Sarkozy’nin Gizemli Tatili

Netpano yazarı Oktan Keleş’in Mart ayında gündeme taşıdığı ABD’li bir zengin ile Sarkozy’ın dostlugu şimdi Dünya basınında tartışılıyor.Göl kenarında bir villa’da tatilini geçiren Sarkozy niçin tatilde burayı tercih etti.

Biz gazetelerde çıkan haberden ziyade habere konu olan mekan ve kişi ile daha fazla ilgilenilmesini gündeme taşımak istiyoruz.. Netpano yazarı Oktan Keleş Mart ayında yayınlanan makelesinde şu kısımlar dikkat çekiçi idi ’’ O’da Pensilvanya’da göl kenarındaki bir malikanede bulunan Mossad güdümünde, ibrani asıllı fakat Amerikalı bir iş adamı hüviyetindeki şahsa teslim ediyor.’’


Şimdi Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy tepkilere rağmen ülkesinde tatil yapmaktansa Oktan Keleş’in belirttiği Pensilvanya eyaletindeki Wolfeboro kasabasında bir göl kenarında tatilini geçirmesi hangi mantıkla izah edilecektir. Malikane sahibi Mike Appe ilişkilerininde bilinmesinde fayda var. Aslında herşey masum bir tatil mi yoksa yapılacak toplantılar için bir kılıf mı ?


Netpano Dünya’yı izlemeye devam ediyor…………


Yazının tamamını http://www.netpano.com/haber/1778/RAMSES’İN/SAKALI okuyabilirsiniz.

İşte Türk basınına daha yeni düşen Sarkozy’nin Göl kenarındaki tatil haberi…


Sarkozy ve ailesinin, ABD’de haftalık kirası 30 bin dolar olan evde misafir olarak kaldığının ortaya çıkması ülkeyi karıştırdı

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve ailesinin, ABD’de haftalık kirası 30 bin dolar olan evde bir arkadaşının misafiri olarak kaldığının ortaya çıkması ülkeyi karıştırdı. Sosyalist Parti milletvekili Renè Dosiére “Sarkozy’nin haftalık maaşı 2 bin dolara denk geliyor. Haftalık kirası 30 bin dolar olan evde nasıl kalabilir? Bu parayı bir arkadaşının ödemesi kabul edilemez” diyerek soruşturma açılmasını istedi. Sarkozy ise şimdilik sessizliğini koruyor. Cumhurbaşkanı ve ailesi, New Hampshire eyaletinde ünlülerin uğrak yeri olan Wolfeboro kasabasına Perşembe akşamı geldi. Uçakta first class’ta seyahet eden aile, Microsoft’un eski yöneticilerinden Mike Appe’ye ait olan 2 bin metrekarelik villada iki hafta kalacak. Yani toplam 60 bin dolarlık bir tatil yapacak. Villanın 8 odası, 11 banyosu, jakuzisi, içinde patlamış mısır makinası olan bir sinema salonu da var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir