HALK BİLİNÇLENİYOR MU ACABA?

Toplumun değer yargıları alt üst edildi, ahlak elden gitti gidiyor! umutsuzlukları arasında derin düşüncelere daldığımız şu günlerde, bir ahlak yontucunun feryatları azıcık umutlanmamıza sebep oldu..

Transfer olduğu her kanalda küfür etmekten, don indirmeye kadar sayısız sabıka kaydı bulunan bir şovmen(!), geçtigimiz günlerde canlı yayında neredeyse ağlayacaktı. Türlü şaklabanlıklarına rağmen reytingleri yerlerde sürünen bu değerli(!) şovmenimizin hedefinde, mütevazi bütçesiyle reytingleri altüst eden bir program vardı.

Halkın kendi bağrından çıkan ve onlarca yıldır dillerde dolaşan fıkraların, parodi halinde sergilendiği ‘’Fıkralarla Türkiye’’ programı, şovmenimizi çok kızdırmış. Canlı yayında, Türk milletinin seviyesizliğinden dem vuran seviyeli(!) şovmenimiz, işi ‘’reyting denekleri değişsin ey AGB’’ şeklinde feryat edecek boyutlara kadar taşıdı..

Üstelik ‘’kendim için bir şey istiyorsam namerdim’’ pozları takınan şovmen, hedef saptırtıp bu programın reytinglerinin bir demet tiyatroyu geçmesine çok üzüldüğünü söyledi. Efendim, bu feryad-ı figanın, bu bencil zevat noktasından özeti şu aslında; hep biz kazanalım, şan şöhret hep bizim olsun, nalıncı keserlerimiz ellerimizden alınmasın.

Bu ekranlar, bu köşeler, bu koltuklar bizim babamızın malı. Başka kimse olmasın ekranlarda, başka kimse yazmasın köşelerde, başka kimse oturmasın koltuklarda. Ama yıllardır bu kan emici düzene ses çıkarmasın diye gözü kulağı kurşunla kapatılan, kanına zehir enjekte edilen bu asil millet, silkiniyor sanki..

Yıllardır her türlü seviyesizliklerine, ahlaksızlıklarına, reyting, yani para uğruna göz yumulan bu güruh, bir reyting cihazı gözüyle baktığı Türk halkından artık yüz bulamıyor sanki. Ahlaksızlığı, milletin evine kadar sokarak servetlerine servet katan beyaz camın bu seviyesiz şahsiyetleri, artık kan kaybediyor sanki.. İyiyle kötüyü ayırt edemeyecek hale sokulan bu millet ahlaksızları teşhis edecek duruma geliyor sanki. ‘’Sanki’’ diyorum çünkü emin değilim. Bu küçük reyting darbesi sanal bir gerçeklik mi, yoksa esaslı bir ahlaki devrimin başlangıcı mı bilemiyorum.

Mertliğin, ahlakın yüz yıllarca öncülüğünü yapmış bu asil millet elbette bir gün silkinip kendine gelecektir, gün bugün müdür bilemiyorum. Ama umudumuzun tazelendiği ‘’acaba’’ dediğimiz kesin. Bekleyelim görelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir