İkiz Kuleleri Bomba Yıkmış

11 Eylül’ün aslında ABD’nin politikalarını uygulamak için hayata geçirdiği bir plan olduğunu öne süren komplo teorisyenleri, hafta sonu Chicago’da buluşup, iki gün süreyle çeşitli konulardaki aykırı teorilerini tazelediler.

NEW York Times gazetesinin haberine göre, www.911Truth.org sponsorluğunda, İtalya’dan California’ya kadar aralarında öğretim görevlilerinin ve bilimadamlarının da bulunduğu 500 kişinin katılımıyla yapılan konferansın ana gündem maddesini, 11 Eylül’de Dünya Ticaret Merkezi’ne yapılan saldırı oluşturdu.

Konferans sırasında, Reichstag’ın yakılması, Maine savaş gemisinin batması, Dr.Martin Luther King’e yapılan suikast ve Tonkin körfezi saldırısıyla ilgili olarak mevcut şüpheler de ortaya kondu.

Konferansa katılanlar, ABD ile ilgili olayların tümünün hükümet güdümlü, asker kaynaklı planların hayata geçirilmesi sonucu meydana geldiğine inanıyorlar. Ortak görüş ise, 11 Eylül saldırılarının aslında ABD yönetiminin politikalarını uygulamak için kurgulayıp yaptığı bir eylem olduğu.

Konferansta, uçakların çarptığı ikiz kulelerin nasıl olup da iskambil kağıtları gibi yıkıldığı tartışıldı. Aralarında Brigham Young Üniversitesi Fizik Profesörü Steven Jones’un da bulunduğu bir grup, jetlerin kulelere çarpmasının ve ardından çıkan yangının, binaların çökmesi için yeterli olamayacağına inanıyor. Bu grup, kulelere önceden yerleştirilen uzaktan kumandalı bombaların patlatılarak, binaların yıkıldığını savunuyorlar.

İkiz kulelere saldırıları yapan teröristlerin, askeri üslerde eğitildiği iddiası taraftar toplarken, hava kuvvetlerinin bu saldırıları önlemekte pasif kalması da teoriyi kuvvetlendiren unsur olarak öne çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir