Muhsin Yazıcıoğlu’nun İçinde Bulunduğu Helikopter Düştü!

ABD Başkan’ı gelmeden evvel -daha önceki Başkanların gelmelerinde olduğu gibi- Türkiye’deki önemli ’gelişmelere’ Dikkat! (NETPANO)

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun içinde bulunduğu helikopterin Kahramanmaraş’ta düştü. Helikopterde 5 kişi var.


BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun içinde bulunduğu helikopterin Kahramanmaraş’ta düştüğü öğrenildi.

BBP Kahramanmaraş İl Başkanı Nedat Türk Haber 7’ye yaptığı açıklamada, kaza ile ilgili şu bilgileri verdi:


“Genel başkanımız Kahramanmaraş’taki mitingden sonra, Yozgat’a gitmek üzere helikopterle havalandı.

Bir süre sonra emniyet kaynaklarından bize helikopterin düştüğü haberi geldi. Helikopterde bulunan arkadaşlarımızdan birisyle telefonla irtibat kurduk. Kendisinin yaralı olduğunu öğrendik.

AA muhabirinin Ulaştırma Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, saat 13.30’da Kahramanmaraş’tan hareket eden Yazıcıoğlu ile 5 kişinin bulunduğu özel helikopter ile Yozgat’ın Yerköy ilçesi yakınlarında temas kesildi.


Bunun üzerine teknik ekiplerin yaptığı araştırmada helikopterin Yerköy yakınlarında bir dağın eteğine düştüğü anlaşıldı.


Helikopter pilotunun, 112 Acil Yardım’ı aradığı, kazada yaralananlar bulunduğunu belirterek ambulans istediği öğrenildi.


Kazada, Yazıcıoğlu’nun da aralarında bulunduğu 5 kişi yaralandı. Bölgeye ambulansların sevk edildiği bildirildi.


*
BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun sağlık durumu ile ilgili çelişkili bilgiler geliyor. İl başkanı ağır olduğu ve hastaneye kaldırıldığını belirtti. Ökkeş Şendiller ise Yazıcıoğlu’nun ayakta olduğunu duyurdu.

– BBP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Destici: Şu ana kadar hayatını kaybeden kişi bilgisi yok. Herkesin dualarını bekliyoruz.


*


Helikopkerin BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu taşıdığı belirtiliyor. İHA muhabiri İsmail Güneş helikopterde bulunan kendisi hariç herkesin öldüğünü bildirdi.


İsmail Güneş yaşadığı dehşeti ağır yaralı olduğu halde şöyle anlattı:


iha.com.tr: İsmail neredesiniz?


İsmail Güneş: Maraş yakınlarındayız


iha.com.tr: Durumun nasıl?


İsmail Güneş: Ayağım kırık, kanamam var. Helikopterde benim haricimde 6 kişi vardı.


iha.com.tr: Kazada ölen var mı?


İsmail Güneş: Ben hariç herkes öldü


Muhabir İsmail Güneş ile irtibat kurulan telefon aracılığıyla helikopterin yerini belirlenmeye çalışılıyor.


BBP Partisi Göksun Belediye Başkan Adayı Abdullah Parlak, “Helikopterin Çardak beldesi yakınlarına düştüğü söyleniyor . O bölgeye gidiyoruz” dedi.


İçinde BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun da bulunduğu helikopterin Yozgat Yerköy’de düşmesinin ardından, yaralıları getirmek üzere Ankara’dan bir ambulans helikopter gönderildiği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir