Kırmızı Çizgi’den Çölaşan’a Şok Cevap

Kırmızı Çizgi ile Emin Çölaşan arasındaki gerginlik büyüyor.. Derginin iddiaları üzerine kendisini Maliye Bakanlığı’na ihbar edip adeta eşi benzeri görülmemiş bir şeffaflık örneği gösteren Çölaşan’a saldırı sürüyor..

Kırmızı Çizgi dergisi ise Çölaşan’ın davranışını “mertlik oyunu” olarak yorumlarken “Emin Abi; Maliye Bakanlığı’na bunları da sor” başlıklı bir açıklama ile Çölaşan’ı eleştirileri sürdürdü..

Emin Abi; Maliye Bakanlığı’na bunları da sor….

Becerikli Gazeteci Emin Çölaşan’ın, Kırmızı Çizgi Dergisi’nin “Minik Kuş’un Emin Çölaşan’a ihaneti; Çölaşan’ın 9 milyon dolarlık banka hesapları” başlıklı şok haberi üzerine kendisini Maliye Bakanlığı’na ihbar etmesi tam manasıyla komedidir.

Sayın Çölaşan, milletin gözünün içine baka baka içi boş “mertlik” oyununu sergilemektedir. İhbar dilekçesiyle, vatandaşa “Benim verilemeyecek hesabım yoktur” mesajı vermeyi amaçlayan Çölaşan’ın, sorularla bile hedef saptırmayı amaçladığı gün gibi ortadadır.

Zira, becerikli usta kalemimiz, Maliye Bakanlığı’ndan kesinlikle ne kadar parası olduğunu öğrenmek istememektedir. Ustaca hazırlanmış sorularla, aile bireyleri ile birlikte ne kadar parasının olmadığı yanıtını almak istemektedir. Ne kadar parası olduğu yine boşlukta kalacaktır. Ancak, koskoca Maliye Bakanlığı bu oyuna gelse de Kırmızı Çizgi gelmeyecektir.

Emin abi, bırak o soruları Maliye Bakanlığı’na bunları sor:

1- Bankalarda siz ve aile bireyleriniz adına, 01.01.2002 tarihi ile 06.06.2006 tarihleri arasında toplam kaç ABD ve Yeni Türk Lirası (YTL) giriş ve çıkışı olmuştur? Diğer bir ifade ile, söz konusu tarihlerdeki para hareketliliğinin tutarı ABD Doları ve YTL cinsinden nedir? Bu yıllar içerisinde hiç off-shore hesabı açtırdınız mı?

2- Adınıza, 01.01.2002 ile 06.06.2006 yılları arasında kaç ayrı hesap açılmıştır ve kapanmıştır. Halen kaç hesabınız mevcuttur?

3- Dikkatle cevaplayınız; 01.04.2006 TARİHİ İTİBARİYLE TÜM HESAPLARINIZDA (Aile bireyleriniz dahil) TOPLAM KAÇ ABD Doları VE YTL VARDI? HESAPLARINIZDA 06.06.2006 TARİHİ İTİBARİYLE KAÇ ABD Doları VE YTL KALMIŞ

Kırmızı Çizgi Dergisi
Genel Yayın Yönetmeni
Muhammet Kutlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir