ORG. ŞENER ERUYGUR HAPİSHANEDE BOYNUNU NASIL KIRDI?

ORG. ŞENER ERUYGUR HAPİSHANEDE BOYNUNU NASIL KIRDI?

Genelkurmay Başkanılığı’nın sitesinde yayınlanan ziyaret haberi akabinde dikkatlerimi Orgeneral Şener Eruygur’a daha bir yoğunlaştırdım.

Açıklamalara göre ahde vefa niteliği taşıyan ziyaret Genelkurmay Başkanlığı’nın işaretleri ve direktifleri ile gerçekleştirildiği için ayrı bir anlam taşıyordu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un ita amiri olmaları hasebi ile bilgileri dahilinde gerçekleştirilen mezkur ziyaret akabinde medyada yer alan değerlendirme, tesbit ve yorumlar da ziyaret kadar ilginç anekdotlar içeriyordu.

Orgeneral Şener Eygur’un emeklilik sürecinde şeker hastası ve tansiyon problemi bulunan birisi olarak her nasıl oldu ise ayağı mı takıldı, merdivenlerden mi düştü bilinmez boyun kemiğini kırması ve beyin kanaması geçirmesi tüylerimi diken diken etti.

Önemli görevlerde bulunmuş bir askerin çok ciddiye alınan bir dava da etkin bir görev sahibi olduğu söylemleri hasebi ile gündem teşkil ettiği bilirken nasıl oluyor da böylesi üzücü bir kaza başına gelebiliyor?

Hiçbir komplo teorisi üretmeyeceğim. Değerlendirme ve tahlil de yapmayacağım.. İleri yaşında mahkum koğuşunda kalan emekli bir orgeneralin sıhhi durumu, psikolojik hali mutlaka takip ediliyordur.

Ona göre de tedbirler alınmıştır. Ama yine de böylesi bir fiili durumun varlığı kaygı verici..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir