İBRAHİM TATLISES NEDEN NEDEN NEDEN?

İBRAHİM TATLISES NEDEN NDEN NEDEN?
İbrahim Tatlıses`in `Seni Yakacaklar` filmi bir aile dostumuz tarafından VHS Video formatında 1980`li yıllarda 150 Mark`a satın alınarak bize hediye olarak getirildiğinde ne kadar sevinmiştik. Ford minibüsün arkasında bir tarafta sucuk ön bölümde battal gazi filmleri Almanya da hafta sonunun gelmesini 4 gözle beklememizi sağlayan Türkiyeye dair unsurlardı o zaman. 3 hafta öncesinden yazdırarak Cüneyt Arkın filmlerini beklerdik.Babam rahmetli Kemal Sunal filmlerini, Türkçemiz bozuk gelişmesin diye seyretmemizi istemezdi. Türküleri, halk ezgilerini sevdiği için olsa gerek İbrahim Tatlıses`in halk türküsü içerikli kasetlerine rastlanırdı evimizde. Emel Sayın ise en çok dinlediğimiz ses sanatçısı idi.
İbrahim Tatlıses Beyefendi`nin NEDEN kasetini emanet olarak aldığım arkadaşımın arabasında görünce keyifli bir türkü ziyafeti var dostlar müjdesi ile rahmetli Özal`ın `Hadi Semracığım, tak şu kasdi keyfimizi bulalım` ifadelerini hatırlayarak koyulduk dinlemeye.
Neden Neden Neden,
Binllerce insana iş verdiği için veli nimet bir müteşebbis olan İbrahim Bey,
Lütfen ama lütfen kötü de olsa NEDEN kasetinizi bir jübile unsuru olarak görün ve artık SES sanatçısı olarak EMEKLİYE ayrılın.
Ama sakın ha diğer ticari faaliyetlerinizden geri durmayın.
Saygılarımla arz, dinleyici bir tüketici olarak rica ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir