İran Devlet Başkanı kendine site açtı

İran Devlet Başkanı Mahmud Ahmedinejad’ın www.ahmadinejad.ir adresindeki internet günlüğünün (blog) ziyaretçi sayısı 1 milyonu geçti.

İnternet sitesindeki “Sizce ABD ve İsrail’in amacı Lübnan’a saldırarak yeni bir dünya savaşı başlatmak mı” anketine katılanların sayısı da 1 milyon 100 bine yaklaştı. Ankete katılan 708 binden fazla kişi soruya “hayır” yanıtı verirken 370 bine yakın kişi de bu soruyu “evet” şeklinde cevapladı.

AHMEDİNEJAD’IN SİTESİNDE ABD BAYRAĞI

Hala bir tek yazının yer aldığı sitede Ahmedinejad, çocukluğundan İran İslam Devrimi’ne kadar yaşadıklarını anlatıyor. Farsça, Arapça ve İngilizce yayına başlayan ve yakında Fransızca bölümünün de açılacağı bildirilen internet günlüğünde kullanıcıların da yorumları yayınlanıyor.

Sitenin İngilizce bölümünde yayınlanan ve Amerika’dan geldiği belirtilen bir yorumda, Amerikan bayrağının olması ise dikkat çekiyor. Böylece sitesinde ABD’den “Büyük Şeytan” olarak bahseden İran Devlet Başkanı’nın sitesinde aynı sayfa içinde hem kendi fotoğrafı hem de ABD bayrağı yer alıyor. www.ahmadinejad.ir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir