Şemdinli’de Yabancı Örgüt Şüphesi

Netpano e-grubuna yine bir ilginç mail geldi. Bu mail şemdilli olayının bilinmeyen yönlerini aktarıyor. Biz birçok isim ve telefonları silerek veriyoruz. Ama merak edenler gruba üye olurlar ise görebilirler. Aşağıdaki maili gerçek ve yönlendirmede olabilir. Dikkatinize

Türkiye’nin gündemine gelen ve bölgesel bir provokasyona dönüştürülmeye çalışan Şemdinli olayında ilginç bilgiler geliyor. Internet e-gruplarına düşen bir bilgi herkesin farklı bir yöne bakmasını sağladı.

Henüz doğrulanmayan bilgilere göre Şemdinli olayların arkasında İngiliz istihbaratı M15 Bağdat bürosunun olduğu iddia ediliyor.

İnternet mail gruplarına gelen esrarengiz mailde telefon ve kişi adları verilmesine rağmen bu raporun resmi mi ? yoksa yanıltıcı bir bilgi olup olmadığı bilinmiyor.Ama raporda verilen bölge ve yer isimlerinin gerçek olması akıllara resmi bir rapor mu şüphesi uyandırıyor.? Olayların sonrasında Başbakan Erdoğan’ın bölgeye gitmesinde de bu tür raporların etkisi olduğu söyleniyor.
İŞTE RAPORDAN BAŞLIKLAR
Jandarmaya çalışan muhbir …….’nun pkk aracılığı ile İngiliz gizli servisi MI5 tarafından angaje edilerek üniter esnekliklerin bulunduğu Şemdinli ilçesinde “olmayan JİTEM” ve doğrultusunda devleti/ TSK yı yıpratmak, pkk nın meşruiyetini bulmak amacı ile Bağdat MI5 bürosuna götürülmüştür. 1 temmuz 2005 te MI5 bağdat bürosu bu muhbir tarafından aranmıştır. Muhbir Elazığ-palu nf. Kyt lı 20 dosya dan aranıyor. Şuan istanbul’dadır. 3 temmuz da görüşme gerçekleşmiştir. 00……… no’lu telefonu kendi cep telefonundan aramıştır. Kendi cep telefonu iran-sat menşeili bir gsm dir. Seferi paşado Süleyman ihracat ithalat işi ile uğraşıyor görünen, Türkiye ye tekstil,kuru gıda işi için gelen, iş tel: 009……….. urumiye ye kayıtlı esendere sınır kapısından giriş çıkış yapan şahsın gsm no sudur.
Bu şahıs iran ve Türkiye aleyhine MI5 tarafından kullanılan ve İngiliz konsolosluklarında kayıtlı bir şahıstır.jandarma nın hakkari ve şemdinli bölgesindeki etkinliği, istihbarat ağı ve muhbir zinciri üzerinde çalışılmıştır. Jandarma bölgede daha etkin rol oynamasından dolayı ve kuzey ırak bölgesindeki varlığından dolayı İngiliz servisi ve kürt gruplar ile pkk tarafından tehdit unsur olarak görülmesinden kaynaklanan çökertme işlemine geçilmiştir.
700 BİN DOLAR DAĞITILMIŞ
6-7eylül olayları organize edilmiş dernek ve STÖ lerin Hakkari Van şb lerine MI5 tarafından,5 eylül 2005 saat 4:35 te van maraş cad. deki bir tekstil giyim deposunda provokasyon ve organizasyon masrafları ve teşvik primi olarak 700.000 $ verilmiştir.
Pkk militanlarının da yardımı ile a-4 / c-4 patlayıcıları çukurca dan şemdinli kırsalına taşınmış, akabinde 1. patlama gerçekleştirilmiştir.patlama gününün özellikle bayram arifesine denk getirilmesi tesadüfi değildir. Çünkü o tarihlerde jandarma,mit,emniyet mensuplarının bayram izninde ve kalan personelin bayram rehavetinde olduğu tespitleri umut kitapevi telefonundan pkk istihbaratına iletilmiştir. 2. patlamanın da aynı tarihlerde olması ve bayram sonu veya dönüşüne denk gelmesi ile rehavetin yol kontrol, uygulama ve güvenlik noktalarında devam ettiği öğrenilmiştir.bayram rehaveti ile termal kamera gözlemleri esnekleşmiş,
BAYRAM REHAVETİ
Gelen mailde birince ikinci patlamaların bir mukayese yapılarak durum tespiti yapıyor.Rapor şöyle diyor.
1. patlamanın başarılması ile 2. patlamanın bayram sonrası dönüş rehaveti ve motivasyon eksikliği göz önünde tutularak gerçekleşmesi tesadüfi değildir. Bayram rehaveti her kurumda Türkiye nin her yerin de oluşur. Ancak bu bölgenin esneklik gösterdiğini planlı istihbarat yaparak MI5 çözmüştür.olayda kullanılan el bombalarının menşei ve seri no.ları hakkari – şırnak karayolunda öldürülen bir teröristin envanterinde yazılı olarak bulunmuştur. El bombalarının eylemci X muhbir ve pkk militanlarına cilo dağında teslim edildiği ve “umut” (Kürtçe) rumuzlu olayda kullanılacağı belirtilmiştir. Öldürülen terörist hıristiyan ve ermeni asıllı bir kadın teröristtir.XX nunda içinde bulunduğu ekibin; İngiliz askeri üssünden aldığı a-4 ve c-4 leri yola döşerken çıkan çatışmada öldürülen teröristin ajandası ve dokümanların bir benzeri çukurdere de öldürülen diğer bir militanın üzerinde de bulunması tesadüf değildir. Öldürülen kadın terörist suriye li olup delan kod adlı ermeni asıllıdır. İngiliz üssü ise el amadiyah havaalanıdır. MI5 büroları ise kerkük-erbil- zaho-dohuk da konuşludur. MI5 finanseyi bu bürolardan uluslar arası HSBC bankası aracılığı ile bölgeye indirmiş, askeri araçla kandil dağına götürülmüş ve bu 700.000$ para buradan Türkiye ye geçirilerek dağıtılmıştır. Bu dağıtımı yapan en önemli XX adlı İranlı iş adamıdır. Bu iş adamının para ve patlayıcılar veya MI5 bağlantısının İngiltere-abd ikilisinin Suriye yi vurma ve iranın güney batısını karıştırma programı çerçevesinde olduğu bilinmektedir. Bölgenin mit elemanları bu konuda teyit edici duyumlar elde etmişlerdir. Pkk nın içindeki gizli servis hücrelerinin sızdırmalarından ve kandil dağı çevresinde son 4 ay içinde dolaşan söylenti ve duyumlar bu yöndedir. Türkiye nin de suriye ye karşı duruş sergilemesi için suriyeli kadın terörist kullanılmıştır. iranlı iş adamının olayda rol alması ise iran nın bölgedeki konumu ve son 4 ay da bölge dengelerine bakış açısına Türkiye nin de sokulması içindir.
Olayda kullanılan el bombalarının terör örgütünün ve öldürülen teröristin envanterinde yazılı, teslim kısmındaki sayfa da seri no ları aynen şöyledir:1.—– “ HGR Z DM 72 > LOS EMP-157> HGR DM 41 SPLİTTER> COMP-B > LOS FMP-157 “ 2.—– “ LOS FMP 158 “ 3.—– “ LOS FMP 156 “ dır.
SORULARIN CEVABI ARANIYOR
Resmi bir söylemde yazılmasına rağmen yanlış bir yönlendirme mailide olabiliecek mail’de şu soruların cevabı aranıyor.
1- Neden el bombaları aynı seri dedir?
2-Devlet attıysa el bombalarını aynı seride nasıl ve ne yoldan XX ya ulaştırdı.
3- Devlet bu el bombalarını aynı seri de tedarik ettiyse, JİTEM e geçtiyse, bir uzman çavuş veya astsubay el bombası eğitimi almasına ve bunca askeri tecrübeye rağmen el bombaları neden umut kitapevi sahibi ve eski pkk lı seferi yılmaz ‘ı öldürmedi?
4- 30 XX X3X plakalı araç olay yerine çok uzakken neden halk patlama yerine değil de, araca doğru yürümüştür?
5- ROJ TV nasıl oldu da bölgeden canlı yayına kısa sürede geçebildi?
7- Mitinglere çevre illerden katılımcı sempatizanlar nasıl oldu da ani bir organizasyon ile getirildi. Bu kadar para ve katılımcıların yol masrafı yeme içme gibi ihtiyaçları bu 700.000$ ile mi karşılandı?
8- Eğer JİTEM var ise ve bu olayı JİTEM yaptıysa gündüz halkın kalabalık olduğu bir anda neden yapıldı? seferi yılmaz başka şekillerde her halükarda öldürülemez miydi?. gece neden yapılmadı? JİTEM yaptıysa neden el bombası kullandı? Eğer JİTEM bu kadar güçlü ise ve derin devlet bu ucuz olayı yaptıysa el bombası ile neden yaptı. el bombaları ve a-4,c-4 ler pkk tarafından kullanılırken vali,emniyet ve jandarma yetkililerine karşı suikast girişimleri bölgede defalarca tekrarlanırken; bölge vatandaşı neden ayaklanmamış, neden nüfus cüzdanları yakılmamış ve neden dağa çıkılıp hesap sorulmamıştır?
9- Bölgedeki jandarma ekiplerinin daha önceki görev yerlerinin yine bu bölge olması ve bölgeye yeniden tayin edilmesi ve önceki dönemlerde pkk nın bu ekipler tarafından etkisiz hale getirilmesi MI5 ve pkk ile kuzey ırak ta ki kürt oluşumların hoşuna gitmiş midir?

OLAYI YAŞAYAN GÖREVLİLERİN MAİLLERİ

Bilindiği üzere SEMDİNLİ’de kelimenin tam anlamıyla EMPERYALİST GÜÇLER’in yer altı ve yer üstü güçlerinin desteğiyle BÖLÜCÜ bir İSYAN denendi… Aziz Milletimizin suskun evlatlarına da ibret olsun diye İSYAN ANI’nı birebir yaşayan (anlatımından anlaşılacağı gibi) BİR EMNİYET GÖREVLİSİ’nin göndermiş olduğu 2 mesajı olduğu gibi yayınlıyoruz..

Mesaj 1-
şemdinli olayarı ile bir kaç şey
oradaydım
türk bayragını yaktılar,atatürkün büstünü kırıp top oynadılar,askerlerin ve polislerin evlerini bastılar,polis arama noktasını ateşe verip 4 köpegi üzerine benzin döküp canlı canlı yaktılar,güvercinler vardı noktada duvara çivilediler
1 hafta boyunca pkk giriş ve çokış noktaalrında arama yaptı kimlik kontrolu yaptı,1 hafta boyunca emniyetten dışarı 100 polis dışarı adım atamadık,şemdinli düştü ve devlet bizi orda unuttu ama bunlar hiç yayınlanmadı koca ilçede tektürk bayragı sadece emniyette asılı kaldı heryer kürt bayragı ile asılı idi bize ankaradan gelen msj silah sıkmayın başınızn çaresine bakın oldu polis noktasına saldırdılar 3 saat yardım a gidemedik arkadaşlara bir polis agarı arayınca komanolar geldi ve arkadaşaları kurtardı bunları lütfen gündeme taşıyın burası düştü
kırıyolar döküyolar ve devletten parasını alıyolar neden yapmasınlar
eger bunları yayınlarsanız kamera ve resimleri de yollarım yarın

21 Kasım 2005

Mesaj 2
oradaydım
evlerimizi tespit etmişler asker ve polislerin evlerimizi taşladılar kapıları zorladılar 1 polis eşini rehin almaya çalıştılar silah kullanarak dagıtıldılar 1 asker eşine tecavüze kalktılar polis evlerine yapılan saldırıdan sonra özel harekat arkadaşın evine eşini almaya gidiyordu tam evin önün de tarandı ama bunlar yayınlanmadı lütfen sesimizi duyurun resim video ne isterseniz hepsi var olaylar la ilgili ve daha neler şehri yıktıkları zaten malumunuzdur…
şimdi ev sahiplerini tehdit ediyorlar polialeri evlerinizden çıkarın yoksa siz zarar görürsünüz diye lojman sıkıntısı had safhada zaten
e mailimi veriyom ama gizli kalsın (…E Pata adresi bizde saklıdır…) yüksekovadaaynı oradaki olayalardada oradaydım ve hepsi bukadarda degil gazeticiler neden yayınlamıyosunuz diyom sansür var diyor ankarada bir arkadaş vasıtasıyla ortadogu gazatesine ulaştık anlattık biliyoruz yayınlayamayızdediler…
siz duyurunda size verdigimiz bugüne kadarki oylar boşa gitmesin
görüşmek dilegiyle

21 Kasım 2005

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir