GLOBAL DÜNYA DEVLETİ VAR MIDIR?

GLOBAL DÜNYA DEVLETİ VAR MIDIR?

İpucu düğmeleme yöntemi ile yapacağımız çalışma puzzlenin bütününde bize global dünya devletinin varlığının verecektir.

Adım adım ilerleyecek olursak…

Almanya’da intihar bombacısı Türk genci içerikli haberi Spiegel dergisinden okurken ülkemizin çok satan önemli gazetelerinden bir tanesi de benzeri bir haberi hafta sonunda manşetine taşımış ve oldukça geniş yer vermişti.

İngiliz ve Amerikan basını da benzeri haberleri servis etmekten hiç ama hiç geri durmadılar.

Diğer taraftan 24 dizisi… Burada da teröristlerin tipolojileri hakkında yeterince uzmanlaştırıldık.

Son olarak da CNBS E de çıkan, sevimli bir mafya babasının ailesini anlatan dizi. Dizide Ahmed ve Mohammad isimlerinin radikal olduğunu öğreniverdik.

Her nasılsa sakallı, cübbeli ve hatta takkeli Müslümanlar fundamentalist – radikal İslamcı olarak algılanmaya başlandı.

Batıda sakal, cübbe ve takke üçlemesine Türkiye’de başörtüsü teklemesi ile yoğun bir karşılık buluverdim.

Sokaklarda nurani yüzlü, ak pak, bakımlı sakallı, mütebessim, müeddib, arif, kamil insanlarla karşılaşmayalı, selamlaşıp halleşmeyeli epeyce oluyor.

Birkaç hafta öncede yine Almanya’dan bir heyet ile beraberdim. 20 kadar genç, çoğu bayan olan grup bir işletme ziyaretimizde baş örtülü çalışanları görünce “SİZ DAHA AVRUPA BİRLİĞİ”ne girmek için çok değişim geçirmelisiniz türünden özlü bir söz ediverdi.

Müslüman olmanın böylesine sorgulandığı, takip edildiği, irdelendiği ve üzerinde oyunlar oynandığı başka bir dönemin tarihte yaşanmış olabileceği kanaatinde değilim.

Ortak bir merkezden yönetildiğine inandığım akımların başında 11 Eylül saldırısı geliyor. İslam’a yönelik global saldırının devamlılığı ve cihanşumul olmasını sağlayan çok önemli bir koz haline dönüşüverdi ikiz kulelerin vurulması.

Nizam-ı Amerika uğruna ABD istediği her ülkeye müdahale edebileceği inancını DERİN DEVLETİNE benimsetiverdi bu vesile ile.

Ve ülke başkanları, başbakanlar global teröre karşı ortak tehdit algılaması ile hareket edilmesi gerektiğine vurgu yapmaya başladılar konuşmalarında.

Avrupa Birliği’nin hangi örgütü / örgütleri listende teröristler sıfatı ile muhafaza ettiği de ciddiyetle takip edilir oldu ülkemizde.

Yöntem ve sistematik yapısı itibari ile ortam bir paydaları ver tüm sistem dışı oluşumların.

Ancak öylesine bir birlerine benziyorlar ki. İbrahim Karagül Yenişafak gazetesinde bir yazısında Alman Ergenekon’undan bahsetti. Pek üzerinde duran olmadı ama ipuçu düğümlemesi açısından çok öneli bir veriydi bu.

İpucu düğümlemesi dedik de… Türkiye’nin bölgedeki insan gücünün en azından bir bölümünün etkilenmesi ve güdülenmesi açısından ERGENEKON’un çalışmalarını en iyi bilebilecek isimlerden bir tanesi Yeni Asya Gazetesi’nin sahibi – yayıncısı Mehmet Kutlular Beyefendi.

Mehmet Bey’in merhum gencecik kızı neyin gözdağı hatta hiddeti olarak şehit edildi dersiniz?

Global dünya devleti var mı yok mu? Tüm dünya genelinde ortak diyalog rüzgarları eserken bu soruyu iyi sorgulamak lazım.

Global Dünya Devleti…

İsterseniz birlikte yönetim yapılanması ve şemasını bile çıkarabiliriz.

Biraz gayret, biraz analiz ve Ruh’ul Kuds’ün de yardımı ile… Hassan Bin Sabit’e de yardım eyleyen bizi de yalnız bırakacak değil ya.

Sömürgecilik ile ülke ülke uygulanan plan ve projeler tek merkez üzerinden global arenada tatbike koyulmuş durumda.

Dünyanın şifrelerini iyi okuyun ki yanıbaşınızda duran şeytanileri iyi tanıyasınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir