İnfial Oluşturan Fotoğraf

Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçisi Çelikkol’a Kurtlar Vadisi’yle ilgili çağrıldığı İsrail Dışişleri Bakanlığı’nda yapılan muamele tepki çekti…

Ayrılık dizisinden sonra Kurtlar Vadisi Pusu da İsrail’i kızdırdı.


İsrail Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol’u bakanlığa çağırarak Kurtlar Vadisi’yle ilgili rahatsızlığı iletti.


Ancak görüşmeye ilişkin ortaya çıkan bir fotoğraf tepkilere neden oldu.


Fotoğrafta İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon yüksek koltukta, Büyükelçi Çelikkol ise alçak koltukta oturuyor.


’ONUN BİZDEN DAHA AŞAĞIDA OTURDUĞUNUN GÖRÜLMESİNİ İSTEDİK’


İsrail Yediot Ahnarot gazetesinin haberine göre, Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, Kurtlar Vadisi’yle ilgili rahatsızlığını bildirmek üzere çağırdığı Türkiye’nin İsrail Büyükelçisi Oğuz Çelikkol ile görüşmesinde gazetecilerin ısrarına rağmen tokalaşmadı ve ardından İbranice ’Onun bizden daha aşığıda oturduğunun görülmesini istedik. Masada sadece İsrail bayrağı var” ifadesini kullandı.

İsrail Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili Ayalon’un bu tavrının utanç verici olduğunu ve iki ülke arasındaki ilişkileri germekten başka bir işe yaramayacağını belirtti.


FOTOĞRAFTA AŞAĞILAMA VAR


Bu fotoğraf karesini yorumlayan Milliyet gazetesi yazarı Semih İdiz şunları söyledi: “İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı amacını net bir şekilde ortaya koymuş. Kendi gazetelerindeki ifadelere bakacak olursak burada bir kasıtlı aşağılama var. ve bu hesaplı diplomatik anlamda mesaj göndermeye dönük.”


İSRAİL’İ RAHATSIZ EDEN BÖLÜM


Kurtlar Vadisi’nin önceki hafta gösterilen bölümünde Mosad bir Türk çoçuğunu kaçırarak İsrail Büyükelçiliğine götürüyor. Bunun üzerine Büyükelçiliğe düzenlenen baskın sonucunda orada görevli bir diplomat öldürülüyor.

Yediot Ahnarot gazetesindeki haberin orjinal halini okumak için tıklayın


http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3833020,00.html


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir