İSRAİL, ÇOCUKLARI ÖZELLİKLE ÖLDÜRÜYOR

Bu kanıya, 2002`de Şaron`un Batı Şeria ve Gazze`de giriştiği insanlık dışı saldırılar sırasında, internet sayfalarında gördüğüm, Ramallah Hastanesi morgunda çekilmiş fotoğraflar dolayısıyla vardım. Yüzlerce Ramallahlı çocuğun hemen hepsi de hedef gözetilerek, başlarından, kafalarını patlatırcasına vurulmuşlardı. Manzara, korkunçtu. Çocukların yaşları ise sekiz ile oniki arasında imiş gibi görünüyordu.

Bilindiği gibi Filistin Lideri Yasir Arafat, “İntifada”yı başarıya ulaştıran çocuklara “Benim küçük generallerim” demişti. Çünkü İsrail, ilk kez, ÇOCUKLAR karşısında BAŞARISIZLIĞA uğramış, eli kolu bağlanmıştı. 1990`lı yılların başından itibaren, işgal toprakları Batı Şeria ve Gazze`de İsrail askerlerine sapanla taş atan çocuklara karşı, İsrail, ne yapacağını şaşırmıştı. Karşısında, hep “Terörist” diye nitelediği, poşulu, kalaşnikoflu, hava korsanları yoktu. Dünyaya “Teröristler bize saldırdı” propagandası yapacağı hiç bir malzemeyi kullanamazdı. Tamamen zırhlarla ve kalkanlarla kuşanmış İsrail askeri ve polisine karşı sadece sapanla taş atan, hiç bir koruyucu elbise giymemiş çocuklar… İsrail, buna rağmen, bu çocuklardan bir kaç yüzünü, o dönem, “plastik mermilerle” öldürmeyi de başarmıştı (!)

Ve sapanla taş atan Filistinli çocukların direnişi başarılı olmuş, “İntifada” denilen bu dönem, sonunda, dünyada ilk kez Filistin-İsrail barış görüşmelerinin yolunu açmış, zar zor ilerleyen bir süreçte de, İsrail zaten haksız olarak 1967`den beri işgal altında tuttuğu (Kudüs hariç) Batı Şeria ve Gazze`den askerlerini çekmeye başlamıştı.

Fakat bu gönülsüz bir çekilişti. Nitekim, İsrail, hiç bir zaman bu bölgeden tam çekilmediği gibi, özellikle Hamas gibi radikal unsurları gerekçe gösterip, bilhassa Gazze`ye karşı insanlık dışı bir abluka başlatarak, günümüze kadar sürdürdü.

İsrail`in kendilerini ilk kez başarısızlığa uğratan çocuklara duyduğu öfke ve hınç, hiç sönmedi. İsrail`in savaş lordları, her fırsatta bu “küçük generallerden” bir kaçını ortadan kaldırmayı görev edindiler. 2002`de barış ortamını ilk bozan İsrail`in “şahin” başbakanı Ariel Şaron, işte Ramallah örneğindeki bu korkunç kıyımın uygulanmasına ilk büyük fırsatı sağladı. Çocuklara yönelik aynı saldırı, 2006 yazındaki Lübnan ve Gazze saldırısında da tekrarlandı. Binlerce Lübnanlı ve Gazzeli çocuk, bugün olduğu gibi o günlerde de İsrail`in bir numaralı hedefiydi.

Çocuklara yönelik yeni saldırı stretejisini başlatan Ariel Şaron`a gelince… Daha 14 yaşında İngilizlerin “En tehlikeli terörist grup” olarak nitelediği ve bugünkü İsrail Ordusu`nun kökenini oluşturan Haganah`a katılan Ariel Şaron, Araplar ve İngilizlere karşı uyguladığı korkunç terör yöntemleriyle meşhur olmuştu. Özellikle herkesin unuttuğu 1948 Deir Yasin Köyü Katliamı`nda (Bu köy, o zamanki İsrail sınırlarının dışında, Ürdün içindeki Batı Şeria`da bulunuyordu) köydeki bütün kadın, çocuk ve yaşlıları sağ bırakmayarak şöhretine şöhret katmıştı. Sonra da meşhur Sabra ve Şatila katliamı, Şaron`u dünyaya bir kez daha hatırlattı. 1982`de İsrail`in Lübnan`daki FKÖ unsurlarına karşı giriştiği saldırı ve açık işgal hereketinde, Lübnanlı Faşist Falanj militanlarının Sabra ve Şatila isimli iki kampta kalan Filistinli sivilleri katletmesine göz yuman, yine o zamanki İsrail Savunma Bakanı Ariel Şaron`du. 2002`deki korkunç saldırının baş sorumlusu aynı Şaron, 2005 yılı sonunda, beyin kanaması geçirerek bitkisel hayata girdi. Bugüne kadar da ölüp ölmediği hakkında resmî bir açıklama yapılmadı.

Masum insanların kanına giren vahşi teröristlerin sonu budur: Özellikle beyinlerinden hastalanıp vurulurlar. Daha sonra da CAN bile veremezler…

KİŞİSEL WEB SİTEMİZDE İSRAİL`İN GAZZE`DE OKUL VURUP ÇOCUK ÖLDÜRMESİNİ PROTESTO EDELİM

Gazze`deki sözümona askerî operasyonlarında, okulda eğitim gören çocukları ders sırasında attığı bomba ile öldüren İsrail`in uyguladığı açık vahşetin ört bas edilmesine, görmezden gelinmesine izin vermeyelim. Biz, aşağıda adresleri bulunan web sitesi sahipleri, bu insanlık dışı saldırının sona ermesi için kişisel sitelerimizin tamamını veya bir kısmını İSRAİL`İ PROTESTO`ya ayırdık. Kişisel sitelerimizde küçük bir cümle ile de olsa, İsrail`in çocuk öldürmesini protesto ediyoruz. Siz de kişisel web sitenizi, protestonuzla birlikte aşağıdaki listeye ekleyerek, insanlığımızın ölmediğini, para ve güç uşaklarına gösterebilirsiniz.

PROTEST ISRAEL WHO BOMBING AND KILLING THE SCHOOL CHILDREN ON YOUR PERSONAL WEBSITES

Don`t allow to cover-up and to ignore of Israel`s brutal military operations that bombing and killing the school children in Gaza. We, the personal web site owners who signing this petition as follows, put our personal web site addresses and dedicate to PROTEST ISRAEL, in full or some parts of our web sites. If necessary, write one sentence or ONE WORD to protest Israel adding on your personal web site and join us. The Humanity is not dead!

Örnek / Example: http://www.leventelpen.co.cc

Protestoya katılmak için / To join the protest: http://www.ipetitions.com/petition/gazaprotestsites/

İmzalarınızı görmek için / To see your signatures: http://www.ipetitions.com/petition/gazaprotestsites/signatures.html

11 Ocak 2009

iks Yayınları

(iks Yayınları sitesi yeniden yayında)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir