MUHSİN YAZICIOĞLU`NUN KAZASININ TOPLUMSAL YÖNETİMİNDEKİ DERİN ELİN AMACI VE KUŞKULARIM?

  


 


 MUHSİN YAZICIOĞLU`NUN KAZASININ TOPLUMSAL YÖNETİMİNDEKİ DERİN ELİN AMACI VE KUŞKULARIM?


Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu elim bir kaza ile ansızın ayrıldı aramızda. Evlad-ı Fatihan`ların torunu idi.


Parmak ısırtacak maharette umut yönetimi yapanlar, Muhsin Yazıcıoğlu`nun vefat edip etmediği konusunda toplumu öylesine gel gitler içerisinde çalkaladılar ki, sonuçlarını deşifre etmeden kurgunun muazzamlığını anlamak imkânsız:


KAZA YÖNETİMİNDE GÖZDEN KAÇMAMASI GEREKENLER:


1 –  Büyük Birlik Partisi`nin yerel seçimler sonrasında seçmen tabanını yönetmek isteyenler yol açtıkları bilgi karmaşası ile BBP yöneticilerini de bilinmez bir gölge oyununun içine çekmeyi başardılar.


2 – Büyük Birlik Partisi`nin Alperenleri `Çoban Yıldızı` misali küstürülerek başkanlarını  – liderlerini kaybeden ekip misali gönüllerine kapanabilirler.


 3 – Onca teknik donanıma rağmen gelen sinyallerin bölgesine odaklanmamak kriz yönetimindeki sıkıntıları gösterdiği gibi `MERKEZİ BİR GÜÇ; VARSA HAYATTA KALAN – ONLAR –`ÖLÜM UYKUSUNA` DALANA KADAR PERDELEME Mİ YAPTI? Sorusunu getiriyor akıllara.


 4 – Benzetmek gibi olmasın ama operasyon düzenleyip kanundan kaçanlar da böyle aranıyor ise, o zaman bu konuda eğitim veren uzmanlar bilgilerini tekrar gözden geçirmelidirler.


 5 – Liderlerin etrafı demir perdelerle örülmemeli ama onları populizme yönlendireceklere de dur diyen birileri olmalıdır. Bir günde iki miting yapma sevdasının bedeli bir Muhsin Yazıcıoğlu`nu adeta bile bile feda etmek olmuştur.


 6 –  Halktaki o umut beklentisini çok iyi yönetti medyanın geneli… Söz birliği etmişçesine


 7 – Cenaze merasiminden sonra yapacağımız Türkiye okumalarının akabinde size yeni ip uçları verebiliriz ama bir yerlere not edin: ERGENEKON ekibi hakkındaki ikinci iddianame sahi ne zamandı?…


Fatihalar okuyalım hep birlikte… Fatihalar…. Başımız sağ olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir