HANEFİ AVCI`YI KİM UYANDIRDI?

 


HANEFİ AVCI`YI KİM UYANDIRDI


Hanefi Avcı hakkında, Edirne İl Emniyet Müdürü olduğunda bir yazı kaleme almış, uzaktan izlediğim bir emniyet mensubu olduğunu ifade etmiştim.


Kendisini yakından tanıyan ve hali hazırda önemli bir Bakanımızın daışmanlığın yapan bir dostum yazımı okumuş ve `Bayramda ziyaretine gideriz` demişti. Bu davetine icabet etmedim. Devletlu kapısına iltifata mazhar olmak için giden biri olmamak için.


Sessiz sedasız, gayretkeş bir emniyet mensubu olduğunu düşünürken birden Haliç`te Yaşayan Simonlar isimli kitabı ile arz-ı endam ediverdi Hanefi Avcı. Sessiz sedasız yaşıyor oluşundan kasdım salt işini yapan bir olduğunu sanışımdan olsa gerek (ti)


Gördüğümüz ve 40 yaş tecrübemizin verdiği ağırlıkla söyleyebilirim ki bir kurum çatısı altında iken mesnedi ne olursa olsun kurum hafızasını kitabiyata dönüştürmek akla `Hanefi Avcı`yı kim uyandırdı sorusunu getiriyor`


Sahi kim uyandırdı da bir Emniyet Müdürü kamuoyu malzemesi olmaya başladı.


Öyle bir atakla çıktı ki cumhurun karşısına, şaşırıverdim. Zaman Gazetesi`nin muhipleri, abonelerinin kahiri ekseriyeti ve tabiiki Şiir okumada mahair uslubu ile tanıdığım Ekrem Dumanlı Fethullah Gülen Beyefendi`yi bir Hocaefendi mahiyetinde, kanaat önderleri olarak sevebilir, sayabilir…


Toplumun önemli bir kesimini, devletin memuriyeti altında iken  itham etmek, onların gönlünü kırmak hoş değil.


Usul ve üslup bunu gerektiriyor olsa gerek.


Gereği üzerine istifa edip, aynı gün kitabını yayınlamış olsa kitabın içeriği bir tarafa yöntem olarak bir duruş sergilediğini düşünürdüm. Sadece merkeze alınmayı istemek değil..


Sahi merak ediyorum; Hanefi Avcıyı kim uyandırdı?


 


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir