İncil Şifreli Silahlar

Irak ve Afganistan’daki ABD ordusunun kullandığı tüfeklerin nişangahlarına İncil’den dua şifreleri kazındığı ortaya çıktı.

Eski ABD Başkanı George Bush’un, bir konuşmada Irak’tan söz ederken ağzından kaçırdığı “Haçlı Seferi” tartışması Irak ve Afganistan’da kullanılan gizemli silahlardan dolayı yeniden gündeme geldi. ABC televizyonu, bu ülkelerde ABD askerlerinin kullandığı silahların üzerinde İncil şifreleri olduğunu ortaya çıkardı.


Amerikan ordusunun silahlarında İncil’den ayetler yazılı… Üretici firma Trijicon’un Irak ve Afganistan’da kullanılan silahlara İncil’den ayet şifreleri yerleştirdiği belirlendi. Tüfeklerin nişangahlarına ’2COR4:6’ veya ’JN8:12’ gibi değişik rakam ve harfler kazılı olduğunu saptayan Amerikan ABC Televizyonu, bu silahlarla Irak ve Afgan askerlerine de eğitim verdiğini belirtti.


Rakam ve harflerin peşine düşen ABC, bunların İncil’deki bazı dua veya pasajların bulunduğu sayfa ve bölümleri gösteren ’şifreler’ olduğunu ortaya çıkardı. Tüfeğin nişangahında yazılı olan ’2COR4:6’, İncil’in ’İkinci Korintliler 4:6’ bölümünü işaret ediyor. İncil’in bu bölümünde ’Karanlığı aydınlatan ışığı veren Tanrı, yüceliğini İsa’nın şahsında göstermek için yüreklerimizi de aydınlattı’ yazıyor.


Bir başka grup tüfeğin üzerinde ise ’JN8:12’ şifreleri bulunuyor. Bu da ’Yeniden Doğuş Bölümü’nü gösteriyor. Burada ’Ben dünyanın ışığıyım. Beni takip edenler asla karanlıkta yürümeyecekler, hayatın ışığıyla donanacaklar’ ifadesi kullanılıyor.


Amerikan Ordu Sözcülüğü harf ve rakamların İncil’e gönderme yaptığından haberdar olmadıklarını savundu.


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir