İsmail ağa camii ve misyonu

Bilindiği gibi İsmail ağa camii bir cemaat bir tarikat olarak tanınır.
Cemmatın ünü de dünya çapında bilinir. Fatih ismi ile ve içinde barındırdığı misyonla değer kazanır. Çünkü bu misyona ona Fetih verir.

FETİH dün olduğu gibi bugünde bazı kesimlerce hazzedilemez.Adeta Hıristiyan dünyasının kalbine saplanmış bir hançer gibi algılanır.

Ve radikal Hıristiyan alemi bir rövanş ister. Fener patrikhanesinin ekümeniklik iddiası Bizanssın hortlatılması kuru bir söylem değildir.

Ve tüm bu söylemler VATİKAN desteklidir.
İkinci kitabımda değindiğim gibi bir rövanş olacaksa bu gündemde zaman zaman boy gösterdiği gibi AYASOFYA’NIN Hıristiyan ibadetine açılmasıyla bu rövanş, malum taraf için galibiyet sayılmayacaktır.

Asıl hedef FATİH camiidir.Onlar burayı kiliseye çevirmeden veya ortadan kaldırmadan Bizansın rövanşını almış olmayacaklardır.

Hedef Fetih kavramı FATİH bölgesi ve FATİH Camidir. FATİH camii fethinde fatihinde sembolüdür.

Çağ açıp çağ kapatmış Bizanssı tarihe gömmüş ama toprak üstünde kendisi bu misyonda dimdik ayakta duran bir semboldür. Kısacası FATİH’ DE olan tüm olaylara böyle bakmak gerekir.

Fener Patrikhanesi Balat’ta tüneller açtığı iddiasıyla orada bazı evler çökmüştür ve basına yansıttığı gibi hala mahkemeliktir.

Balat ve Fener’de bir şeyler olmaktadır.
Benim kanaatimce İsmail ağa cemaati devlet tarafında Fener patrikhanesine karşı bir koz gibi o bölgede bazı faaliyetlerine göz yumulmaktadır.

Fatih Çarşamba’nın yapısı malumdur. Ama orada yeni etnik bir Hıristiyan cemaati oluşturulmak istenmektedir Fener patrikhanesince.

En büyük etkense İsmail ağa camiidir. Yani cemaatidir.
Çünkü o bölge yoğun olarak bu cemaate bağlı vatandaşlar ile yoğunlukta olup o bölgede birçok mülke sahiptir.

Patrikhanenin gizli harekat planı çerçevesinde Fener ve Balat çevresinde oluşturulmak istenilen Hıristiyan cemaati adı altında toprak ve evler alınmaktadır.
Tabii bu taşeron vatandaşlar ile olmaktadır.

Şimdi son olayda birkaç sene önce olan olayın tekerrürüdür.Aynı senaryo meczup aklı dengesi yitik insanların canı sıkıldıkça hadi gidelim İsmail ağa’da bir hoca öldürelim alışkanlığına döndürülmek basitleştirilmek istenmektedir.

Unutulmamalıdır ki hedef hep cemaat liderleri konumundaki insanlardır.Oysa olay bu kadar basit değildir.Geçen haftaki yazımda yanıma bir kuş geldi gelen kuş ah her şeyi açıklasa ne olur demiştim.

Aynı kuş yine geldi.
İsmail ağa cinayeti hakkında birkaç konuda açıklık getirdi.

1-Bu cemaat Fener patrikhanesi için büyük engel.Çünkü radikal İslamcı ve orada mülk sahibi. Fener patrikhanesini peşinde olduğu evlerin ve arsaların birçoğu bu cemaatin ve akrabalarının. Onun için ismailağa cemaatinin Fatih ve bölgesinden bir an önce atılıp sökülmesi istenilmektedir.

2-İstanbul gizli dini örgütlerin ritüellerin hesaplaşma meydanı haline geldi. Örgütlerden kasıt örgütlenmiş illümanite , şeytani,Tapınak şövalyeleri ,satanist benzeri tarikatların alanı

3- Kilise papazları etrafta bulunan akli dengesi bozuk vatandaşlarla çok haşır neşirler.Acaba bu ilgi nereden geliyor.

Dedi ve pırr uçup gitti.
Tabiiki benim bu konudaki düşüncelerim fener patrikhanesine çevrildi.

Tamda papanın Türkiye’ye Kasım ayında gelme zamanı yaklaşmışken…….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir