Parapsikoloji Savaşlarında CIA ve KGB

KGB ve CİA zihin konrtol için çok büyük paralar harcadı 1970’te başlayan deneyler yaptı.Bu işler hala devam ediyor

Parapsikoloji geçmişte ve günümüzde bilimsel olarak tartışılsa da, yıllarca gizli deney ve araştırmalarda kullanıldı. Başta CIA, FBI ve Sovyet istihbarat servisi KGB olmak üzere gizli örgütlerin de bu yöntemleri kullandığı biliniyor. 1970’li yıllarda her iki ülkenin gizli servisleri, parapsikolojiyi kullanarak, birçok gizli bilgiyi elde etmişlerdi. ABD, İkinci Dünya Savaşı sonrasında parapsikolojik çalışmalar için 6 milyar dolarlık bir bütçe ayırmıştı. Pentagon’un “Medyum Teknolojik Risk Projesi” adı altında psişik güçleri olan Madam Zodiack’ı kullandığı ve SSCB’nin denizaltı rotalarını tespit ettiği de yıllarca dile getirilen iddialar arasındaydı. 11 Eylül saldırılarının ardından FBI, olası terör saldırıları ile Ladin’in yerini sordu parapsikologlara sordu. Bu olayla birlikte ABD istihbarat servisleri, terörle mücadelede parapsikologları etkin bir şekilde kullanma kararı aldı. Parapsikolojinin temel kavramlarından telepati de güçlü devletler için gizemli bir silah anlamındaydı. Sovyetler Birliği ve ABD’de bu konuda yıllarca bir çok deney yapıldı. SSCB’de Prof. Vassiliyev’in 1930’larda yaptığı araştırmalar ilginç örneklerden birini oluşturuyor. Deney için yaşları 25 olan İvanova ve Fedorova, isimli iki ruh hastası kullandı. İvanova deney odasında beyin dalgaları, cilt direnci ve diğer biyolojik fonksiyonları ölçülecek şekilde aletlere bağlanıyordu. İvanova’ya telkinle hipnoza giriyordu.

SSCB’NİN BEYİN GÜCÜ DENEYİ

Cihazlar da bunu kaydediyordu. İki kadın önceleri ayrı ayrı odalarda, daha sonra da uzak mesafelerde transa sokuldu. Beyin yoluyla birbirlerine gönderdikleri mesajlar kaydediliyordu. Deney, kurşun tabutta ve deneklerin birbirine 1500 kilometre uzaklıkta iki şehirde bulunduğu ortamda da tekrarlandı. Sonuç aynıydı. Denekler, hipnotize olduklarında, birbirlerine telepatik yöntemle mesaj gönderebiliyorlardı. Deney başka denekler üzerinde de denendi ve aynı sonucu verdi.

ABD’nin zihin kontrol harekâtı

ABD’nin gizli araştırması ise New York Times Gazetesi’nin l6 Temmuz 1977 sayısında “ABD insanlığın esir edilebileceği görünmez silahlar geliştiriyor” başlığıyla duyuruldu. Arizonalı gazeteci Walter Boward 1978’de yazdığı

Operation Mind Control

(Zihin Kontrol Harekatı) adlı kitabında şunları yazdı: “CIA’nın uyuşturucu ilaçlarla yaptığı deneyler hükümetin uyguladığı çok gizli zihin kontrol projesinin yalnızca bir kısmıdır. Bu deneyler binlerce kişi üzerinde 35 yıl devam etmiştir. Bu araştırmalar; hipnoz tekniği, narkotik-hipnoz, elektronik olarak beyinin uyarılması, ultrasonik, mikrodalgalar, alçak ses frekanslarıyla davranışların etkilenmesi ve davranış değişiklikleri terapisidir. Bu kabiliyetleriyle yeni tip bir harbe girişmesi mümkündür.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir