E-mailiniz Kopyalanıyor

Türkiye`de de kullanımı artan Google`ın elektronik posta servisi Gmail ile gönderilen tüm e-maillerin arşivlendiği ortaya çıktı.Yani attığınız her mailin içeriği bir müddet sonra aleyhinize delil olarak geri dönebilir. Girdiğiniz web sayfaları ile sizin nelere meraklı oldugunuzuda bu arada ögreniyorlar.

Internette en çok kullanılan arama motoru Google`ın, kullanıcıların girdiği tüm internet siteleri ile gönderdiği tüm e-postaların kaydını tutarak, e-postaların bir kopyasını sunucularında sakladığı ortaya çıktı.

İngiliz The Times gazetesinin sayfalarında geniş şekilde yer verdiği habere göre, Microsoft`un elektronik posta hizmeti `hotmail`in en büyük rakiplerinden olan e-posta servisi Google`ın Gmail`i kullanılarak gönderilen her elektronik postanın bir kopyası şirketin sunucularında saklanıyor. Google yetkilileri, bu durumun reklam uygulamaları için kişinin eğilimlerinin belirlenmesi amacı taşıdığını söylüyor. Bedava olan Gmail kullanılarak gönderilen her elektronik postayla birlikte, şirketin belirlediği bazı reklamlar da gönderiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir