ECEVİT’in ÖLÜMÜNÜ NEDEN GİZLİYORLAR

Bülent ECEVİT’in ölümünü neden gizliyorlar? Mehmet AĞAR seçim kampanyasına neden başladı

DSP’nin efsanevi lideri Bülent Ecevit’in vefat ettiğini kanaatim daha da kesinleşti. Bütün basın Bülent Ecevit’in 48 sonra uyandırılacak, uyutulmaya devam edecek diye haber yapıyor olması bu düşüncemi daha da perçinleştiriyor.

Bu arada DYP’nin Mehmet AĞAR’ı son derece sağcı bir söylem ile CNN Türk’te rek lam etmesini görünce kafam iyice karıştı.

Diğer taraftan karizması ve kişiliği ile asla intihar etmeyeceği anlaşılan askeriyeden uzaklaştırılmış şahsın Danıştay olayının kilit ismi olarak neden yaralı bir halde hastaneye bırakılmış olduğunu da bir türlü anlayabilmiş değilim.

Kafamı karıştıran bir diğer konu ise emekli olarak addedilebilecek halihazırdaki Genelkurmay Başkanı’nın emekliliği öncesinde çizgisinin dışına çıkarak son derece ilginç bir söylemde bulunması.

20’li yaşlarda bir gencin nargile içerken hiç tanışmadığı birileri ile mesela garsonun vesilesi ile tanıştırılarak ortak bir zeminde buluşmaları sonrasında gencin onlara takılması

Akabinde onlarla mekandan ayrılması ve misafir edilmesi ve bu sürecin genç yapması gereken konusunda tam kıvama gelene kadar devam etmesi

Ne demek istediğimi anlayan çoktan anlamıştır…

Aklımı karıştıran bir diğer soru ise böylesi bir olayın failinin canlı olarak yakalanması

Bir şey daha. Emekli askerlerle irtibatlı cevval gençlerin sayısında bu dönemde neden artış olmuyor…

AK Parti’yi yani hükümeti düşürmek için bu kadar zahmete ne gerek var… Ekonominin ipi ile istediği gibi oynayabilenler bir iktidarı devirme konusunda oldukça ustadırlar.

Kürşad TÜZMEN’i sözde sevgilisi ile, Ali Coşkun’un TOBB’un aldığı Mercedes ile bazı bakanları kendilerine hediye edilen atlarla köşeye sıkıştıranların ellerinde daha neler vardır neler..

Asıl mesele AK Parti iktidarını devirmek değil, değişim sürecindeki Türkiye’ye devşirmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir