SAYIN SEZER`İN AMACI NE ?

Kanaltürk diye bir televizyon var. Nevi şahsına münhasır patronu ve izlediği garip yayın politikasıyla bir fenomen olma yolunda ilerleyen bu kanal, bu güne kadar hiçbir medya organın da görmediğimiz derecede militan bir tavır içerisinde.

Kanalın patronu Tuncay Özkan’ın gazeteci mi, sosyolog mu, yoksa bir parti lideri mi olduğunu ben anlamış değilim. Anlayan beri gelsin. İşini gücünü Ak Parti iktidarını alt etmeye, onun liderini, yani bu ülkenin başbakanını aşağılamaya bağlamış bu kanalın ne kadar izleyicisi var bilemiyorum ama size bu izleyici kitlesiyle ilgili fikir vermek adına küçük bir şey aktarayım.

Kanalın internet sitesinde bir haber var. Olay şu; Anadolu’nun bir köyünde 5 ay önce evlenen ama evlenmeden önce ilişkiye girdikleri için erkenden çocuk sahibi olan bir çift, bebeği ölüme terk ediyor. Daha sonra çürümüş ceset bir şekilde bulunuyor. Araştırmalar sonucu bu canice olayın esrar perdesi kalkıyor.
Buraya kadar tamam. Şimdi merak edip haberin yorum köşesine indiğinizde normal bir sitede karşınıza ne tür yorumlar çıkar? ‘’Yuh size caniler, bunlar nasıl anne baba, vicdansızlar Allah kahretsin sizi.. gibi şeyler değil mi?
Ama söz konusu kanaltürk’ün internet sitesi olunca yorumlar bakın nasıl ; İşte AKP iktidarının işbaşında olduğu düzenden bir haber. AKP kafası bunlar AKP.. Yazıklar olsun size. Siz namaz da kılıyorsunuzdur, başınızda kapalıdır sizin.. Çok normal, AKP zihniyetinin oluşturduğu baskıcı sistem insanları bu tarz caniliklere yöneltiyor.
Tüh size bide kafasını kapatmış’’ Daha pek çok yorum var

hepsini aktaramayacağım ama bütün yorumların AKP ve AKP üzerinden dine ve dindarlara hakaret noktasına taşındığını kestirebildiniz herhalde.
Üstelik siteye bir göz attığınızda orada yapılan her 10 haberin en az 6 tanesinin bir şekilde AKP’ye ve yine AKP üzerinden din ve dindarlara hakaret etmek için bahane olarak kullanıldığını görürüsünüz.. Şimdi ben önce şu habere yapılan yorumlara bir yorum yapayım ve YUH size diyeyim..

Sonra da bu yorumların acaba gerçekten haberleri okuyanlar tarafından mı yazıldığı şeklinde bir soru sorup kafanıza şüphe sokayım ( ? ). Bu garip kanalın garip patronunun geçtiğimiz günlerde Ankara’da yaptığı bir şov vardı.
Belki izlemişsinizdir. CHP’nin kendisine tahsis ettiği seçim otobüsünün üzerinde fazlasıyla gaza gelmiş bir amigo edasıyla bağıra bağıra yine AKP’ye ve Başbakan Erdoğan’a üstü kapalı hakaretler yağdırmıştı.

Tuncay Özkan’ın parti liderlerini ve futbol takımlarının amigolarını bile kıskandıran bu performansı, kendilerini laik ve Atatürkçü olarak tanımlayan pek çok kesim tarafından bile garip karşılanmıştı. Bu tuhaf kanal ve onun ilişkileri gizemli patronuyla ilgili bir yorum yapmayacağım. Çıkış noktamız bu değil.

Konuyla ilgili her şey vicdan sahibi kamuoyunun yani sizlerin gözleri önünde cereyan ediyor zaten. Takdir sizin.. Efendim asıl mesele şu. Tarafsız olmakla yükümlü olan ama tarafsız olmadığını her fırsatta belli eden, bu ülkenin Cumhurbaşkanı, devletin yayın kuruluşu TRT başta olmak üzere hiçbir yayın kuruluşunun kutlama gecesine tarafsızlık( ! ) gerekçesiyle katılmazken nasıl oluyor da Kanaltürk’ün gecesine katılabiliyor.

Anayasal görevi birleştiricilik olan bu ülkenin Cumhurbaşkanı, bu ülkeyi kutuplara ayırmayı kendine şiar edinmiş bir kanalın kutlama gecesinin sonuna kadar kalarak ne demeye çalışıyor?

Göreve geldiğinden beri bu ülkeye krizden başka hiçbirşey vermemiş olan sayın Cumhurbaşkanı, mevcut hükümete ve onun başbakanına her gün alenen hakaret eden bir kanalın patronuyla kadeh tokuşturup objektiflere gülümseyen pozlar vererek ülke menfaati adına (!) nasıl bir kazanç düşünüyor?

Ben sadece bu soruların cevabını merak ediyorum.. Bilen varsa versin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir