KGB’nin beyin okuma timleri

Eski bir KGB generalinin itirafları şok etti: Dünya liderlerinin zihnini okuyabiliyorduk. Psikolojik harbin çalışmalarından olan Beyin okumanın işte gerçek ispatı.

Sovyetler döneminin en korkulan istihbarat birimi KGB’nin bu ünü hak ettiği bir kez daha ortaya çıktı… Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de eski bir üyesi olduğu KGB’nin, dünya liderlerinin bilinçaltını okuyarak akıllarından ne geçirdiklerini dahi öğrenebildiği iddia edildi.

Eski KGB generali Boris Ratkinov, Rus Rossikaya gazetesine yaptığı açıklamada dünya liderlerinin bilinçaltını okuduklarını itiraf etti.

“Kendi Başkanımızın bilinçaltını da diğer devletlerin ajanlarının saldırısından koruyorduk” dedi. Liderlerin bilinçaltını istedikleri gibi yönlendirdikleri iddialarına karşılık da “Biz sadece korumakla görevliydik. Yönlendirmemiz yasaktı” dedi.

’YELTSİN’İ KURTARDIK’

Soğuk Savaş öncesi ve sonrasında bilinçaltını okuyabilen 50’ye yakın özel birimler oluşturduklarını söyledi. Eski ajan aynı zamanda bu konuda daha da ilerleme sağlandığını ve pek çok gizli servis tarafından halen kullanıldığını iddia etti. Kendisinin de 1991’den itibaren 6 yıl boyunca Başkan’ın bilinçaltını koruyan bir ekipte görev yaptığını söyledi.

Bir iddiaya göre, Yeltsin’in bilinçaltına hükmeden ajanlar, Japonya gezisini iptal ettirerek muhtemel bir savaşı engelledi. Katıldığı operasyonlara da değinen eski KGB ajanı “Avrupalı ve ABD’li üst düzey bürokratların bilinçaltını okuyorduk” Ancak bu son derece tehlikeli de olabilirdi. Komutu gönderen kişi aniden ölümcül bir hastalığa yakalanabilir” dedi.//

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir