ERKE DÖNERGECİ:POSTMODERN ERKE-K ADAMIN UZAY MAKİNESİ

İnternet köşelerinde bir süre için, PosTModern Delilik Çağından bahsetmeyen daha ciddi konularda yazılar yazmayı planlıyordum, örneğin ‘Papa’nın Konstantinopolis’ operasyonu üzerine çalışmaktaydım, son yayınlanan deklerasyonun kelime aralarını ve arkalarını okuduğunuzda, başlangıç emri verilmiş bir Konstantinopolis planının işaretlerini veriyordu.

Üzerinde çalışmakta olduğum daha ciddi konularım da epeyce birikmişti!
Ama ne mümkün!
Dün sabah gazeteyi bir açtım ki bir de ne göreyim!
Uyku sersemi, dev tam bir sayfa bir ilan:
ERKE: Bilimsel Düşüncenin Gücü

Paşaları da çağırdıkları bir konferansta ERKE Dönergeci isimli bir makinayı Türk medyasına açıklayan ERKEciler, tüm fiziği değiştireceklerini iddia ediyorlardı.

Her ilkenin ve alıştığımız mantıksal, tutarlı her kuralın değiştirilmeye çalışıldığı PosTModern Delilik Çağında bir değiştirilmedik, fiziğin ilkeleri kalmıştı! Artık onu da değiştiriyordu bu ERKE-k arkadaşlar. Hem de patent başvurusunda bile bulunmuşlardı.

Eyvahdı ki! Ne Eyvah!
Artık, havaya atılan bir elma 9.8 m/sn2 ivmeyle düşmeyecekti belki de! GDO’lu elma üreticilerinin işine yarar mıydı bu?

Yoksa ışık 300 bin km/sn’lik hızdan vaz mı geçmişti?
Momentumun ilkeleri mi değişecekti! Hızla, kütlenin çarpımı hep sabit olmaktan sıkılmıştı, biraz değişiklik istiyordu galiba!

Sürtünme katsayısı artık PosTModern mi davranmak istiyordu? Yani, uçup da gitmek!
Ataletten yararlandıklarına göre!
Ama ortada dönen bir Dönergeç veya basına sunulmuş bir makina falan yoktu!

Demek ki bizim anladığımız biçimde bir patent başvurusu değildi bu! American Patent Office’in (Amerikan Patent Bürosu) ana sayfasına giderseniz
http://www.uspto.gov/ , orda patentlerin nasıl alındığını görürsünüz. Bir patent alabilmek için tüm detayları, referansları, teorisi, planlarıyla birlikte ve makinenin yapılmış haliyle birlikte vermek gerekir! Erke kelimesi American Patent Office’deki arama motorunda ancak sıfır sonuç bulabiliyordu. Sanırız Türk Patent Ofisinin yönergesi de daha değişik değildir (Türk Patent Ofisinin arama motorlarında da sıfır sonuç buluyorduk

http://www.turkpatent.gov.tr/tpe/index.jsp ). Yani patent alabilmeniz için bir makinenin çalıştığını ispatlamanız ve göstermeniz gerekir. Yani bir çizim yapıp, onunla enerji makinası patenti alamazsınız! Alırsınız, o bir çizimin patenti olur, makinenin değil! Enerji makinesinin hiç değil!
Dolayısı ile ERKEcilerin gösterecek bir makinaları olmadığı her halinden belliydi.

Bu kampanya bize 100 bin şişe kan toplayarak hasta numarası yapan bir doktorun başlatmış olduğu kampanyayı hatırlatıyordu. Bir ülke düşünün ki, bir kampanya yapılıyor, milyonlarca dolar toplanıyor ve amansız bir hastalığa yakalandığını iddia ederek, milyonlarca insanı kandıran doktor 100 bin şişe Türk kanının Amerika’ya gitmesine ön ayak oluyor ve bu insanlar ya da bu vakıf hiç soruşturulmuyor.

Neden mi?
PosTModern Delilerimiz arttı da ondan!
Peki bu vakıf ve bu doktor nasıl mı, onca insanı kandırmıştı?! Çok basit!

İ-n-a-n-d-ı-r-a-r-a-k!
İnanmayı seven bir toplum yapımız var!
İnandırdığınız zaman herşeyi yapabiliyorsunuz bu PosTModern Delilik Çağında, önemli olan insanları inandırmanız, inandırmanın yolu kandırmak da olsa! Gerisi geliyor, üstelik de kimse sizi soruşturmuyor. Amerika’daki Evangelistlerin çalışması gibi!
Dev ilanlar niye veriliyor!
İnandırmak için!

Örneklerini yakın geçmişte görmedik mi
YİMPAŞ (5 milyar Euro kayıp!),
Jet Fadıl,
Acarkent,
Banker Kastelli vb!
Beni şaşkına çeviren milyarlarca liralık tam ekrana-sayfa haber ekte sunulduğu gibi hiç bir şey anlatmıyordu!
Bilimsel hiç bir tanım yoktu!
Hiç bir referans yoktu!

Türklerin Yandan Çarklı Uzay Makinası tarif ediliyordu, sanki! Ya da bir Zaman Makinası!
Benzer bir örneği daha önce İtalya’da yaşamıştık, bazı bilim adamları SOĞUK FÜZYON’u başardıklarını dünyaya açıklayarak, yayınlamışlardı, ama sonuç bir hezimet ve tam anlamıyla felaketti! Soğuk Füzyon’un başarılması demek, Hidrojen atomunun birleştirilerek, Helium atomu elde edilmesi anlamına geliyordu ki, açığa kontrol edilebilir veya kontrol edilmesi güç dev bir enerji çıkıyordu (Güneşteki enerji gibi).

Bu deniz suyundan enerji elde edilebileceği anlamına geliyordu ve gerçek olduğu gün dünyayı değiştirecekti. Halen bu füzyon çalışmaları TOKAMAK denen dev sistemlerle sürmektedir.

Bizim Türkek (Türk ve Erke-k kelimelerinden oluşan) Dönengecimiz hakkında verilen web sitesinden ne bir e-postaya, ne bir bilim insanının ismine, ne bir referansa, ne de fizikle ilgili bir tek bilgiye rastlıyabiliyorduk. Ama bu arkadaşlar bilinen tüm fizik kurallarını yakında alt üst edeceklerdi! Yeni bir fizik kuracaklardı verdikleri ilana göre:
Basın açıklamamızda belirtildiği üzere bu buluşun bilimsel açıklaması mevcut bilgiler ile yapılamamaktadır. Buluşun dayandığı bilimsel esaslar bilinen fizik kaidelerinin bazılarını içine almakla birlikte bu kaideleri genişletmektedir.

Doğada var olan ancak mevcut sistemler ile faydalanılamayan bir enerji kaynağı, Erke dönergeci metodunda maddenin atalet özelliği kullanılarak güç alınabilir bir hale getirilmektedir.
Bu ifadede fizik kurallarını değiştirebilecek bir bilim adamı grubunun bir bilimsel ifadesine ait en ufak bir iz görebiliyor musunuz?
Bu ne cesaret diyeceksiniz!
Adamlar bir şey olmasa arkasında, nasıl olur da milyonlarca dolarlık ilanlar verirler?
Verirler!
Niçin?
İ-n-a-n-d-ı-r-m-a-k için!
Bir web sitesi kurmuşlar, bir şirket varmış, kelli felli paşaları bir salona doldurmuşlar ve üstelik bir rivayete göre bir paşamız bu makinenin ‘Atatürk ilke ve inkilaplarına uygun olduğunu bile açıklamış!’ Ne demekse! Ya da Enerji Üretiminin, Atatürk ilkeleri ile ne ilgisi varsa!

Ben de daha ileri giderek diyorum ki!
ERKE: FOS ve BOŞ ÇIKACAK!
Nasıl Neoconların PosTModern 11 Eylül saldırısının arkasındaki gerçekleri Türk Kamuoyuna duyurduysam ve sahtekarlıkların kokusunu biraz alabiliyorsam. İddia ediyorum ki, ERKE’den de burnumuza hiç de hoş kokular gelmiyor!

Fiziğin ilkeleri yine uluslararası yayını olan, hayatı fizik problemleriyle uğraşmak olan fizikçiler tarafından tüm yönleri bilim platformlarında tartışılarak ortaya konulur veya değiştirilir. İlişikteki ilanın % 99’u ise bir bilimsel ilan olmaktan çok, sadece hiç bir dernek, kurum veya siyasi parti ile ilgileri olmadığını gereksiz bir biçimde tekrarlayan bir laf salatasından ibaret, sosyal bir ilan!

Diyorsunuz ki, bu adamlar nasıl bu kadar cesur olabilir?
Olabilirler!
Bu toplum, 100 bin şişe kanı hiç sorgulamadan sahtekar bir doktorun iyileşmesi için toplamış ve büyük olasılıkla aleyhimize yapılacak olan genetik çalışmalar için ABD’ye yollamış bir toplum.
Burada olur!

Bu toplum kendisini parçalayacak Büyük Ortadoğu gibi projelerin eşbaşkanlığını yapan kişileri % 35’lik bir oyla TBMM’ye taşımış ve TBMM’nin % 65’ini işgal ettirmiş bir toplum!
Burası da artık PosTModern bir Türkiye, eski Türkiye geçmişte kaldı!
Türkiye’nin üstüne zaten bir bardak su için!
Burada olur!

İlanı, bilimsellik tasası hiç olmayan kişilerin yazmış olduğu belli,
Bir ‘kendine kendine yardım kursu-NLP’ ilanını andırıyor tüm ilan!
Diyorlar ki, ERKE’ciler!

Şimdilik bilim literatüründe, kuvvetin tanımlaması ne olduğu ile değil, neler yaptığı ile açıklanmaktadır. Hâlbuki bir tanımda ne tanımlanıyorsa onun kendisinin ne olduğunun belirtilmiş olması gerekir. Bundan dolayı, kuvvet-hareket ilişkilerinin de yeniden ele alınarak yorumlanması gerektiğini belirtmekteyiz.
Bizimle alay mı ediyorlar?

Ne demek,
Hâlbuki bir tanımda ne tanımlanıyorsa onun kendisinin ne olduğunun belirtilmiş olması gerekir!
Bu cümleyi George W. Chimp Bush söylemiş olsaydı, Bushluğuna (veya Chimpliğine) verirdik!
Bush söyleseydi, anlardık!

Ama kendilerinin bilim adamı olduklarını iddia eden bir grup insan söylüyor!
Fizik matematiktir, formüldür ve varolan dünyanın açıklamasıdır!
LAF DEĞİL!

Fizik yasalarını değiştirmenin yolu, atom bombası buluşu saklar gibi, gizli toplantılar yapmak değildir! YOL;
Uluslararası yayınlarla ve bilimsel platformlarda bu ilkeleri değiştirmektir.
Bilim adım adım ilerler, basamak basamak çıkar!
Bilimde A’dan G’ye ulaşmak için önce, B, C, D, E, F harflerini atlamak ve onlardan geçmek gerekir. Tepeden G’ye inilmez. Bilim analitik ve lineer düşünür. Sağlam adımlar atar, her türlü olası hipotezi sınar! Bilimsel gerçeklerin ve yeni teorilerin oluşması onlarca yıl alır, birden bire bulunan bir aletle olmaz.

Burada önce aletin patentini alıp, sonra da tüm bilinen fiziği değiştireceğini iddia eden bazı açıkgözler görmekteyiz.
Bilim gaipten haber almaz!
Bilimde tepeden bir G noktasına inilemez!
Üstelik bir DEVR-İ DAİM MAKİNASINA hiç inilemez!
Bu vak’ada bir Devr-i Daim Makinasının G-Noktasındayız!
Maddenin ataletini kullanarak devri daim makinası yaptığını iddia eden, bunu teorik fizik düzeyinde açıklar, yayınlar, sonra tüm fizik yasalarını değiştireceğini iddia eder! Önce makina yapılıp, sonra da fizik yasaları değiştirilemez! Önce yasalar belirlenir, gerekiyorsa değiştirilir, sonra bir değil, binlerce makina yapılabilir!
Perpetuum Mobile (Devr-i Daim hareket) yüzyıllardır insanların en büyük fantezisi olmuştur!
Ama fantezi başka!

Realite başka!
PosTModern Delilik Çağı daha başka!
Hepinize iyi PosTModern Deliriumlar!
ERKE Mühendisliğin ilkeleri şöyleymiş: www.erketurk.com
1. Bağımsızlık
2. Bilimsel düşünce yapısı
3. Araştırmacılık
4. Evrensellik
5. Barış

Bağımsızlık temeline dayanan bilimsel düşünce yapısı ile ortaya çıkan gerçek araştırmacılık, toplumun bir bütün olduğunu gösterdiğinden, evrensellik ve barış hedefine ulaşılır.

MİLYON DOLARLIK İLAN AŞAĞIDAKİ GİBİYDİ:
Kamuoyuna Duyurulur
21 Kasım 2006 tarihinde düzenlenen basın toplantımıza katılan değerli konuklarımıza teşekkür ederiz.
Basın toplantımızı takiben ulusumuzun, gerek telefon çağrıları ve gerekse e-posta iletileri ile göstermiş olduğu yoğun ilgi ve başarı dileklerine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Basın toplantımıza ilişkin gerek yazılı gerekse görsel basında muhtelif haberler çıkmaktadır. Basın toplantımızda altını çizerek çok net bir şekilde ifade etmemize rağmen, bu haberlerden bazılarında yer alan olumsuz değerlendirmeler karşısında, yapılan açıklamaları tekrarlamayı ve ulusumuzu bilgilendirmeyi ERKE olarak bir görev addetmekteyiz.

Basın toplantımıza konu olan Erke dönergeci, bilimsel bir buluştur. Siyasi bir oluşum, siyasi bir hareket, siyasi parti, sivil toplum kuruluşu, vakıf, dernek vb. değildir.
Şirketimiz bilimsel araştırmalar yapan ticari bir kuruluştur. Ticari faaliyetlerini kurumsal yapısını ön planda tutarak ve ilkelerinden taviz vermeden sürdürecektir. ERKE Erke Araştırmaları ve Mühendislik A.Ş.’nin yurt içi ve yurt dışındaki hiçbir siyasi parti, siyasi oluşum, siyasi hareket, dernek, vakıf, cemaat, tarikat, finansal kuruluş vb. ile bir ilgisi bulunmamaktadır. ERKE Erke Araştırmaları ve Mühendislik A.Ş.’nin ilkeleri ve kurumsal yapısı hiçbir şahsın, kurumun ve kuruluşun ERKE üzerinde etkili olmasına izin vermez.

ERKE Erke Araştırmaları ve Mühendislik A.Ş. Yönetim Kurulu’nun basın toplantısını takiben yapılan değerlendirmeler karşısında uygun bulduğu üzere; buluş ürün olarak piyasaya sürülüp Türk Ulusu ve diğer dünya ulusları tarafından yaygın bir biçimde kullanılmaya başlanılana kadar ERKE Erke Araştırmaları ve Mühendislik A.Ş. kesinlikle halka açılmayacaktır.

ERKE Erke Araştırmaları ve Mühendislik A.Ş.’nin tüm ticari faaliyetleri kendi öz sermayesi ile karşılanır. Hiçbir zaman ve hiçbir kayıt ve şart altında ERKE Erke Araştırmaları ve Mühendislik A.Ş. gerek ulusumuzdan gerekse dünyanın hiçbir ülkesindeki vatandaşlardan, kurum ve kuruluşlardan katılım payı, katkı, destek, teşvik, yatırım, ortaklık payı adı altında veya her ne isim altında olursa olsun kesinlikle para veya emtia toplamaz, bağış, yardım vb. kabul etmez.

Şirketimizin ismini kullanarak ileride ulusumuzdan para veya menfaat temin etmek gayreti içine girenler olabilir. Bu kişi veya kuruluşlara kesinlikle itibar edilmemelidir.
Şirketimize ait buluşun patent başvurusu, 10.10.2006 tarihinde Türk Patent Enstitüsü’nde ve takiben uluslararası patent ofisleri nezdinde yapılmıştır.
Muhtelif yazılı ve görsel basında gündeme taşınan buluş iddiası sahipleri ile hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır. Bu kişilerin buluşlarının da başarıya ulaşmış olmasını temenni ederiz.

Basın toplantımızın amacı bu buluşun yüce Türk Ulusu’na aidiyetini tüm insanlık nezdinde tescil ettirmektir. Buluşumuz, asra yön verecek ve bilim dünyasında çığır açacak bir buluş olduğundan ne denli bir gizlilik ve emniyet gerekliliğine ihtiyaç duyulduğunu kamuoyunun değerlendirmesine bırakıyoruz.

Bu buluşun önemi düşünüldüğünde ve algılandığında yapılan açıklamaların neden bu ölçüde sınırlı olduğu anlaşılacaktır. Ulusal ve uluslararası patent mevzuatı ve tatbikatı gereği de buluşun bilimsel esaslarının şu aşamada daha detaylı olarak açıklanması uygun bulunmamaktadır.
Bilim insanlarının, enerji olmaksızın enerji elde edilmesinin mümkün olmadığı yolundaki açıklamaları doğrudur. Basın açıklamamızda belirtildiği üzere bu buluşun bilimsel açıklaması mevcut bilgiler ile yapılamamaktadır.

Buluşun dayandığı bilimsel esaslar bilinen fizik kaidelerinin bazılarını içine almakla birlikte bu kaideleri genişletmektedir. Doğada var olan ancak mevcut sistemler ile faydalanılamayan bir enerji kaynağı, Erke dönergeci metodunda maddenin atalet özelliği kullanılarak güç alınabilir bir hale getirilmektedir. Enerji yoktan üretilemez. Ancak varolan bir enerji başka bir enerjiye dönüştürülür.

Bu aşamada bilim dünyasının dikkatlerini aşağıda belirtilen hususlara çekmekteyiz. Şimdilik bilim literatüründe, kuvvetin tanımlaması ne olduğu ile değil, neler yaptığı ile açıklanmaktadır. Hâlbuki bir tanımda ne tanımlanıyorsa onun kendisinin ne olduğunun belirtilmiş olması gerekir. Bundan dolayı, kuvvet-hareket ilişkilerinin de yeniden ele alınarak yorumlanması gerektiğini belirtmekteyiz.

Basın açıklamamızdaki şu beyanımızı yüce Türk Ulusu’nun önünde bir kez daha tekrarlıyoruz: Erke dönergeci sistemi ile çalışan ilk ürün olarak seçtiğimiz ve herhangi bir yakıt gerektirmeyen elektrik üreteci 2007 yılında halkımızın kullanımına sunulacaktır.

Bundan sonra ERKE Erke Araştırmaları ve Mühendislik A.Ş. adına yapılacak tüm açıklamalar görsel basın önünde düzenlenecek basın toplantıları, yazılı ve görsel basın ve ağ (web) sayfamızda kamuoyu duyuruları ile yapılacaktır. Bunun dışındaki hiçbir açıklamanın şirketimize ait olmadığını ve şirketimizi bağlamayacağını kamuoyuna bu vesileyle duyurmaktayız.
Saygılarımızla,

ERKE Erke Araştırmaları ve Mühendislik A.Ş. www.erketurk.com
Yönetim Kurulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir