HZ. HIZIR’IN 5000 YILLIK SIRRI!..

SEYYİD AHMET TURAN HAZRETLERİ’NİN İLM-İ LEDUN HAZİNELERİNDEN AÇIKLIYORUZ!..


HAKAN YILMAZ ÇEBİ- CAFER İSKENDEROĞLU; ÜSTADLARI SEYYİD AHMED TURAN HAZRETLERİ’NİN HAVAS’ÜL HAVAS SIRLARINI; RESULALLAH SANCAĞINI (İLM-İ LEDUN) AÇMA ZAMANIDIR İZNİYLE AÇIKLAMAYA DEVAM EDİYORLAR!!! DEVİR; YERYÜZÜNDEKİ HİKÂYELERİN BİTTİĞİ GÖKLERDEKİ HAKİKATLERİN ZUHUR ETTİĞİ AHİRZAMAN… HAKİKATLER; EMANETÇİLERİNİ BEKLİYOR; BÜYÜK TÜRKİYE’YE YENİ BULUTLAR GELİYOR… KUR’AN’IN İLİM ÇAĞINA- DÜŞÜNEN İNSANLAR ÇAĞINA – HOŞGELDİNİZ !!!


FİHİBİSMİLLAHİ
HZ. HIZIR KİMDİR?..


BUGÜNE KADAR HZ HIZIR’I YAKLAŞIK 5000 YILDIR YAŞAYAN İLMİ LEDÜN SAHİBİ BİR İNSAN OLARAK BİLDİK… 6 MAYISLAR MÜSLÜMANLARIN ADETA NOELİ OLDU. FAKİRLİK VE ZULÜM ALTINDA EZİLMİŞ İSLAM ALEMİNDE BİR UMUT KAPISI OLUŞTURDULAR. FAKİRLİK VE ZULÜM ALTINDA EZİLMİŞ İSLAM ÂLEMİNDE HERKESİN KENDİNE ÇEKTİĞİ BİR UMUT KAPISI OLUŞTURDULAR. (www.hakanyilmazcebi.com)


İSLAM’A UYMAYAN ÇEŞİTLİ PUTSAL RİTÜELLER HIZIR GÜNÜNDE (ATEŞ ÜSTÜNDE ATLAMA, DÖRTYOL AĞZINA DİLEK TAŞI DİZME, GÜL DALLARINA İPLİK BAĞLAMA VS.) İSLAM ÂLEMİNE KUTSAL BİR İNANIŞ GİBİ YERLEŞTİRİLDİ MAALESEF. AHİRZAMANDA BİRÇOK YANLIŞ İNANIŞIN DÜZELTİLECEĞİ GİBİ HIZIR İNANIŞININ DA GERÇEĞİNİ ORTAYA KOYMA ZAMANININ GELDİĞİNE İNANARAK ACİZANE GÜZEL KARDEŞLERİMİZE HIZIR GEÇEĞİNİ AÇIKLAMA ZORUNLULUĞU HASIL OLDU…


KUTB’UL AKTABLAR VE
HIZIR MAKAMI


HIZIR MAKAMI DA ÂDEM (A.S) DEN BERİ; ZAMANIN SAHİPLERİNİN-KUTBUL AKTABLARIN MAKAMIDIR. DOLAYISIYLA HIZIR GÖREVİ; KUTBUL AKTABLAR ARASINDA BİR NÖBET GİBİ HIZIR MAKAM VE GÖREVİNİ BİRBİRLERİNE DEVREDEREK BU GÜNE KADAR SÜRDÜRMÜŞTÜR. ZAMANIN SAHİBİ İNSANI KAMİLLER MANEN VEYA BEDENEN İNSANLARIN YARDIMLARINA GELİRLER. BUNU BAZILARI FARKEDER, ÇOK İNSAN FARKEDEMEZ. HER PEYGAMBER DEVRİNDE HIZIR GÖREVİNİ DE BERABERİNDE İFA EDEN KUTBUL AKTABLAR VARDIR VE ÇEŞİTLİ MAKAMLARDA YETİŞEN VELİLER DE BU HIZIR KUTUPLARIN ELİNDE YETİŞMİŞTİR..BB (www.hakanyilmazcebi.com)


İKİ KUTUP ARASINDA YANİ BİRİNİN ÖLÜMÜ VE DİĞERİNİN DOĞDUKTAN SONRA HIZIR GÖREVİNİ ALMA ZAMANLARIARASINDA UZUN SÜRE GEÇEBİLİR İKİ KUTUP ARASINDAKİ BU SÜREDE İKİNCİ KUTUB’A GÖREVİNİ DEVREDENE KADAR ÖNCEKİ KUTUP ALLAH’IN (C.C) ONA DEHR SIFATIYLA TECELLİSİNİN ESERİ OLARAK ZAMANLAR ARASI NÖBETİNİ SÜRDÜRÜR.


PEYGAMBER EFENDİMİZ DÖNEMİNDE BU GÖREV HZ. ALİ’NİNDİR ÇÜNKÜ PEYGAMBER EFENDİMİZ KÂİNATIN EFENDİSİ HZ ALİ YERYÜZÜNÜ EFENDİSİ KUTBUL AKTAB’TI BU MEYANDA HZ FATIM’A ANNEMİZ KUTBUL AKTAB’IN EN YAKINI KUTUPTU. PEYGAMBER EFENDİMİZDEN BUGÜNE KADAR 16 KİŞİ KUTBUL AKTAP VE HIZIR GÖREVİNİ İFA ETMİŞTİR. (www.hakanyilmazcebi.com)2009 KASIM’INA KADAR 16. KUTBUL AKTAP HIZIR’IN GÖREVİNİ SÜRDÜRECEKTİR…


“YERYÜZÜNDE HİKAYELER
GÖKLERDE İSE HAKİKATLER VARDIR..


FİHİBİSMİLLAHİ, FİHİRABBİ, FİHİALİMU…


• KUTB’UL AKTAB
• Kutubların başı. Hilafet-i mâneviye-i Muhammediye (A.S.M.). Velâyet-i mâneviye makamlarının en yükseği, nübüvvet-i Muhammediyeye (A.S.M.) veraset makamı olup, bu makama ancak Cenâb-ı Hakkın bir atiyyesi olarak nâil olunur. Bu makamda bulunan zât, Hakikat-ı Muhammediyenin (A.S.M.) mazharı ve Esmâ-i İlâhiyenin câmi’idir. Her asırda bir tane bulunan bu zatların sonuncusu mezkur sıfatların en ekmeline mazhardır. Bu makam hakkında Gavs ve Kutbiyyet-i Kübrâ tâbirleri de kullanılır.


HAKAN YILMAZ ÇEBİ- CAFER İSKENDEROĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir