LIONS MU ANKARA VE İSTANBUL MİTİNGLERİNİ ORGANİZE ETTİ?

LİONS MU ANKARA VE ISTANBUL MITINGLERİNİ ORGANİZE ETTİ?
LIONS’DAN TUNCAY ÖZKAN’A ÖDÜL

THE LIONS INTERNATIONAL adında, Lionslar tarafından Türkiye’de çıkartılan bir dergi var. Derginin Mayıs – Haziran kapağı 14 Nisan 2007 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmiş olan mitinge ayrılmış.

LIONSLARIN Dergisi Ankara mitingini kapak yaparak bu mitingin aydınlık Türkiye için bir övünç kaynağı olduğuna vurgu yapmış. Yazı Dr. Reyhan Pütün Hanımefendi’ye ait. Kendileri aynı zamanda MD – 118 Konsey Başkan Yardımcısı.

THE LIONS INTERNATIONAL 21 Dilde 33 farklı nüsha olarak yayınlanıyor.

Dergi’nin Türkiye’deki sahibi olarak Reyhan Pütün Hanımefendi gözüküyor.

Dr. Reyhan Pütün Hanımefendı derginin Mayıs – Haziran tarihli nüshasında mitingin Ankarada tarihe not düşülecek kadar öneli bir etkinlik olduğuna vurgu yaparak dostlarına 14 Nisan’dan sonra Türkiye’nin aynı Türkiye olmayacağı yönünde bir müjdelemede bulunuyor.

14 Nisan 2007 Cumartesi günü yapılan mitinge katılma fırsatı sayesine kendisinin çok şanslı bir insan olduğunu da belirten Sayın Pütün Hanımefendi kendilerine (Lionslara) yakışacak olanın daha organize birliktelikleri gerçekleştirmek olduğunu da önemine binaen olsa gerek bariz bir şekilde vurguluyor.

Lion Aysel ÖZTEZEL Hanımefendi de Konsey Başkanı olarak Yeni Dönem başlığı altında Lions’un “Karşılıksız Hizmet Felsefesi” ve “Gönüllülük Kavramı” na vurgu yapıyorlar.

İşte bu bilgilerden sonra bugün sabah televizyon haberlerinde Sayın Tuncay ÖZKAN Beyefendi’ye LIONS tarafından Karşılıksız Hizmet kapsamında bir ödül verildiğini görünce ve duyunca şaşırdım.

Tuncay Özkan Ödülünü Sayın Gürman hanımefendiden aldı. Acaba bu GÜRMAN soyadı nereden geliyor. Ödül hakkında haber bültenlerinde (yazılı olan) net bir bilgi bulamadığım için sadece soyadından interneti araştırdım. İlgimi en çok çeken Gürman soyadlı kişi Genelkurmay Eski Başkanlarımızdan Abdurrahman Nafiz Gürman . Kendileri Türk Silahlı Kuvvetleri`nin 5. Genelkurmay Başkanı.

Bir Ankara mitinginin anatomisi ne kadar ilginç sonuçlara ulaştırıyor bizi değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir