Külliye’nin Sırrı

Sayın netpano okurları bu sayfalarda yeri geldikçe gündemle alakalı bilgiler vermeye çalışacağım.Gündem ile alakalı olduğunu düşündüğüm bir konuyu yakında çıkacak kitabımdan alıntı olarak vermek istiyorum.

Adem,latif Baba ve ilhami abi gece fatihin türbesinde kararlaştırdıkları saatte buluşurlar. Gece 1 olmuştur. Fatihin türbesinin arka kapısından Balat istikametine doğru yürürler.Dar sokaklardan geçip eski bir harabe muhtemelen Osmanlı Rum evlerinden birinin kilitli kapısı açılır.
Evin içinden mahsen ve tünellere açılan bir kapak kaldırılıp içine girilir ve bir müddet sonra bir başka tünelin kapısının kenarından bir taş sökülür.
Burada hayret verici konuşmalar duyulur.
Konuşanlar Fener Patriği ve Vatikan’ın özel olarak gönderilmiş Papanın adamlarıdır.
Şunu söyler Papanın adamları
‘Bu cemaati ne güzel söküyordunuz Fatih’ten. Anadolu yakasına külliye yapma destekleme planıyla buradaki Şeh’te (Fatihteki) bir şekilde hakka vaki olacaktı. Dıştaki şehte hazırdı.
Patrik şöyle der: ‘Evet ama olmadı Türk devleti oraya el koymakla bizim yıllardır yaptığımız oyunu bozdu.Bunlar yine burada kaldı.Bu külliye’ye de ne güzel Müslümanlarda bilmeden katkıda bulunmuşlardır’ dedi

Bu konunun devamını yakında çıkacak `Melami Savaşları` adlı
kitabımda geniş olarak açıklıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir