DTP’NİN TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ

DTP’NİN TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ

Demokratik Türkiye Partisi son genel seçimlerde uyguladığı strateji ile Meclis’e istediği bölgeden bağımsız aday olarak gösterdiği milletvekillerini seçilmiş olarak göndermeyi başardı.

Uzun soluklu bir yola koyulduğunun farkında olan DTP bir sonraki seçimlerde Büyük illerde de bağımsız adaylar ile Meclis’e girme stratejisini fiiliyata koyabilir.

İstanbul’un değişik bölgelerinde ve Türkiye’nin Ege, Akdeniz sahil şeridindeki illerinde bu uygulama pek ala yapılabilir.

Peki buna karşı sizin elinizdeki hamleniz nedir?

Amerika Birleşik Devletleri ziyareti sonrasında sözü alınan ‘Sıcak İstihbarat” paylaşımı sayesinde kimi DTP milletvekillerinin geçmişlerinden haberdar olmak mı?

Ekonomsi adeta şaha kalkmış bir ülkenin umut bulutları öylesine karamsar bir havaya büründürülüyor ki…

Gündeme atılan haberler zihinleri müthiş perdeliyor.

Medya gerilim politikasını uygulamada çok başarılı.

Bir ara bu gündemden koparılabileceğimizi, dünyanın sadece DTP haberleri, TSK haberleri, dış haberlerden olmadığını anlayabileceğimizi umut etmiştim.

Bir süre haber izlemesek mi ne…

Hem aklımız rahat eder.

Hem analitik düşünce yeteneğimizi aşırı derecede dürtülmüş algılar ile beslemeyeceğimiz için korumuş, böylelikle alacağımız kararlarda hata yapmamış oluruz.

Fakat Türkiye çok ama çok değerli. Taşı, toprağı, havası, suyu, ne bileyim her şeyi.

İnsanı da çok değerli. Bu toprakların insanı. Bu dağların, ovaların, bahçelerin, patikaların, mezraların, köylerin insanı…

Onlar üzerinde oynanması muhtemel her oyunu da çok iyi görmeyi ve karşı hamleleri oyunun neticesini bilerek yapmalıyız.

Kazanmak üzere oynarsak kaybedebiliriz. Kazanmışlığın rahatlığı ile en iyi sonucu almak için oynamalıyız.

Maç yeni başlamış. Kalende iki gol var. Ve sen oyunu azanmış, tur atlamış olmanın rahatlığı içinde oynayalım diyorsun.

Evet aynen öyle.

Herhalde oyun kurguse en çok MOSSAD, MİT, BND, CIA gibi kuruluşların Çin istihbaratı gibi devasa organizasyonların çokça simülasyonunu yaptığı bir ön görme metodudur.

Bünyesinde adeta 72 milleti barındıran Adalet ve Kalkınma Paritisi de Türkiye’ye yönelik hamleleri çok iyi okuyabilmelidir.

Türkiye demek Ortadoğu demek, balkanlar demek, Kafkaslar demek, Avrupa demek, Asya demek, TÜM DÜNYA demek.

DTP’nin yaptığı oyun kurgusu da seçim sonuçlarını önceden görerek seçimler yapılmadan istediğini elde etmiş bir partinin başarısı değil mi.

Benzer başarıyı Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sn. Muhsin Yazıcıoğlu da sergiledi.

Demek ki gelecekte CHP Cumhuriyet Halk Partisi, Demakrat Parti, Anavatan Partisi en başta da Adalet ve Kalkınma Partisi kadroları seçim stratejilerini çok ama çok iyi okumalılar.

Belki bir dönem daha. Ama ondan sonra seçim alanları Toplum Mühendisliği modellemelerinin savaş meydanı olacak. Kanlı savaşlar değil. Strateji savaşları..

DTB bu işe erken uyandı. Siz bari uyuyakalmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir