Misyoner Türk Papazın İtirafları

Tarsus Protestan Baş Papazlığını üstlenerek, Türk gençlerini Hıristiyan yapmak için misyonerler ile birlikte çalışan İlker Çınar, tövbe edip, misyonlerin iç yüzünü anlattı:

Mersin`in Tarsus ilçesinde uzun yıllar Tarsus Uluslararası Protestan Baş Papazlığını yapan ve Türk gençlerini Hıristiyan yapmak için misyonerler ile birlikte çalışan ve daha sonra tekrar Müslüman olan İlker Çınar, misyonerlerinin amacının bu ülkeyi bölmek olduğunu belirterek bu oyun için ise özellikle Alevi ve Kürt gençlerin seçildiğini söyledi. Hafta sonunda Ceviz Kabuğu programına konuk olan ve hayli ilginç açıklamalarda bulunan töbekar misyonerler bu kez Cihan Haber Ajansı muhabirlerinin sorularını yanıltladılar:Yaklaşık 15 yıl bu camianın içinde bulunduğunu ifade eden İlker Çınar, bu komplonun içinde olmasının kendisini rahatsız ettiğini ve sonunda doğru yolu bulduğunu kaydetti.

Bunu yapmakla vatanına milletine karşı olan sorumluluğunu yerine getirdiğine inandığının altını çizen Çınar, “Eğer devam etmiş olsaydım hem vatanım hem de milletimiz için iyi olmayacaktı. Ortada akla hayale gelmeyen büyük entrikalar dönüyor. İstenen sadece bir kiliseye gelme, ibadet etme gibi işin ruhsal boyutu değil. Aynı zamanda Türkiye`nin coğrafi yapısının değiştirilmesi var. Etnografik yapının insanların karakter, kültürel yapısının değiştirilmesi var. Bir Türk olarak kabul edemeyeceğim şeylerin yapılması beni rahatsız etti.” dedi.

Misyonerlerin hedef kitle olarak özellikle Alevi Kürtleri seçtiğine vurgulayan İlker Çınar, bu vatandaşların arasından seçilen gençlere Hıristiyanlığın anlatılarak kültürel yapısının bozulacağını ve yeni bir oluşum meydana getirileceğini bildirdi.

Çınar, “Amaç burada Hıristiyanlığı yaymak İsa`yı anlatmak değil. Bunu kimlik olarak kullanıyorlar. Bu bir Makyavelizm`dir. Amaç için her yolu araç olarak kullanıyorlar. İnsanların inançları değiştiriliyor. Bakış açısı değiştiriliyor. O insanlar farklı bir kalıba sokuluyor. Ben buna dayanamadım. Bu hizmeti sürdüremezdim. Bir Türk olarak bu zincirin halkasını kırdım.” diye konuştu.

“MİSYONERLERİN YETİŞTİRDİĞİ EN ÖNEMLİ 10 KİŞİDEN BİRİYİM”

Kendisinin, misyonerlerin Türkiye için yetiştirdiği en önemli 10 adamdan biri olduğunu ifade eden İlker Çınar, şöyle devam etti: “İncil okulundan iyi bir ders aldım. En az 100 profesörden ders aldım. Beni tam donanımlı insan olarak yetiştirdiler. Ama benim kanımı değiştiremediler. Kanımın Türk olması beni bu noktaya getirdi. Ben bu halkayı kırdım. İster Kürt, Arap, Çerkez, Türk olsun sakın insanlarımız bu oyuna gelmesin. Çünkü bunların oyunu ile bu ülke parçalanmak istenmektedir. Burada oryantalizmin bir kolu olan dini kullanıyorlar. Dini kullanarak dini duyguları gelişmemiş insanlarımızı kullanıyorlar. Yeni bir jenerasyon yaratıyorlar. Amaçlarına ulaşacaklar. Onların kullandığı en önemli silah sevgidir. Sevgi anahtarı ile insanlara yanaşıyorlar. İnsanların sorunları ile ilgileniyorlar. Onlar için para sorun değil. Her türlü harcamayı yapabiliyorlar. Bu adamlar seni seviyorum diyerek insanlara yaklaşıyorlar. İnsanda en çok sevgiye ihtiyacı olduğu için bunlara kanıyorlar. Bu insanlar aslında sevmiyor. Seviyor gözüküyor. Bizim için sevgiyi düşünmüyor. Sevgiyi bizi yok etmek için kullanıyorlar. Seni seviyorum demelerine inanmayın, bunlar sahtekardır. Amaçları farklıdır. Bizi asimilasyona uğratıyorlar. Onlar her zaman birinci sınıftır, azınlıklar ikincidir. Biz ise her zaman üçüncü sınıfız. Lütfen bu oyunlara gelmeyin. Onlara tokat atsanız onlar öbür tarafını dönecektir. Geçmişteki Ermeni soykırımını ve azınlıkların ayaklanmasını sağlayanlar bu misyoner örgütlerdir.”

Kelimei şahadet getirerek tekrar Müslüman olduğunu vurgulayan İlker Çınar, “Ben, hür irademle İslamiyeti kabul ediyorum. İslamiyet sevgidir. Hoşgörüdür. Biz onlarla birlikte iken insanlara İslamiyeti terörizm ve yobaz olarak tanıttık.” dedi.

Görev yaptığı sırada Tarsus`ta 5 bin İncil dağıttıklarını anlatan Çınar, “Dağıttığımız İncil ile insanlarla diyaloğa geçtik. Bu diyalogla İsa`yı ve Hıristiyanlığı sevdirdik. Tarsus`ta mahalle mahalle okul okul, ev ev profesyonel bir çalışma yapıyorduk. Hıristiyan olduğuna inandıkları kişilere inanılmaz derecede yardım ediyorlardı. Tarsus`ta samimi olarak kendini Hıristiyan gören 50 kişi var. Saint Paulus Kilisesi ve ev kiliselerde gayri resmi faaliyet yapıyorduk.” diye konuştu.

İlker Çınar`ın yardımcılığını yapan Sinan Yorulmaz ise vatandaşlara ve anne balarına seslenerek, çocuklarını sahip çıkmalarını ve onlardan kesinlikle sevgiyi esirgememelerini istedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir