Gönlü Çok Büyük Bir Kütahyali

Kütahya`nın Tavşanlı İlçesi`nde oturan bir çocuğun Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref`e yazıp 24 Kasım tarihinde gönderdiği mektup herkesi gözyaşına boğdu…

Kimin tarafından yazıldığı bilinmeyen mektubun PTT Tavşanlı Şubesi`nden gönderildiği tespit edildi.Pakistan halkına Türkiye`den yardım yağarken, Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref`e gelen bir mektup, Müşerref`i ağlattı. Kimin tarafından yazıldığı bilinmeyen mektubun PTT Tavşanlı Şubesi`nden gönderildiği tespit edildi.

24 Kasım`da gönderilen mektuptaki, “Ben fakir bir evin oğluyum. Babam yok, annem hasta. İki milyon ekmek paramız vardı. Bunun size bir milyonunu gönderiyorum çünkü ben bugün çöpten ekmek buldum. Akşam iftarı onunla yapacağız. Bu bir milyonla depremdeki çocuklara ekmek alın. Bu para helaldir. Pul parası da vereceğim için paranın hepsini gönderemedim. Özür dilerim“ ifadelerini gören Müşerref oldukça duygulanmıştı.Öte yandan Tavşanlı PTT İşletme Müdürü Ethem Gevrek, Pakistan Devlet Başkanı`na kimliği belli olmayan bir çocuk tarafından gönderilen mektubun kendi kurumları vasıtasıyla bu ülkeye ulaştırıldığını açıkladı. Mektubun yurtdışı gönderim ücreti olan 800 bin lira ile birlikte kayıtsız olarak Pakistan`a gönderildiğini kaydeden Gevrek, kimliği meçhul çocuğun gönderdiği bu mektubun kendisini duygulandırdığını söyledi. Özellikle kış mevsiminde zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Pakistan halkına elindeki cüzi miktardaki parayı vermekten kaçınmayan çocuğa Türk halkı adına teşekkür eden Gevrek, kayıtsız mektup kategorisinde değerlendirildiği için mektubun sahibinin bilinmediğini ifade etti.
Ethem Gevrek, “Memleketimizde böyle bir evladın olması beni çok duygulandırdı. Özellikle kış mevsiminde Pakistanlı depremzedelerin neler çektiğini herkes biliyor. Herkes bir nebze yardımda bulunursa o insanlar da yaralarına çare bulmuş olurlar. 800 bin TL civarında bir para ile gitmiş. Evladımız mektubunda 1 milyon liralık posta pulu ödediğini beyan etmiş. Kayıtsız mektup olduğu için ismini bilmiyoruz. Kayıtsız mektuplarda gönderenin ismi yazılmaz ve herhangi bir işleme tabi tutulmadan adresine gönderilir. Biz de böyle bir hayırlı işe vesile olduğumuz için idare olarak gurur duyduk. Ülkemizde böyle hayırlı evlatların olması şahsen ilerisi için karamsarlıktan ziyade önümüzün açık olduğunu, gençlerimizin birlik ve beraberlik duygularının kuvvetli olduğunu düşündüm. Ülkemizde böyle insanların çoğunlukta olması bizleri daha fazla sevindiriyor” diye konuştu.
Mektuba, http://www.presidentofpakistan.gov.pk/NewsEventsDetail.aspx?NewsEventID=2636
adresinden ulaşmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir