Netpano yayını etkisini yine gösterdi

Türkiye’ye kendi kafalarına göre harita biçmeyi marifet sanan batı ülkeleri ve kurumlarının bu iddialarını ortaya çıkaran netpano bir yanlıştan dönülmesine etki ettığı için siz okurlarına teşekkür eder.
netapno.com – – 07 Ekim 2006 Cumartesi 00:00:00

Bir Bölücü Harita dahaNetpano’da 7 ekimde çıkan haber okurlarımız tarafından büyük tepki


ile karşılanmıştı.


Türkiye’yi görmek istedikleri şekilde haritalar biçen


ingilizlere en büyük cevap netpano okurlarından geldi


İngilizler gelen tepkileri üzerien yanlıştan döndüler.


İşte 7 ekimde çıkan haberimiz .


—————————


Türkiye’yi bölen haritalar sadece NATO brifinglerinde olmuyor. Ya da ABD’nin hatırı sayılır askeri dergilerinde makalelerde yer almıyor.

Doğu ve Güneydoğu’yu Türkiye’den koparan haritalar sporda da yaşanıyor. İngiltere merkezli http://stadiums.football.co.ukadlı bir internet sitesinde benzer bir harita var. Avrupa ülkelerinin futbol kulüplerinin stadlarının geniş bir şekilde anlatıldığı sitenin ana sayfasında büyük bir Avrupa haritası var. Her ülkenin bayrağıyla temsil edildiği haritada Türkiye’nin doğu ve güneydoğusu bulunmuyor.

Türkiye tıklandığında 10 külüp hakkında bilgiler var. Stadın ismi adresi ve kapasitesi yazılı. Diğer kulüpler belirtilmemiş. Haritada gözükmeyen Güneydoğu’dan Diyarbakırspor ve doğudan Malatyaspor’un burada yer alması dikkat çekici.İŞTE OLMASI GEREKEN HARİTAYI TEPKİLER ÜZERİNE YAYINA KOYAN İNGİLİTERE RESMİ KURUMUNETPANO OKURUNU TEPKİNİ HER ZAMAN GÖSTER. BİLDİĞİNİ PAYLAŞ YANLIŞLARI UYAR. YETER Kİ SUSMA……….


UNUTMA BU MEMLEKET BU VATAN BİZİM OLDUGU KADAR SENİNDE….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir