Seçim isteyen kim?

Türkiye`de her şey güllük gülistanlık değil. Önümüzde hala çözülmesi gereken problemler yumağı var. Sokaktaki insanın sıkıntıları saymakla bitmez. Ancak bazı gerçekleri görmek ve insaflı olmak gerekiyor. Zira geçmişi bilmeden bugünü değerlendirmek mümkün değil.
Göreceli olarak baktığımızda, son yılların en istikrarlı dönemlerinden birini yaşıyoruz. Enflasyon tek haneye düştü.
Ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörü, ülkenin her köşesinde gün geçtikçe canlanıyor. Fabrikaların kapandığı dönemleri geride bıraktık. Bilakis yeni yeni tesisler ve dolayısıyla istihdam kapıları açılıyor. Artan genç nüfusa ve yoğun göçe rağmen işsizlik artmıyor. Sağlık sektöründe ve eğitimde ciddi hamleler görüyoruz. Bürokrasi inanılmaz derecede azalıyor. Asık suratlı devlet anlayışı geride kaldı. Provakatif eylemleri hariç tutarsak, asayiş bakımından son derece güvenli bir ortam var. Dövizimiz bol. IMF`ye avuç açtığımız günleri neredeyse unuttuk. Çevremizdeki krizlere ve çatışmalara rağmen komşularımızla aramız gayet iyi.
Artık ülkemizin dört bir yanı düşmanlarla çevrili değil. Hepsi ile komşuluk ve ticari ilişkilerimiz gelişiyor. Dış dünyada Türkiye`nin itibarı çok iyi noktalarda. Bütün bu gelişmelerde elbette hükümetin büyük rolü var. Fakat bugün yakaladığımız güzelliklerde en büyük pay, her şeyden önce istikrar ve güven ortamından kaynaklanıyor.

O halde seçimden yana olan, bir başka ifadeyle bu güzel ortamı dinamitlemek isteyen kim? Bunun bir tek cevabı var: Türkiye`yi, ulaşmak istedikleri emellerin önünde engel olarak gören dış güçler. Onlar için hükümetin kim olduğu hiç önemli değil. Türkiye`deki insanların ne düşündüğü de onlar için fark etmez. Evet, Türkiye`de istikrarı istemeyenler belli olduğuna göre, hangi sebeple olursa olsun, bugün içeride seçim isteyenler veya istikrarın bozulmasına katkıda bulunanlar, ister istemez o güçlerin dümen suyuna giriyorlar. Niyet ve yöntemler farklı olsa da durum değişmez. İki tane saf var şu anda: Ya problemin bir parçası olacaksınız ya da çözümün… Peki siz hangisinden yanasınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir