Her Gördüğünü Hızır Bil

Bu yazıya iki farklı türde okumanız mümkün. Birincisi kitabın adı gibi yani ‘Bir meczubun Rüyası’ olarak okumanız bir kısmı da gayp alemine uzanıp Allah dostları ile konuşan birinin bilgileri olarak

****
Kırk kandil yayınları özellikle Tasavvuf ve Allah dostları ile ilgili pek çok kitaba imza atan bir yayınevi. Bize bu değerlerimizi anlattığı ve hatırlattığı için hayırlı bir görev yapıyor.

***
Kitabın yazarı Oktan Keleş şimdiye kadar başka bir kitabı olmayan bir yazar. Zaten kitabı okurken her şeyi yaşadığı gibi anlatan bir kurgu ile karşılaşıyoruz. Gönül dünyasında yaşanılanları olduğu gibi dışarı vurmuş.
Şimdilik ilk kitap’ını çıkaran Keleş ikinci bir kitap hazırlığı yapıyor.

Bu kitap ne anlatıyor diye sorarsanız insanın gönül dünyasını anlatıyor diyebiliriz. 300 sayfalık kitap’ta yazar birçok olay yaşıyor. Kız kulesinde ilhami bey adlı bir Allah dostu ile başlayan muhabbet yazarı gönül kapılarını açarak görmediği birçok olayı görmesine neden oluyor.

Bu kitabı okumadan önce kırk kandil yayınlarından çıkan Ladikli Ahmet Ağa’nın kitabını okumanızı tavsiye ederim. Ladikli Ahmet Ağa bir Allah dostu tayyi mekan yapan Ricaul Gayb aleminin mübareklerinden. Kitabın yazarı ise Mustafa Özdamar. Özdamar’ın bu konular ile ilgili başka kitapları da var.

Bir meczubun Rüyası adlı kitab da Ladikli Ahmet Ağa’nın günümüzde yaşayan yansıması olarak okumanız mümkün. Eğer bu konulara meraklı iseniz tam size göre bir kitap. Eğer Allah dostlarının yaşadıkları birçok hadiseye inanmıyorsanız bu kitabı bir rüya olarak ta okuyabilirsiniz.

Kitap’ta İstanbul’un belki şimdiye kadar hiç görmediğimiz yanlarını da ortaya koyuyor. Camilerin önünde veya kalabalıklar arasında karşılaştığımız kimi meczupların gizli bir Allah dostu olabileceğini bize hatırlatıyor. Herkesin bildiği bir sözü de burada dile getirmekte fayda var.

Derler ya ‘Her gördüğünü Hızır Her geceyi Kadir’ bil diye. Kimin ne olduğunu bilemeyiz. Ve kimin duasının kabul edileceğinizde. O yüzden İslam alimleri her zaman insanlardan dua almak lazım’ diye boşuna dememişlerdir.

***

Şu anda bilim adamlarının kara,hava deniz ulaşımı yapan araçlara alternatifleri devam ediyor. Bu son arayışlar yakında sonuçlanabilir mi sorusunu sorarken Işınlanma olayının elbet bulunacağını söylüyor. Ve son tahliller ise gerçekten acaba dedirtecek durumda.

Bir meczubun kitabın sayfalarına taşınan sözleri ve ilerli yıllarda neler olacağı hakkında görüşleri gerçekten ilginç. Dünyayı yönetmeye çalışan gizli güç ve tarikatların islama karşı başlatacağı komplo ve tezgahların nasıl ters tepip kendilerini bulacağı da kitabın ilerleyen sayfalarında karşımıza çıkıyor.

Her mabedin mutlaka bir bekçisi olduğunu tekrar hatırlıyoruz. Nasıl insan başıboş yaratılmadı ayetindeki gibi her şeyin mutlaka bir koruyucusu olduğunu kitap bize tekrar hatırlatıyor.

Kitabın içinde birçok ayette okura yol gösteriyor. Özellikle kehf suresinde zulkaryne işle ilgili kısıma farklı bir yorum getirilmiş. Aslında her gördüğümüz ve her bilgiyi kendi aklımızın değerlerine göre yorumluyoruz. Peki aklımız yorumlamaya çalıştığımız bilgiler tartması için gerekli ölçü birimine ne kadar sahip.

Dünyada 365 günlük zaman dilimi Ayda uzayda ve diğer mekanlarda ve alemlerde ne kadar bir zaman dilimine sahip. Her şey içimizde. İnsanın aklına ilk gelen karar gönülden çıkan karardır.

Saf ve temiz. Daha sonra fikrini değiştirmeye çalışan kararlar ise akıldan gelen karardır. Çünkü ilk alınan karara akıl müdahale ederek kar ve zararını ölçer. Gönülden gelen karar ise her zaman gönülün sesidir.
Etrafımızda birçok Allah dostu yaşıyor. Biz bu Allah dostlarının çoğunu öldükten sonra öğrenebiliyoruz.

İşte size fırsat bu kitabı okumak için ve bir Allah dostuna ulaşmak için veya bir rüyaya yada kitabın adı gibi bir meczubun maceralarını okumak için. Karar sizin

Kitap`a bu linkten ulaşabilirsiniz

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=100337&session=25501534085103824283&LogID=

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir