıştır.Türkiye’yi bence Suudi Arabistan’dan daha kötü bir duruma düşürecekler. Tamamı ile üslerin olduğu bir ülke haline çevirmeye çalışacaklar. Çünkü islamın son kırıntılarını da ve son direnişi temizlemek için yapacaklar.


ABD Irak’tan sonra İran’a saldıracak diye iddia edilen bir durum yok mu sizce


Ben ABD’nin İran’a saldıracağını düşünmüyorum. İran çünkü Peygamberimizden bu yana yabancılar ile savaşmamıştır. Hep Müslümanlar ile savaşmıştır.İranı Türkiye ve Suudi Arabistan ile savaştırabilirler.Her zaman için İran’ın görevi Müslümanlar ile savaştırılmak olmuştur. BAKİ GÜNAY- WWW.NETPANO.COM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir