Hristiyanların 06.06.06 Korkusu

Hristiyanlar yarını endişe ile bekliyor. Tarih 06.06.06.. Hristiyan efsanelerine göre şeytanın rakamı ve Deccal, yarın yani 06.06.06’da dünyaya gelecek. İşte iddianın kaynağı.

Hristiyanlık inancına göre ensesinde 666 rakamıyla doğacak ve dünyayı herkese dar edecek olan Deccal, yarın yani 06/06/06’da dünyaya gelecek. Sineme tarihinin en etkili korku filmlerinden olan The Omen’de işaret edilen 666 kehaneti, Avrupa ve ABD’de korkunç bir gün olarak beklenmeye başladı. İncil’de geçen bir ibarede yer alan 666 sayısıyla Deccal’in yarın doğacağına inanan Hristiyan kadınlar, çocuklarını aynı gün doğurmamak için sezaryen için sıraya girdiler. ’666’ sayısı İncil’de Şeytan’ı temsil ediyor.
KEHANETLERİN ORTAK NOKTASI: ’666’
666 sayısının Hristiyanlık inancında korkulan bir sayı olmasına Fransız kahin Nostradamus’un kehaneti neden oldu. Hristiyan dünyasında kıyametin alametlerini söyleyen Nostradamus, 21. yüzyılın, 666 sayısıyla ilgili bir şeyle veya bir kişi tarafından yönetileceğini söylemişti. İncil’de de ’666’ sayısının dünyanın sonunu getireceğinden bahsediliyor. İncil’in ilk yazıldığı dil olan İbranice’de 666’nın yazılışının sanal alemde kullanılan “www” olması da Nostradamus’un kehanetini arttırıyor. Bu da akıllara direkt olarak interneti ifade eden ’dünya çapındaki ağ’ anlamına gelen ’world wide web’ kelimelerinin kısaltılmış hali ’www’yi getiriyor.
KADINLAR ÇOCUK DOĞURMUYOR
666 rakamından, Deccal’in yarın dünyaya geleceği sonucunu çıkaran ve bebeklerini 6 Haziran’da doğurmak istemeyen anne adayları, sezaryen için hastanelere akın etti. Bunlardan biri olan Melissa Parker isimle İngiliz kadın, doğumunu daha önce yapmak için hastane yönetimini ikna etmeye çalışıyor. “The Omen” (Kehanet) filminin etkisinde kalan Parker, 06.06.06 tarihinde bebeğini dünyaya getirmekten korktuğunu belirterek, “Çocuk kötü birisi olacak diye çok korkuyorum. Daha kötüsü, bebeğimin kendisi şeytan veya deccal olabilir” dedi.
LANETLİ RAKAM 666 DEĞİL 616
Hristiyan ilahiyatçılarının ortaya attığı yeni iddiaya göre ise şeytanın sayısı inanıldığı gibi 666 değil, Yuhanna İncili’nin Vahiy bölümünde geçen asıl sayı 616. Ancak Yunanca orijinal metnin yanlış tercüme edilmesi sonucu şeytanın sayısı 666 oldu. Yaklaşık 2’nci yüzyıldan bu yana şeytanın sayısı olarak bilinen 666 sayısının bir çeviri hatası olduğu ve şeytanı sembolize eden gerçek sayının 616 olduğu iddia edildi. Geçtiğimiz aylarda Alman Bild gazetesinin haberi üzerine araştırmacılar, Yunanca orijinal metindeki rakamların yanlış çevrildiğini tespit ettiler.
’THE OMEN’: KEHANET
Yarın vizyona girecek olan ve Hristiyan dünyasında korkulara neden olan The Omen ’Kehanet’ filmi, çok istemesine rağmen çocukları bir türlü yaşamayan Thorn ailesinin etrafında gelişen esrarengiz olayları ele alıyor. Amerikalı bir diplomat olan Robert Thorn’un eşi Kathryn’in doğum sırasında bebeği ölür. Daha önce iki kez hamile kalan ve her seferinde bebeğini kaybeden Kathryn’e bu haberi vermekte zorlanan Robert’in yardımına hastanenin rahibi Peder Spiletto yetişir. Peder; aynı gece doğan ve doğumda annesini kaybeden bir başka bebeği Thorn’a verir. Beş yaşına gelen ve kendisine Damien (Deccal) adı verilen çocuğun etrafında garip olaylar gelişir. Bakıcısı, küçük çocuğun doğum gününde kendini asar.
İslam inancına göre Deccal
Dinimizde bazı hadislerde işaret edildiğine göre Deccal, Ahir Zaman’da dünyaya gelecek ve insanların Hz. Mehdi ve Hz. İsa’ya itaat etmelerini engellemek amacıyla çeşitli propaganda yöntemleri kullanacaktır. Daha sonra ise Hz. İsa yeryüzüne inecek ve Deccal’i öldürecektir.
İNCİL’DEKİ İBARE
Hristiyan âleminde 666 sayısı İncil’de Yuhanna’nın “Vahiy” bölümünde (13-18) geçiyor. Yuhanna’daki vahiyde İncil’in Türkçe çevrisine göre, “Bu konu bilgelik gerektirir. Anlayabilen, canavara ait sayıyı hesaplasın. Bu sayı bir insanı simgeler. Sayısı 666’dır” deniliyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir